Skocz do zawartości
tokarex pontony

mundurówka zniżki


camillusPL

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W Polsce w tej kwestii dalej panuje komuna.

Jakim prawem sluzba mundurowa ma takie udogodnienia w wielu sferach zycia.

O emeryturze po 15latach pracy nie wspomne (skandal).

Jesli chodzi o tą niebieska "sluzbe" mundurowa, to w zamian za swoja nieudolnosc w sciganiu klusoli powinni placic 200% wyzsze skladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasyl, o czym Ty mówisz? jakie udogodnienia? A poza likwidowanymi jednostkami praktycznie nie znam ludzi którzy odchodzą po 15 latach na emeryturę. Jeżeli już tak robią to są to marginalne przypadki, losowe itp. Poza tym uważam że jak przytrafi się coś złego, jakiś wypadek losowy lub w pracy to lepiej odejść na emeryturę i mieć te gwarantowane 40% z pensji niż dostać marną rencinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w wojsku i wielu z was było...mam kolegów znnajomych którzy zostali w monie...jakim prawem maja mieć emeryture po 15 latach, jakim prwem płaci im sie za misje wojskowe czy pokojowe...to jego praca bierze wypłate dostaje rozaz i jedzie a nie cyrki chce niechce....pozatym oni sami sie śmieją że płaci im sie za granie w ping-ponga i siłownie i dwa razy w roku poligon..i jeszcze zniżki na Karte wędkarską :neutral::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek1979, zniżkę mają żołnierze ZSW czyli ci z poboru a nie zawodowi.

...jakim prawem maja mieć emeryture po 15 latach,

na to odpisałem już wyżej a poza tym jak zachęcisz ludzi do podjęcia zawodu żołnierza, policjanta, strażaka itp

jakim prwem płaci im sie za misje wojskowe czy pokojowe...

miałem kontakt z wieloma przedstawicielami innych armii i tam też mają dodatek za misje, nawet w USArmy. Z reguły jest to jedyna forma podreperowania budżetu rodziny. Mundurowi nie mogą podejmować dodatkowej pracy jak cywile, zdarza się że występujesz z wnioskiem do przełożonego o zgodę na dodatkową pracę ale nie zawsze możesz ją uzyskać.

Za misje pokojowe płaci ONZ więc tu nie ma co podnosić głosu a Irak i Afganistan to są ciężkie i specyficzne misje.

...to jego praca bierze wypłate dostaje rozaz i jedzie a nie cyrki chce niechce....

Nie każdy chce ryzykować życiem w krajach odległych o tysiące kilometrów w imię polityki sojuszniczych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostając żołnierzem,wiedząc ,że jesteśmy w struktórach NATO mają świadomość czego sie podejmują, tak samo jak strażak przecież nie powie że nie wejdzie na drabine bo ma lęk wysokości i może spaść. dla mnie to zawód jak każdy i powinien ieć przwywileje jak "normalny" człowiek..murarz, piekarz czy kierowca......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinek ma racje.

Kazdy zawod jest potrzebny dla zdrowego spoleczenstwa. A takie taryfy ulgowe dla jednej grupy zawodowej rodza tylko klotnie.

Nie musze przypominac, ze przywileje dla zawodow mundurowych powstaly w okresie komuny. Bylo to dzialanie, aby podczas ewentulanych rozruchow w panstwie zawsze miec wojsko po swojej stronie.

Nie każdy chce ryzykować życiem w krajach odległych o tysiące kilometrów w imię polityki sojuszniczych krajów.

To na cholere szedl do wojska?? Zapewne wlasnie po to, aby dostac emeryturke po 15latach.

Zawsze zastanawialo mnie jakim prawem mundurowka ma taryfy ulgowe w srodkach komunikacji typu PKP, czy PKS. Podobnie z reszta jak nauczyciele.

Jedyna praca mundurowa, ktora powinna miec przywileje to strazacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie z reszta jak nauczyciele.

