Skocz do zawartości
Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, biorę 2 pomosty... Rezerwuję je przed przyjazdem i po przyjeździe płacę za 3 dni i 2 noce z góry (czyli tam koło 80-90zł). Muszę coś dodatkowo płacić czy nie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No dlatego właśnie wysnuwam to pytanie, żeby móc już rezerwować :)

Dobra, w takim razie jakie miejsca polecacie? Bo jeżeli mogę zarezerwować z kumplem 2 pomosty to musimy wybrać coś, żeby inni nam się nie pakowali w zestawy, a jednocześnie, żeby połapać...

Jedyne możliwości:

- 37 i 38 (z powodu altanki i tego, że są wysunięte (nie powinno być problemu z cudzymi zestawami)

- 26 i 27 (tu mogą być właśnie niestety komplikacje)

- 8 i 9 (w sumie ok, ale mogą przeszkadzać kręcący się ludzie...)

Co wybrać? Jestem skłonny teraz zdecydować się na 37 i 38 ale jak tam z zaczepami? Kiedyś stanąłem w tamtych okolicach łódką to nazrywałem się niemiłosiernie na tamtejszych zaczepach...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki wielkie za informacje :) Dostosuję się do rad i opiszę, raczej zdam jakąś krótką relację jak wrócę, oraz mam nadzieję, że pochwalę się wynikami :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy telefonicznej właściciel/pracownik zawsze się mnie pytał do której godziny ma trzymać rezerwację.

Co do miejscówek, gdy odwiedzałem łowisko pierwszy raz właściciel polecił mi miejsca 29, 31, i rzeczywiście najlepiej się sprawdzają (tam jest najpłycej). Pewnego razu łowiłem z pomostu bodajże 34 bez żadnych efektów, kiedy to na miejscach 29-31 ludzie łowili ładne karpiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeśli chodzi o te 4 dniowe zasiadki to napisałem że to jacyś ludzie przyjechali(karpiarze)a ile zapłacili to nie pytałem.

Właśnie wróciłem z okonia bylem od 17:30-22:00 na stanowisku nr.10 miałem bardzo ładne brania na co? kulka truskawka

Jak co to jadę jeszcze w sobotkę od 6:00-19:00 wiec jak wrócę to zdam relacje

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj więc tak jak jest wolne to od 25 do 30 to są moje najlepsze miejsca.Na 10 bylem tylko raz i nie chce więcej mocno słabo :/

Właśnie wróciłem bylem od 16:00-20:30 wynik:Jesiotr 110cm i 7,5kg(fajnie było przy holu:)) i karpik 4kg.No i jak zwykle kulka truskawkowa

Pozdrawiam i jak co to na piątek, sobotę niedziele, wszystko praktycznie zajęte:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak jeszcze zapytam - wie ktoś może jak wygląda sprawa z ogniskiem na okoniu? Można tam jakoś wykupić kilka szczap drewna czy nie?

Wybieram się na tą zasiadkę i wypadałoby jakieś ognicho rozpalić mimo wszystko...

Zasiadka odbędzie się 26-28 maj, zobaczymy czy dopisze pogoda (tego się najbardziej obawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, już odespane po zasiadce to można coś skrobnąć :)

Główna zdobycz to oczywiście karp - 3-4sztuki po 1,5kg, reszta między 2,3kg a 3,1kg. Padło ich razem około 45-50sztuk, więc można było się trochę pobawić, szczególnie, że nawet takie maluszki potrafią trochę pochodzić :)

Ostatniego (trzeciego) dnia całkiem miły odjazd i po 23 minutowym holu (z racji mojego jakże wspaniałego sprzętu :roll: ) w podbieraku ląduje karpik o wadze 6,4kg.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/31a3fd78614993a8.html

Oprócz tego kilka innych rybek typu jaź czy jesiotr (jednak wszystko malutkie).

Wyjazd ogólnie można uznać za udany, trochę się pobawiliśmy. Szkoda tylko, że nie padło więcej takich "szóstek".

Przynęty? Kulki tutti-frutti i kuku :)

Ah, zapomniałbym :) Pierwszej nocki czyt. z 26 na 27 ze stanowisk trochę wcześniejszych usłyszeliśmy ciekawy okrzyk radości :) Okazało się, że koledzy karpiarze wytaszczyli 14,6kg i 12kg karpiki, czyli można już trafić coś ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wczoraj odwiedził nas znajomy wędkarz który spędził weekend na okoniu , poleciłem mu mikro pellet jednej firmy , jako że miałem już wcześniej na niego dobre wyniki , ale to co zobaczyłem na zdjęciach oraz opisał przeszło najśmielsze oczekiwania ... mianowicie naciągnął w ciągu doby 70 sztuk jesiotrów:D :D :D , największy ponad 7kg . Coś czuje że będzie dobrze na zbliżających się zawodach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wczoraj odwiedził nas znajomy wędkarz który spędził weekend na okoniu , poleciłem mu mikro pellet jednej firmy , jako że miałem już wcześniej na niego dobre wyniki , ale to co zobaczyłem na zdjęciach oraz opisał przeszło najśmielsze oczekiwania ... mianowicie naciągnął w ciągu doby 70 sztuk jesiotrów:D :D :D , największy ponad 7kg . Coś czuje że będzie dobrze na zbliżających się zawodach :D

