Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciepla nieprzewiewna kurtka na dzisiejsza pogode


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem tutaj nowy. Od zeszlego lata zaskoczylem na wedkarstwo. Glownie spining, czasami troche splawika ze znajomym...

Nie wiem jak u Was, ale u nas w Wielkopolsce wiatry sa koszmarne ostatnio i jakbym sie nie ubral to zawsze mnie przewieje. I tu mam prosbe do Was - co z ubioru polecacie na taka pogode? Jak sie ubrac?

Zawsze ubieralem sie na cebule, ale po ktorejs warstwie ruchy sa tak skrepowane ze ciezko sie w ogole poruszac, a co dopiero zarzucac. Ostatnio spotkalem wedkarza ktory polecil mi prawdziwa wojskowa kurtke, cos ala ta kurtka na allegro: _kurtka_wojskowa_puma Nie pamietam czy to dokladnie ta sama kurtka, ale wygladala podobnie. Wedkarz wygladal na weterana, mial tak z 60lat na oko i stad moja watpliwosc. Czy on po prostu nie wierzy w nowoczesne technologie, czy tez rzeczywiscie stara porzadna wojskowa kurtka z gruba podpinka to jest to? Co o tym myslicie?

[ Komentarz dodany przez: sinus: 23-03-09, 21:34 ]

zmodyfikowałem nazwę linku - by odpowiadała wymogom regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

frisbee, zapomnij o takim czymś bo to patologia jest :wink: jak masz coś brać z demobilu to rodem z bundeswery albo nasze nowe wojskowe kurtki z gore-tex plus do tego polar. Za w miarę przyzwoitą kasę można na allegro trafić całkiem ciekawe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubieram się jednak na cebulę, ale pod spód używam ciuchów... rowerowych. Oczywiście nie mam na myśli cienkiej koszulki, ale cieplejsze bluzy. Są lekkie, nieprzewiewne, a jak robi się cieplej, to bardzo dobrze odprowadzają pot. Do tego są trochę dłuższe z tyłu, więc dobrze chronią nerki.

Oczywiście nie namawiam do kupowania specjalnie na ryby ciuchów rowerowych, ja je mam, bo trochę jeżdżę.

Tego o czym piszesz też bym nie polecał, nie będziesz mógł się w tym pewnie za bardzo ruszać. Poza tym w takiej jednej kurtce to albo-albo. Albo ją masz na sobie, i jest ciepło, albo ściągasz, i jest zimno. Ubieranie na cebule umożliwia wersje pośrednie, no i łatwą regulacje poprzez ściąganie/zakładanie części ciuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu perszy raz ubrałem kombinezon pływający, i teraz mam przekonanie ze od jesieni do polowy wiosny(zależy od temperatury) nic niema lepszego na wodzie . Nie przewiewa nawet na lodzie przy - 12, komfort 100%. I do tego warto oddychającą bieliznę . Nu i rękawiczki neoprenowe + piankowe buty też sprawdzają się.To w sumie wydatek , ale zdrowie bezcenne . W dodatku komfort psychiczny na lodzie i na dużej fali w łodzi przy zimnej wodzie (uchroni w razie wypadku od hipotermii ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.