??? Jeden z najmniej opłacalnych zawodów w całej budżetówce

Jedyna praca mundurowa, ktora powinna miec przywileje to strazacy.

Ale Ci którzy jeżdżą do akcji, a nie siedzą za biurkiem i wydają kawę, lub odbierają telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Jeden z najmniej opłacalnych zawodów w całej budżetówce

A jaką Ty bys chcial płacę za 16godzinny tydzien pracy oraz mase wolnego? (wakacje, ferie, swieta itp).

O korepetycjach za 25-30zł/h nie wspomne. O ich braku opodatkowania takze.

Pamietam kiedy za rzadow PiSu probowano zabrac niektore wybujale przywileje, to w mediach byl wielki larum, a pajace typu niesiołowski krzyczeli o zagrozeniu demokracji :D.

Teraz kiedy robi sie to samo, to cichutko jak makiem zasial.

P.S

A propo to wlasnie rzad PiSu zwiekszyl place nauczycielskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostając żołnierzem,wiedząc ,że jesteśmy w struktórach NATO mają świadomość czego sie podejmują

Sprawdź sobie rotę przysięgi, tam nie ma nic o misjach. Przysięgasz strzec niepodległości i granic nie szczędząc krwi własnej ani życia. Wyjazdy na misje to skutki polityki i nic więcej.

tak samo jak strażak przecież nie powie że nie wejdzie na drabine bo ma lęk wysokości i może spaść

akurat zły argument, czytaj wyżej :P

dla mnie to zawód jak każdy i powinien ieć przwywileje jak "normalny" człowiek..murarz, piekarz czy kierowca......

Dla mnie to służba a nie zawód bo służę krajowi a poza tym to nie zmienia się zasad w trakcie trwania umowy. To by było tak samo gdyby obcięli teraz Ci pensję o 50% bo jest kryzys albo że zarabiasz za dużo.

Nie musze przypominac, ze przywileje dla zawodow mundurowych powstaly w okresie komuny. Bylo to dzialanie, aby podczas ewentulanych rozruchow w panstwie zawsze miec wojsko po swojej stronie.

bla, bla, bla... powtarzasz slogany wyborcze.

W zachodnich armiach po odsłużeniu pewnego okresu dostajesz dostajesz takie przywileje jak zatrudnienie, przez całą służbę żona ma udzielaną pomoc w zatrudnieniu a dzieci opiekę. Jak zwrócisz się do armii o sfinansowanie studiów to masz to w zamian za służbę w niej. I jeszcze jedno wiele armii finansuje kursy i przeszkolenia swoich rezerwistów aby mogli podjąć pracę w cywilu.

To na cholere szedl do wojska??

A Ty na cholere łowisz ryby?

Zapewne wlasnie po to, aby dostac emeryturke po 15latach.

Jeszcze raz powtarzam że mało kto odchodzi po 15 latach bo to się nie opłaca w naszym kraju. Dla mnie to zmarnowanie 15 lat, trzeba przestawić się, znaleźć pracę i odnaleźć się w niej.

Zawsze zastanawialo mnie jakim prawem mundurowka ma taryfy ulgowe w srodkach komunikacji typu PKP, czy PKS.

Poza żołnierzami zasadniczej służby wojskowej czyli tych których państwo powołało do odbycia tej służby nikt w woju nie ma takich zniżek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasyl, chyba ci kategorie d dowalili. Skoro w woju jest tak pięknie i kolorowo, to czemu Cię tam nie ma ?

Według mnie to większe przywileje maja np. górnicy.

Wiadomo, że wojsko musi mieć zawsze coś lepiej niz inni, bo nie moga strajkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo to wlasnie rzad PiSu zwiekszyl place nauczycielskie.