Witam

a możesz zdracic jaki to pellet, ja złapałem co prawda kilka jesiotrów ale na rosówkę,

ryby te są super w holu, szkoda że nie występują już w naturze np. w Wiśle, na pewno duże sztuki by były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie popróbuje bo nie ukrywam że fajne to rybki,

a jak Ty nęcisz normalnie kule jak pomarańcza i rzucasz czy inaczej?

Ja tam próbowąłem na karpie w workach PVA różne zanęty podawać,

jak równiez sypać rurą do kulek i zdecydowanie rura bardziej zdawała egzamin.

Sypałem talk pellet i kulki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie ręką nie dorzucę to proca / cobra (kulki pellet), jeżeli chodzi o ten mirco pellet to mieszam go na sucho z byle jaką zanętą, później z wodą . Drugi sposób to zalewam go wrzątkiem i dodaje odpowiedni booster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy wybieram sie za tydz, wiec poprobuje, czyli proponujesz rurą cobra sam micro pellet , albo procą kule? Okoń jst super ale w lato jest takie obłożnie w weekend w dzień, że ta naprawdę ryba chyba głupieje, na tak małym akwenie z 80 wędek :) strach sie bać coś do ust włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sucho nie wyrzucisz tego pelletu ani z procy ani za pomocą cobry, tak jak wspomniałem zmieszaj go z jakąkolwiek zanętą firmową , aby się dobrze kleił , zrób kule i do wody, na okoniu daleko na większości stanowisk nie trzeba rzucać, więc z ręki poślesz w wybrane miejsce. Jak dobrze pójdzie (czyt. jak nam się miejsca zwolnią ) to jutro o ile oczywiście pogoda dopisze będziemy na okoniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super musimuy sie kiedys spotkać tam, jezeli do tej pory tego nie zrobiliśmy bo kto wie :), ja jutro na 2 dni jade nad narew, noc na pogorzelcu na wyspie i dzien na trolling na narwi, ale na okonia czesto tez zagladam wiec do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało nam się dopchać dziś na łowisko Okoń. Przez telefon zostaliśmy poinformowani abyśmy wzięli ze sobą kalosze bo jest mokro po wczorajszych opadach, ale na miejscu się okazało że staw tak przybrał, że nawet szansy na żaden suchy pomost nie było :)

f4dc46532e25a57em.jpg

(Kolega Boguś podczas zasiadki)

Łowiliśmy na Pellet kuku Adder Carp, kuli Adder Tutti Frutti , oraz na zmianę kukurydza , czerwony robal , kłódki :) .

684da1b3454e5b8dm.jpg

Niestety nie udało nam się przekonać ryb do współpracy , owszem było kilka brań , w tym parę odjazdów, lecz nawet nie zdążyło się odłożyć piwa i dojść do wędzisk. :)

Pogoda i jej załamanie wczoraj ( potworna ulewa wieczorem z środy na czwartek ) podejrzewam, że skutecznie uniemożliwiły nam zabawę na łowisku.

Skuszony śmierdziuchem jesiotr :

9d9016163b31813cm.jpg

Ogólnie rozmawiając z cieciem , oraz wędkarzami dzień należał do kiepskich na łowisku, prawie wszyscy bez efektów . Denerwowały tylko szczupaki chlapiące się przy trzcinach ( byliśmy we trzech i żaden nie pomyślał o wzięciu spinningu :) ) .

Oby przed zawodami się unormowało i było bardziej emocjonująco :)

Pozdrawiam

Acha stanowiska 37, 38 oraz 39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie spodziewałbym się, że aż tak poziom wody pioszedł w górę.Miałem sie wybrac w czwartek, ale polowa znajomych "wedkarzy-od swieta" nawet nie ma kaloszy :neutral: . Gratki za jesiotra :wink: .A pomosty mocno zalane, czy w razie czego da sie do konca pomostu dojsc w kaloszach? hol pewnie ciezki w takich warunkach :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kaloszach spokojnie się da wszędzie praktycznie wejść ale jakaś nie wygoda straszna jak podczas holu by ci się nagle pomost skończył :P:)

Jutro skoro świt jadę na łowisko Krzyczki , kolega chce pobić swój rekord łowiska (19,50kg) a ja poznać nowe miejsce no i może również życiowego miśka wyciągnąć :) , w co raczej wątpię, gdyż bez zasiadki to tylko przy 100% farcie raczej by mi się udało , no ale cóż :) , poza tym właściciele pozbywają się suma to trochę potrenuję przed Lipcem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.