Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy ktoś w okonku spinnigował? Warto się tam wybrać na spinning??
Parę osób próbowało. W tym wątku powinieneś znaleźć informacje na ten temat. Ogólnie jak się łowi na spinning to zawsze warto ale to łowisko pod tym względem jest bardzo trudne. Musisz się liczyć z tym że masz małe szanse tam coś złapać tą metodą, nieporównywalnie mniejsze w stosunku co do innych metod. Gospodarze z tego co wiem nastawiają się na białą rybę a drapieżnika z chęcią by się stamtąd doszczętnie pozbyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtajcie.

Czy ktoś w okonku spinnigował? Warto się tam wybrać na spinning??

kiedyś jak jeszcze nie interesowały mnie karpie łowilem na spinning na gliniankach pod częstochową wlasnie typowo karpiowych na ktorych nikt o spinningu nie myslal i jesli jestes w stanie dowiedziec sie gdzie są dołki, rowy i jakies ciekawe kawalki dna napewno coś zdzialasz tylko rzeczywiscie na tego typu lowiskach potrzeba cierpliwosci zreszta drapiezniki zapewne maja tam inne upodobania niz w innych typach wód....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano skonczylismy nocna zasadzke ze znajomymi. 4 wedki, splawik, grunt, przynety : kulka proteinowa miodowa,kukurydza bonduelle,dendrobena,rosowka i 0 wynik polowy. od 23:00 1 branie na kukurydze. poza tym ani pukniecia. ponoc ryba najedzona bo kwitnie jetka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktore stanowiska ? jaka odleglosc od brzegu ? i czym neciliscie....

26 i 27. odleglosc przerozna - na grunt troche dalej splawik blizej, glebokosc przerozna, oblowiony caly kat widzenia. wedkujacy pare pomostow dalej ponoc tylko okolo 21 zlapali karpika i jesiotra a przez reszte nocy nic.

ps. nie wiem czy to normalne na tym lowisku bo pierwszy raz bylem ale cala noc strasznie sie ryba splawiala po powierzchni i to duze okazy wlacznie z wyskakiwaniem tuz kolo pomostu jak juz zaczelo slonce wschodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W sobotę planuję swój pierwszy wyjazd na tę łowisko. Będą łowić na spławik i chciałem was zapytać jaki sprzęt trzeba szykować? :)

I jakie stanowiska spłąwikowe w tym roku warte polecenia?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt zależny od umiejętności :D i celu wyprawy....zakladajac ze sporo tam karpi odpowiedz sobie sam na to pytanie ;D ja jutro rano tam jade :)

Celem wyprawy nie są karpie :) raczej karasie, liny, jazie... Może podpowiecie mi jakieś pomosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie na Okoniu mam mieszane uczucia. Od 6 rano nie działo się nic. Skubaly okonki wielkości palca. Żaden karpik nie zainteresował się ani kuku, ani białym. W zasadzie żadna ryba się tym nie interesowała. Koło południa sytuacja się odwróciła i necenie od rana pelletem i kuku przyniosło efekt. Najpierw branie na spławik. Zaciecie i nic. Pusto. Drugi raz to samo. Wreszcie zmiana haczyka na większy . Branie. Zaciecie i wrażenie jakbym miał zaczep. Ale skąd tam zaczep? Jednak ryba. Niestety nawet jej nie zobaczyłem, bo zylka 0,16 strzeliła po 5 minutach zmagań. Za 20minut branie na grunt. Zaciecie i podobnie jak poprzednio zaczep, który ruszył. Na szczęście tu miałem 0.28,więc po kilku odjazdach oczom mym ukazał się jesiotr. Oczywiście nie mieścił się w żadnym z okolicznych podbierakow. Jakoś jednak udało się go wyciągnąć. Nie zdążyłem zmierzyć ani zwazyc, ale pani z łowiska oceniła na 10kg. I faktycznie lekki nie był. Mieszane uczucia polegają na tym, że na takich lowiskach jest kwestią czasu zlapanie takiej ryby. Fajnie poczuć ciężar na kiju , ale w dzikich warunkach na pewno cieszyło by bardziej. Oczywiście nie jesiotr, ale np karpik.