Vasyl nic do Ciebie nie mam, ale właśnie martwi mnie u nas w kraju że na dany temat wypowiadają się ludzie którzy nie mają z nim styczności.

etat to 18h, zarobki jak na jedną z lepiej wykształconych grup zawodowych w tym kraju żałosne [5lat studiów+podyplomowe oraz praktyki, ew. awans zawodowy; btw. polecam Dzień Świra dość dosadnie wyłożone ]

Jakie są wybujałe przywileje nauczycieli, bo nie słyszałem o żadnych? :mrgreen: Giertych dał podwyżkę, 50-100zł netto bodajże, zależnie od stopnia awansu :lol:

Wiadomo, że wojsko musi mieć zawsze coś lepiej niz inni, bo nie moga strajkować.

Jeśli mamy w kraju mądrych dowódców to ich na rękach powinni nosić, a nie tylko zwykłe przywileje, bo to rzadkość w kontekście historii. A wojsko wiadomo, powinno być silne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie rotę przysięgi, tam nie ma nic o misjach. Przysięgasz strzec niepodległości i granic nie szczędząc krwi własnej ani życia. Wyjazdy na misje to skutki polityki i nic więcej
kiedy i ile tej krwi przelałeś? :lol: , nie dziwie sie ,że tak bronisz przywilejów wojskowych bo nikt nie ma lepiej jak Wy.Że nie wspomne o darmowych chałupach które dostają za nasze pieniądze a jak nie chałupa to ekwiwalent pieniężny prosze Cie nie czaruj, mieszkam w mieście gdzie jest spora jednostka wojskowa i mam tam kolegw ,którzy sami sie śmieją z tego że im wojsko dupe ratuje bo w obecnej sytuacji ekonomicznej siedzieliby na zasiłkach ,bo tak naprawde nic nie potrafią...i nie mów prosze o słowach przysięgi bo dla wielu one są tylko pustymi słowami.....dla mnie górnik naraża sie o wiele bardziej codziennie i tym ludziom należy sie szacunek i poważanie....na ilu wojnach byłeś? ile dni w swojej karierze wojskowej narażałeś życie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek1979, byłem 2 razy w Iraq czyli ponad rok i to nie siedziałem w bazie a robiłem konwoje i patrole to tyle w temacie pobytu na wojnie.

Że nie wspomne o darmowych chałupach które dostają za nasze pieniądze

TBS zawsze są darmowe, poza czynszem :P

Co do Twoich kolegów co im wojsko życie uratowało to nie wypowiadam się ale mogę Ci zagwarantować że w naszej dywizji raczej by nie posiedzieli na dupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiesz jeszcze,że na misjach nie ma alkoholu jak regulamin pisze...u mnie nie ma tbs tylko dostają mieszkania albo pieniądze za nie , jeszcze lepiej za zrezygnowanie z mieszkania służbowefo dostają ponad 10 tys złotych od osoby , za to że opuszcza nie swoje mieszkanie .....nie mydl oczu gdyż znam to wszystko z autopsji, ale byłeś w iraq i chyba nie musisz liczyć na zniżki przy opłacie karty wędkarskiej...im bardziej sie zagłębiam w to wszystko tym bardziej widze jakie to jest chore i niesprawiedliwe, i Ty narażałeś swoje życie w imie czego? z Opola logistycy też byli w iraku i dostawali to samo co Ty za..siedzenie w bazie i picie na okrągło ( widziałem fotorelacje i nawet krótkie filmiki z tych imprez...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Opola logistycy też byli w iraku i dostawali to samo co Ty za..siedzenie w bazie i picie na okrągło ( widziałem fotorelacje i nawet krótkie filmiki z tych imprez...)

