Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ostatnio chłopak na 1 stanowisku wyjął dwa karpie 4 i 8 kilo...ja w tym czasie siedziałem na stanowisku 27 i tylko leszczyk i karpik...stanowisko to jedno a umiejętności to inna sprawa:)
Ciekawostką jest to, że na dalszych stanowiskach jest sporo ale mniejszych ryb a na bliższych jest gorzej z braniami ale jest większa szansa na ładniejszą sztukę, pisałem już kiedyś o tym. Widziałem gościa, który sporo nęcił na stanowisku 9, niby nie najlepszym, wrzucił dużo kulek. Daleko rzucał i miał dobre efekty, narzekał jak mu karpiki mniejsze niż 6 kilowe "zawracały d..ę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowalem w tygodzniu jakos pojechac na 24h a;e jak mowisz ze narazie cos nie biora to moze sie wstzymam

ja bym jednak próbował...raz biorą raz nie...sytuacja zmienia się przecież dość szybko...w weekend było tak sobie ale już w tygodniu mogą być piękne brania...ciężko to przewidzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio chłopak na 1 stanowisku wyjął dwa karpie 4 i 8 kilo...ja w tym czasie siedziałem na stanowisku 27 i tylko leszczyk i karpik...stanowisko to jedno a umiejętności to inna sprawa:)
Ciekawostką jest to, że na dalszych stanowiskach jest sporo ale mniejszych ryb a na bliższych jest gorzej z braniami ale jest większa szansa na ładniejszą sztukę, pisałem już kiedyś o tym. Widziałem gościa, który sporo nęcił na stanowisku 9, niby nie najlepszym, wrzucił dużo kulek. Daleko rzucał i miał dobre efekty, narzekał jak mu karpiki mniejsze niż 6 kilowe "zawracały d..ę".

bo wśród wytrawnych karpiarzy stanowisko 9 uważane jest za bardzo dobre:) ja łowiłem tam raz i prawie nic nie złowiłem...dla mnie to jeszcze za trudne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz biorą raz nie...sytuacja zmienia się przecież dość szybko...w weekend było tak sobie ale już w tygodniu mogą być piękne brania...ciężko to przewidzieć:)
Dokładnie, sytuacja potrafi się zmienić z sekundy na sekundę. Wiele razy słyszałem historie, zresztą sam tego doświadczam, że ktoś cały dzień stał i nic a od czwartej branie za braniem :) Wystarczy żeby jeden schodził z wody o tej godzinie a drugi przyszedł a ich relacje z dnia mimo tej samej miejscówki mogą się diametralnie różnić. Podsumowując, ten nie łapie, który nie jest nad wodą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to zależy od tempertury i ciśnienia i SZCZĘŚCIA ja w ciągu 1h chwycilem karpia 9kg i jesiotra 15kg a potem kaplica nic przez dzien i noc :D oprócz małych ksiutków mimo wszystkich moich patentów, przeróznych kulek metod nęcenia, dipów, siatek etc Jeszcze 1 miesiąc temu łatwo było złapać jak dla mnie sporą rybkę, ostatnio co jestem to nawet na bałwanka biorą karpiki 1-5kg ;) i małe jesionki, straszne ożywienie nastąpiło mniejszych ryb, a odjazdy jakby conajmniej 10tka wzieła. Ryba zwiała na głębszą wodę dlatego tam trzeba atakować :) Goście przyszli na kuku i karpia na wypożyczoną wędke 12kg złowili oczywiście na głębszej wodzie więc coś w tym jest :) Co do stanowisk to zgodze, sie na dalszych duzo latwiej o brania, jezeli chodzi o 8-9 to z reguly doswiaczenie karpiarzy polega na tym iz albo maja celownik laserowy w oku i potrafia dokladnie rzucic tam gdzie z gory zaloza albo maja łódź zanętową :) :) :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam dzisiaj nocka na Okoniu stanowisko 27 . Ok godz. 23 branie karp 17kg z numerem 106 z tego co wiem ostatni raz był złowiony 13kwietni tego roku. Przynętą był bałwanek z kulki SB sk30 plus popek ananasowy DB. W tym roku moje najlepsze zestawienie na Okonia . Dalej noc przebiegała spokojnie jeden karpik 2kg. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

Chciałbym zasięgnąć Waszej opini odnośnie stanowisk na Łowisku OKOŃ. Osobiście łowiłem jak dotąd na nr 3, 35, 45. Na 3 miałem kompletną klapę, na 35 jesiotrek i karpik, na 45 dwa jesiotry ok 3kg i karpik.