Rybka wzięła na kuku.

post-13776-14544973108167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie na Okoniu mam mieszane uczucia. Od 6 rano nie działo się nic. Skubaly okonki wielkości palca. Żaden karpik nie zainteresował się ani kuku, ani białym. W zasadzie żadna ryba się tym nie interesowała. Koło południa sytuacja się odwróciła i necenie od rana pelletem i kuku przyniosło efekt. Najpierw branie na spławik. Zaciecie i nic. Pusto. Drugi raz to samo. Wreszcie zmiana haczyka na większy . Branie. Zaciecie i wrażenie jakbym miał zaczep. Ale skąd tam zaczep? Jednak ryba. Niestety nawet jej nie zobaczyłem, bo zylka 0,16 strzeliła po 5 minutach zmagań. Za 20minut branie na grunt. Zaciecie i podobnie jak poprzednio zaczep, który ruszył. Na szczęście tu miałem 0.28,więc po kilku odjazdach oczom mym ukazał się jesiotr. Oczywiście nie mieścił się w żadnym z okolicznych podbierakow. Jakoś jednak udało się go wyciągnąć. Nie zdążyłem zmierzyć ani zwazyc, ale pani z łowiska oceniła na 10kg. I faktycznie lekki nie był. Mieszane uczucia polegają na tym, że na takich lowiskach jest kwestią czasu zlapanie takiej ryby. Fajnie poczuć ciężar na kiju , ale w dzikich warunkach na pewno cieszyło by bardziej. Oczywiście nie jesiotr, ale np karpik.

Rybka wzięła na kuku. Zaraz postaram się zamieścić foto.

Kiedy byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

chciałbym się zapytać czy miał ktoś okazje łowić na stanowisku nr 17?

wybieram się właśnie na to miejsce, jest to już głębsza woda a jeszcze na tym łowisku nie łowiłem na stanowiskach z głęboką wodą, czy jest jakaś szansa na złapanie tam ryby?

zaznaczam że nastawiam się na łowienie z gruntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że na takim jeziorze w którym ryba jest, kwestią czasu jest zlapanie jej w praktycznie dowolnym miejscu. Ja dziś byłem pierwszy raz i usiadlem na 2,bo blisko do auta. Efekt jak widać. Podsypiesz konkretnie to wszędzie ryba wyniucha na takim małym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram sie jutro na dzien. Z tego co slyszalem brania byly dzisiaj slabe wiec taki jesiotr cieszy podwojnie :)

Jak wroce jutro to zdam relacje. Co do stanowiska 17 to powiem tyle ze to nie jedno z tych polecanych ale jak kolega powiedzial to komerycjne lowisko i wszedzie mozna zlapac ladna rybe ale niestety nie raz to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj pomiedzy 19-22, 2 brania z czego jedna plotka na kukurydze, lowilem na 2 splawiki
\

to Ty chyba byles z ta wysoka Dziewczyna z ciemnymi wlosami :cool:

Barsliw ja zaczalem od bialych robakow i jedynie stukanie jazgarzy....pozniej kanapki z kuku i robali efektem byly wyssane robale i delikatne brania....konczylem na kuku tutti frutti i najpierw padly dwa leszcze po 60 dag moze i pozniej zaczely sie karpie ogolnie to ruszylo sie o 17astej....ale proponuje CI kulki bo to co widzialem stanowisko obok siebie to poprostu poezja wedkarska i popis umiejetnosci ktory zrobil na mnie cholerne wrazenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj pomiedzy 19-22, 2 brania z czego jedna plotka na kukurydze, lowilem na 2 splawiki
\

to Ty chyba byles z ta wysoka Dziewczyna z ciemnymi wlosami :cool:

Barsliw ja zaczalem od bialych robakow i jedynie stukanie jazgarzy....pozniej kanapki z kuku i robali efektem byly wyssane robale i delikatne brania....konczylem na kuku tutti frutti i najpierw padly dwa leszcze po 60 dag moze i pozniej zaczely sie karpie ogolnie to ruszylo sie o 17astej....ale proponuje CI kulki bo to co widzialem stanowisko obok siebie to poprostu poezja wedkarska i popis umiejetnosci ktory zrobil na mnie cholerne wrazenie...

jo to bylem ja :roll: mowisz o tych ludziach pod wiata kawalek dalej? wpadlo mi wucho ze zlapali karpia ciut ponad 11kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.