Oprócz tego też pracowali, wiem bo widziałem a co do alkoholu to indywidualna sprawa każdego co robi, każdy jest dorosły.

i chyba nie musisz liczyć na zniżki przy opłacie karty wędkarskiej...

piszę 3 i ostatni raz że ŻOŁNIERZE ZAWODOWI NIE MAJĄ ZNIŻEK W PZW taki zniżki maja ŻOŁNIERZE Z POBORU a że teraz wychodzi z wojska ostatni pobór więc to będzie martwy przepis. Mam nadzieję że rozróżniasz ŻOŁNIERZY ZSW (CZYLI Z POBORU) OD ZAWODOWYCH :?::roll:

Mieszkania służbowe są przydzielane na czas służby i są to mieszkania rotacyjne czyli w razie zmiany garnizonu zdajesz mieszkanie i dostajesz takie samo w innym garnizonie. Kilka lat temu jeszcze to funkcjonowało że mieszkania można było wykupić od wojska na takich samych zasadach jak to robili górnicy, stoczniowcy itp Odkąd WAM wyprzedał większość już tego się nie praktykuje. I teraz poza konkursem: masz za 4 osoby 40 tys i kup mieszkanie :roll: może w ramoch promocji odkładaj jeszcze 200 zł z pensji przez 15 lat czyli 36 tys. Bo przecież po 15 latach odchodzisz, zrzucasz mundur i żyjesz jak panisko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etat to 18h, zarobki jak na jedną z lepiej wykształconych grup zawodowych w tym kraju żałosne [5lat studiów+podyplomowe oraz praktyki, ew. awans zawodowy; btw. polecam Dzień Świra dość dosadnie wyłożone

Czyli wg Ciebie płaca powinna byc odpowiednikiem wyksztalcenia, tak? :) Typowe malomiasteczkowo-socjalistyczne myslenie.

No wybacz, 18h pracy w tygodniu - wychodzi 3,5h na dzien. Do tego pelno swiat, wakacje, ferie itp. Zaznaczam, ze w tym okresie pensja jest wydawana.

W Dniu Swira bylo pokazane zycie wykladowcy szkoly wyzszej - nie mieszaj ich do tematu.

Caly czas mam na mysli kadre pedagogiczna na poziomie do szkoly sredniej włacznie.

Recepta dla nauczycieli jest prosta. Proponuje zatrudnic sie w paru szkolach, badz udzielac korepetycji.

Jakie są wybujałe przywileje nauczycieli, bo nie słyszałem o żadnych? :mrgreen: Giertych dał podwyżkę, 50-100zł netto bodajże, zależnie od stopnia awansu :lol:

Rozumiem, ze podwyzka 100zl miesiecznie to dla nauczycielskiej dumy zadne pieniadze. Wiele osob by sie ucieszylo nawet z 50zł, no ale nie wielce wyksztalceni nauczyciele

Wybujale przywileje? Np znizka na komunikacje publiczna PKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek1979, trzeba było zostać wojskowym.

Jakby kocurowi od..bało na ten przykład nogę i kawałek ręki, dajmy na to ze trzy palce w tym Iraku, to zamieniłbyś się z nim w zamian za ten przywilej, że ma coś lepiej z mieszkaniem?

O czym w ogóle jest ten wątek?

W każdej społeczności są jakieś relacje.

W naszej są właśnie takie.

Zaangażuj się czynnie w politykę, zmieniaj świat wokół siebie na swój obraz czy też wyobrażenie. Buduj społeczeństwo obywatelskie.

Nie jestem wojskowym ani górnikiem, pewnie, że drażnią mnie niektóre patologie, ale nie będę obwiniał o nie kolegi po kiju.

Przeczytałem uważnie, pobór skończony, nie ma żołnierzy z zasadniczej, nie ma zniżek, nie ma tematu.

Może nowy związek zawodowy trzeba założyć.

Nam Się Należy.

I na początek protest i blokada, bo górnicy mają!

Bo Hutnicy nie mają a mają budowlańcy.

A jak ktoś pracuje jako samodzielny stolarz, schody, szafki, zabudowy robi po domach, a jego żona pracuje w spożywczym na osiedlu a nie w Biedronce, to kto ich obroni?

Kto zorganizuje spęd autokarów i zapłaci za pensje nieusuwalnych związkowych bonzów?

Roszczeniowe postawy rodem z PRL.

Nam Się Należy.

