Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Karpiowe zasiadki shadowa....


shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzis wybralem sie na pierwsza karpiowa zasiadke - byla to zarazem moja pierwsz zasiadka z prawdziwego zdarzenia , tak wiec jeszcze duzo nauki przede mna , mysle , ze dzieki wam troche sie podszkole w tej kwestii :D

Dzis zasiadlem na okolo 3 hektarowym stawie - gliniance , jest to lowisko PZW, woda miala okolo 5 C wydaje mi sie jeszcze ciut za zimna , by karpie konkretnie zerowaly.

Lowielem na pop-up - rybny smierdziuch , necilem peletem i kulkami - w woreczku , bran brak , ale jak to mowia pierwsze koty.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
woda miala okolo 5 C wydaje mi sie jeszcze ciut za zimna , by karpie konkretnie zerowaly.

Niekoniecznie. Zrezygnuj z "amerykanckich" przynęt i zanęt. Białe robaki, puszka kukurydzy i sypka zanęta i oczywiście łownie po zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz po Polsku lowic heheheh

Nie po polsku, tylko skutecznie. Moja taktyka i metody zależą od pory roku, warunków, intensywności brań itd. Oczywiście można walić do wody kulki w marcu i snobować się na karpiarza :mrgreen: , ale można też po prostu łowić ryby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę w marcu trzeba delikatnie, szczególnie jak mamy aure jeszcze zimową :)

Jeśli już z kulkami to zledwie kilka sztuk a na takim małym stawiku douki sięnie ociepli ziarna kuku i konopie powinny wystarczyć + troszkę boostera (łowiąc z marszu sypka zanęta jak najbardziej).

Ale najważniejsze że pierwsze koty za.... następnym razem będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy, sprubuje troche delikatniej , kuku + konopie , powiedzcie jeszcze ile tego wrzucac do wody powiedzmy na 3 dni przed planawana zasiadka ?

Na hak zaloze ziarno konopi zeby nie wygladac na snoba :mrgreen: ,

rozumiem , ze kuku na wlos - a jaki dip czy cosik zapach do tej kuku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadow, zrób sobie na początek jakiś bardziej czuły zestaw, spręzyna/ramka/ z zanętą lub ciężarek przelotowy, miękki przypon z plecionki i mały ale mocny hak np. owner 50044 nr 6 {nie przejmuj się że nie ma oczka, włos zawsze możesz przywiązać bezpośrednio do kolanka} pod żyłkę podwieś sobie lekką małą bombkę konstala/ całość postaw na sygnalizatorze

Lepiej będzie Ci bazować na zwykłej zanęcie, dorzuć do niej trochę parzonej pszenicy możesz też dać garść pelletu, garstkę pogniecionych kulek, odrobinę kukurydzy z puszki, jak chcesz zrobić więcej zamieszania w wodzie, możesz dodać jeszcze mała paczkę pinek razem z trocinami :wink: karp lubi zajrzeć co wywołało takie poruszenie wśród drobnicy.

Jako przynętę, możesz dać np. pellet, lub ziarna, nie zdziw się jak zaczniesz ciągnąć leszcze..

Ps.

Nie wiem czy nęcenie wstępne ma jakiś sens, ale jak masz czas możesz się przejść z 2-3 razy wieczorem około 7 i wrzucić za każdym razem z 4-5 kulek wielkości mandarynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się że nie ma oczka, włos zawsze możesz przywiązać bezpośrednio do kolanka

Można też uzyskać włos normalnie podczas wiązania haczyka z łopatką. Na końcówce żyłki którą owijasz trzonek przy wiązaniu- robisz pętelkę pod stoper. Po zaciągnięciu węzła powstaje Ci idealny włos. Cała rzecz w doborze długości tego odcinka którym owijasz- tak żeby po zaciągnięciu węzła uzyskać włos o odpowiedniej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś już złapał karpie w tym sezonie?

Karpie może nie, ale karpiki owszem- z piątku na sobotę dwa. W wodach zarybianych karpiem teraz jest najlepsza pora. Wali śnieg wieje wiatr a karpie szaleją :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dwa tygodnie chciałbym wyskoczyć na dwa dni za karpiem.

Za dwa tygodnie, to będziemy już po tygodniu ciepłej pogody. Ten sezon może być ciekawy, ryby miały 3 miesiące ciemności pod grubym lodem. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto.koledzy już drugi wekend nocki walą a mnie na razie "ściska" wiecie co.
No kolego to mnie podbudowałeś. Jakie są efekty tych zasiadek. Moż podpowiesz jakie zapachy o tej porze i jak dużo nęcić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są efekty tych zasiadek. Moż podpowiesz jakie zapachy o tej porze i jak dużo nęcić?
Brania są, ryby też ,choć to nie Odra i wielkością nie powalają na kolana :wink: ,z racji że to wody stojace [to naoczne stwierdzenie:razz: ] to powodzenie maja śmierdziuchy ,wiesz ryba ,halibut i takie tam ,choć nie kiedy furorę robi słodka pomarańcza lub truskawka z śmierdziuszkiem.A pora brań to iście dla wariatów karpiowych 2 w nocy ,necą skromnie tyle co do woreczka PVA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli szczelny ten woreczek to nawet zapachu karpie nie poczują,
No pomyliło mi się oczywiście PVA .Jak będę teraz u nich karpiazy z |"bożej łaski"] :wink: to fotki porobię jakie korale z peletu robią na przyponie ,bardzo ciekawie to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.