Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanety i dodatki Marcel Van Den Eynde


maju

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stosowałem z bardzo dobrymi skutkami. Dodaję zwłaszcza na zimne pory roku(w małych ilościach). Dodatek równie dobry jak i skuteczny jak jego sypki odpowiednik.

Mogę polecić z czystym sumieniem.

a czy możesz powiedzieć coś o proporcjach? ile go wlewać na ile wody do rozrobienia mieszanki, tak, by nie przesadzić, ale i za mało nie dać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, oczywiście, że stosowałem go w letnich porach również z dobrymi skutkami (oba rodzaje są atraktorami ktore często stosuję). Stosuję go w zależności od tego co mam w domu, albo liquid albo normalny sypki.

a czy możesz powiedzieć coś o proporcjach?

Ja nie rozcieńczam go wodą, (chociaż zdarzało się, jeżeli dana partia była bardziej gęsta).

Ile dać, żeby nie było za mało, albo żeby nie było za dużo? Sprawa treningu, oraz sprawdzenia na danej wodzie. Ja często domaczam tym płynem zanętę która po jakis 30 minutach od wstępnego rozrobienia zdążyła przeschnąć i to mi się sprawdza bardzo dobrze. Ponieważ zapach jest wyczuwalny w zanęcie, ale nie jest jeszcze drażniący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mam zamiar zrobić zanętę do feedera opierając się głównie na mieszankach marcela. Będę łowił na rzece o silnym uciągu (Bug)

Opracowałem sobie w myślach dwie mieszanki tylko nie wiem którą wybrać. Oto one:

1.

1kg zanęty Feeder (Marcel)

1kg zanęty Gold Pro Bream (Marcel)

250g Epiceine (Sensas)

100g atraktora Carmel-Brasem (Marcel)

250ml pinki

pół puszki kukurydzy

2.

1kg zanęty River Ace (Marcel)

1kg zanęty Gold Pro Bream (Marcel)

250g Epiceine (Sensas)

100g atraktora Carmel-Brasem (Marcel)

250ml pinki

pół puszki kukurydzy

Co o tym myślicie? Czegoś za dużo, bądź za mało? Może coś wogóle nie potrzebne? A może jak wyżej tylko zmieszać Feeder i River Ace? Czekam na wasze sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mieszanka na zawody użyłbym drugiej kompozycji albo Rivera zastąpiłbym też ciężkim Turbo...

Jednak na Bug w środku ciepłego jak do tej pory lata dałbym sobie siana z jakością na korzyśc ilości...i zastąpił MVDE np. Lorencem Super bądź nawet czymś tańszym... Dodatek smakowy Sensasa również z powodzeniem zastąpisz melasą w płynie. Dodałbym też kolorowego pieczywka. Wyszłaby z tego całkiem niezła mieszanka do Feedera (na Lechy i nie tylko). Można zastosować jakiś owocowy zapach to zwabisz też klenie i jazie.

Tak na marginesie również planuję wyprawę nad Bug "pobrzanować" ale woda wysoka i teraz raczej nie ma wędkowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam zanęty feeder ale w mojej okolicy jest klub feederowy i uzywają tam z marcela gold pro i turbo które mieszają. Gold pro jasny fajniutka leszczykowa zanęta mieszana z ciężkim turbo i duża ilością pinki. Pozatym dostałem od nich taki przepis chyba najlepszy: ,,zanęta jest tylko nośnikiem robaków, pozatym ma robić smugę i czasem dawać zapach. Zrobisz to zanętą za 3 zł kilo jak i marcelem za 15. Wybór jest twój." I powiem wam że na rzece to się sprawdza. Pozostaje tylko sprawa zanęcenia łowiska gruntowego procą lub koszykiem, ale to jak woli kazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś z was stosuje tą zanętę, jakie macie na nią efekty :?::wink:

Bo kupiłem ją z myślą o wędkowaniu na kanale elektrowni, z zamiarem połowu leszczy(może jakiś karpik :razz: )

Nie wiem czy dodawać do niej jakiś atraktor i jakie zastosować dodatki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odswieze troche temat. Poszukuje opinii na temat skutecznosci atraktora MVE Big Fish w lowieniu linow i karpii. Lowisko to male jezioro o dosc duzej presji, glebokosc w porywach do 4 metrow, niewiele mulu. Wedlug opisu powinien byc skuteczny ale interesuje mnie doswiadczenia praktyczne.

Jak to wyglada w lowieniu na rzece, kraina rzeczna brany i okazjonalne wyprawy do lowienia w krainie leszcza. Stawiam na duze ilosci kleni i jazi, brzane, plocie i leszcze.

Nie moge nigdzie znalezc i musialbym importowac. Nie wiem czy warto bo koszty transportu sa dosc wysokie. Moglbym przy okazji zrobic inne zakupy i moze to oplaciloby sie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem ten atraktor w poprzednich sezonach ale jakichś oszałamiających wyników dodając go do zanęty nie miałem. Na wodach gdzie łowię lepiej już sprawdzał się atraktor caramel, z jego użyciem brały mi większe sztuki głównie średnie leszczyki i płocie. Jak jest z linami to ci nie powiem bo u nie nastawiałem się na nie. Na rzece z tym atraktorem wchodziły nie raz ładne klenie i certy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zastanawiam sie nad sprobowaniem Liquid Worm Marcela. Mial ktos stycznosc z tym atraktorem? Jezioro w ktorym lowie slynie z linow, przekonalem sie o tym w ten weekend. Podobno nie brakuje karpi, leszczy, lowilem ladne plocie takie ok kilograma nie byly rzadkoscia. Najwieksza skutecznosc jako przyneta maja czerwone robaki. Interesuja mnie wyzej wymienione ryby.

Nie wiem co myslec o takim aromacie, nie mam ochoty na wyhaczanie okoni co kilka minut bez szans na inna rybe. Chyba ze warto byloby lowic na nasiona a necic zaneta z zapachem robakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.