Niech będzie wszystko na forum, tylko nie polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, u nas w Polsce jest dziwny zwyczaj przywolywania "jak to jest na zachodzie", czego w zupelnosci nie rozumiem.

Tak to jest teraz na zachodzie, ze wzrost gospodarczy jest na poziomie 0, albo minusowy.

Wracając do trepow, to w mojej okolicy jest pelno starych wojskowych, ktorzy po 15latach pobieraja sobie emeryturke (40 lat i na emeryturze - lol) a jednoczesnie sa instruktorami w L.

I nie oszukujmy sie tym nazewnictwem: "słuzba" krajowi to byla za czasow Polski Walczacej.

Mojego dobrego kolegii Tata byl szefem 1 zmiany w Iraq - gen. Ojrzanowski. Pokazywal mi zdjecia z bazy. Takich melanzy to i ja nie mialem :grin:

Ktos tu pytal o moja kategorie. Mam A.

"Jakby kocurowi od..bało na ten przykład nogę i kawałek ręki, dajmy na to ze trzy palce w tym Iraku, to zamieniłbyś się z nim w zamian za ten przywilej, że ma coś lepiej z mieszkaniem?"

To sie nazywa ryzyko zawodowe. Wystepuje w kazdym zawodzie. Nie moze byc ono odzwierciedleniem tego, ktora grupa ma miec przywileje - a ktora nie.

P.S

Nie odbieraj moich postow personalnie. Krytykuje instytucje, a nie ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się to wszystko ma, co napisane w tym wątku do wędkarstwa?

Może weźmy się za nasze podwórko.

Podoba się dyktaturka leśnych dziadków z PZW?

Co to jest w ogóle PZW i do czego więcej za wyjątkiem egzekwowania opłat jest nam, wędkarzom potrzebne?

A może pogadajmy o systemie emerytalnym w budżetówce.

A może o lustracji!

Na forum są agenci.

Jak nic.

A może o in vitro i ZUS-ie katechetów?

A może o opakowaniach po prezerwatywach w jeziorowych zatoczkach?

Dajcie na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, u nas w Polsce jest dziwny zwyczaj przywolywania "jak to jest na zachodzie", czego w zupelnosci nie rozumiem.

Nie chę już wracać wyżej ale któryś z Was napisał że jesteśmy w NATO więc z tamtego podwórka podałem przykłady :razz:

Taaaaa... wszyscy po 15 latach odchodzą i siedzą za 1000 zł na emeryturze :roll:

Po raz ostatni piszę że po tych znienawidzonych 15 odchodzą nieliczni.

A tak btw to na emeryturze nie można dorobić sobie? wielu pracodawców woli zatrudniać emerytów bo odpada im ZUS i jeszcze kilka świadczeń.

"słuzba" krajowi to byla za czasow Polski Walczacej.

Nie oszukujmy się nazewnictwem bo prawdziwa służba to była pod Cedynią i Grunwaldem :mrgreen:

Postów nie odbieram personalnie ;)

trep kocur :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkania służbowe są przydzielane na czas służby i są to mieszkania rotacyjne czyli w razie zmiany garnizonu zdajesz mieszkanie i dostajesz takie samo w innym garnizonie. Kilka lat temu jeszcze to funkcjonowało że mieszkania można było wykupić od wojska na takich samych zasadach jak to robili górnicy, stoczniowcy itp Odkąd WAM wyprzedał większość już tego się nie praktykuje. I teraz poza konkursem: masz za 4 osoby 40 tys i kup mieszkanie może w ramoch promocji odkładaj jeszcze 200 zł z pensji przez 15 lat czyli 36 tys. Bo przecież po 15 latach odchodzisz, zrzucasz mundur i żyjesz jak panisko
a ja na to wszystko musze brać kredyt i nikt po 15 latach pracy nie da mi tak bonusa 40 koła....więc nie mydlij oczu jak to źle wojakom ....połamania kija na rybkach ja zbieram sie do pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.