Chciałbym uzyskać informację na jakich stanowiskach polecacie łowić oraz na jakie przynęty? Jak daleko rzucać zestawy? Pan Andrzej doradza 2 do 3 metrów za pomost. Co Wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałbym zasięgnąć Waszej opini odnośnie stanowisk na Łowisku OKOŃ. Osobiście łowiłem jak dotąd na nr 3, 35, 45. Na 3 miałem kompletną klapę, na 35 jesiotrek i karpik, na 45 dwa jesiotry ok 3kg i karpik.

Chciałbym uzyskać informację na jakich stanowiskach polecacie łowić oraz na jakie przynęty? Jak daleko rzucać zestawy? Pan Andrzej doradza 2 do 3 metrów za pomost. Co Wy o tym sądzicie?

w tym roku sporo jeżdżę na Okonia, średnio raz w tygodniu więc wodę trochę poznałem.

Przyznam się, że nie jest to tak trudne łowisko jak w wielu opiniach, chyba najważniejsza rzecz to dobrać stanowisko.

Na dobrym pomoście można połapać na spławik, grunt i kuku o kulkach nie wspomnę.

Obecnie mój rekord na Okoniu to w z poszczególnych gatunków:

Amur -> 12kg -> kulka SB HotDemon 14

Jesiotr - 15kg -> bałwanek HotDemon + popup RobinRed

Karp - 8kg -> niezawodny HotDemon 14tka

W tym tygodniu w środę będę na 37 i 38 ze znajomym dzień + noc

a od soboty zasiadka do wtorku rana też na 37 i 38,

w kwestii karpia mam jeszcze sporo do pobicia;) więc liczę na poprawę wyniku,

co do stanowisk, w mojej opinii:

1 - świetna na spławik, można połapać jazie i karpiki do 3kg, choć ostatnio w nocy z 1 wyholowali jesiotra 10kg+. Choć jak na zdjęciach które pokazywali mi widziałem jak go podnoszą za skrzela to myślałem że za chwilę sam ich powieszę za uszy i zapytam czy im przyjemnie. Szczególnie jesiotr który naprawdę jest delikatną rybą. W tej kwestii na okoniu powinni jakoś wstępnie szkolić wędkarzy jak się obchodzić z rybami 5kg+

8 - rewelacja ale chyba bez łodki wywózkowej może być ciężko, choć widziałem niejednego karpiarza który celował w górkę z wyrzutu

22-26 - ciekawe miejsca, więc jak ulubione moje są zajęte chętnie tam siadam

28 - osobna historia, jeden z lepszych pomostów tylko z namiotem tam trochę ciężko

29 - na cypelku koło latarni, bardzo duże pole manewru dla sprawnego karpiarza. Jest w zasięgu rzutu łacha 1.5m gdzie często żerują dorodne karpie i amury a jak tam cisza to można popróbować głębiej

32-33 - także godne polecenia. osobiście tam dobrych wyników nie miałem ale widziałem innych, którzy sobie radzili

36-37-38-39 - bardzo dobre końcowe miejsca w zatoce praktycznie równorzędne (co prawda 36 jest jeszcze przed zatoką ale to też dobra miejscówka)

40 - bardzo spoko by była gdyby nie koniec zatoki po lewej i boja w oddali. Hol sztuki 6kg+ jest tam bardzo trudny i trzeba ostro i siłowo rybę potraktować a i tak nie zawsze się uda, dlatego 40tki unikam

podobno 52 i 53 też dają radę ale osobiście nie testowałem,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.