Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanety i dodatki Marcel Van Den Eynde


maju

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

siema

ten atraktor jest bardzo dobry podchodzi do niego kleń duża płoć i leszczyki

jego zapach to suszone śliwki połapałem na nim nieźle stosuje go dość często polecam go....

niestety u mnie w sklepie kosztuje 9 zł

pól paczki na 2 kg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Brasem caramel marcela to wyniki mam dobre, stosuję ten atraktor bardzo często i jest naprawdę dobry. Zapach ma intensywny i opakowanie starcza spokojnie na 3-4kg suchej mieszanki. Zapach słodki więc wabi leszcze przede wszystkim, ale wchodzi również płoć krąp, okoniom również nie przeszkadza (a to dosyć ważne na zawodach jeżeli trzeba rzeźbić wynik drobnicą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie mialem tutaj na myśli tego że tylko drobnicę bo można ładniejsze okazy też złapać, ale chodziło mi o to że przy okazji można i nałapać drobnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, w internecie można się natknąć na różne wypowiedzi propo zanęt.

Jedni uważają że Marcel Van Den Eynde produkuje najlepsze zanęty i tylko one umożliwiają skuteczne łowienie.

A inni sądzą, że popularne zanęty też są dobre, a te drogie to wyrzucanie pieniędzy w wodę.

Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego wszystko zależy od tego co i gdzie łowisz...

pomijając wszelkie kwestie odnośnie głębokości łowiska i czy jest to woda płynąca czy stojąca... osobiście uważąm że zanęty Marcela są jednymi z najlepszych na świecie... Gold Pro jest skuteczne na leszcza do roznych mieszanek dodaje też np Turbo... poza tym marcel ma niezłe atraktory leszczowy w płynie, carmel w proszku i mi sie bardzo sprawdzał big fish tylko ten o smaku śliwki...

jednak jeżeli chodzi o najlepszą zanęte to uważam że sa to produkty Sensasa... jednak jest rzeczą bardzo istotną co należy podkreśłić!!! wsypanie do wody samej paczki sensasa za 20 zł nie gwarantuje jeszcze sukcesu... potrzebne jest odpowiednie dobranie składników go gatunku który planujesz łowić...

odnośnie samego pytania uważam ze Marcel jest na 2 miejscu po sensasie... przynajmniej na wodach na których ja łowie... w innych bycmoze marcel okaże sie skuteczniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carmel stosuje na ciepłą wodę na niektórych zbiornikach z tym że czasami używam też do tego carmelu sensasa w płynie lub wanili sensasa... carmel ma intensywny zapach ale przede wszystkim słodzi zanęte przydatny na leszcza ale wchodzi w niego tez płotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big fish jest bardzo skuteczny... czasami używam go na zawodach... ale nie jako głównego atraktóra jak inni zaczynaja łowic to czasem warto posypaćnim kule przy donęcanie odciąga rybe z zanęty sąsiadom... poza tym stosuje czasem na płoć i musze powiedzieć ze czasem w nigo wchodzi karp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsypanie do wody samej paczki sensasa za 20 zł nie gwarantuje jeszcze sukcesu... potrzebne jest odpowiednie dobranie składników

Nawet jak dobrze dobierzesz składniki, a nie będziesz miał umiejętności, to i tak nic Ci to nie da! Wielu patrzy na pryzmat zanęt jako złoty środek na wygrane zawody i udane wędkowanie, a prawda jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie powiedzieć, które zanęty są lepsze od innych, to wykaże trening, które w danej wodzie i presji lepiej smakują rybom. Ja na jedną wodę stosuję Marcela na inną Sensasa , jedna woda to tylko Traper z dodatkami Sensasa a na jeszcze innej muszę od podstaw robić zanętę sam. Zależy też jak dużo jest zawodników a może to tylko łowienie rekreacyjne. Są wody gdzie ryba jest przyzwyczajona do chleba, ziemniaków i pęczaku i najlepsza zanętą można ja tylko wystraszyć. Wiele błędów popełnia się przedawkowując dodatki bo okazuje się, że niektóre fabryczne zanęty maja wszystko co potrzeba, brak tylko wody. Myślę, że nieraz nie zanęta jest ważna tylko sposób jej podania, ilość i dodatki mięsne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno inne zanęty stosujemy jak łapiemy sobie w ciszy i spokoju a inne kiedy są zawody i jest niesamowita presja na wodę lub kiedy podchdzimy do treningu i badamy wodę przed zawodami.

Napewno niemożna dać się zwariować do gdybyśmy wrzucali do wody przynajmniej 50zł za każdym razem, kiedy chcemy pomoczyć kijka to pujdziemy z torbami. Ważne jest żeby dobrać odpowiednią zanętę i komponenty do zbiornika i gatunku ryby na jaki się nastawiamy i dobrze się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy tematy na wierzchu sa o produktach mvde wiec mozna tu weszyc jakis interes w promowaniu producenta na forum :roll:

ja osobiscie lubie stile, trapery nie rzadko sam cos komponuje.

duzo zalezy tez od samego zerowania ryb, czasem najlepsza sprawdzona zaneta nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i wcześniej wiedziałem.

Szkoda że jakieś teorie spiskowe wymyślacie.

zaneta jak kazda. po prostu trzy tematy odgrzebane na temat tego samego producenta.

ktos moglby rzec ze niema lepszych i inne ryb nie wabia a to przeciez bzdura.

a tak naprawde kazdy wie, ze m.v.d.e to chlam i jedynie moze skutecznie lowic na mieszanki chuck'a norris'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.