Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak w prosty i łatwy sposób wykonać cykadę


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat ten założyłem w związku z TYM artykółem.zachęcam kolegów i koleżanki do dyskusji na sprawy poruszone w tym artykule, może są jakieś pytania, sugestie chętnie na takie niejasności postaram się dać wyczerpującą odpowiedź, zatem jeszcze raz zachęcam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
bobiniarz napisał/a:

a jak wygląda ich praca, można do czegoś porównać?

Raczej nie. W dużym skrócie cykada podczas ściągania wprowadzona jest w bardzo szybkie, krótkie drgania, które prowokują ryby

Dokładnie Jacek, pracy tej przynęty raczej nie da się porównać do innych, bardzo mocna amplituda drgań z możliwością regulacji pracy stawia ją w szeregu bardzo skutecznej przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z nudów skleciłem takie coś:

cykada.jpg

:roll:

Zdecydowanie przesadziłem z tymi 10 gramami :mrgreen: - żeby zaczęła pracować trzeba naprawdę ostro kręcić, ale za to jaka to jest wtedy praca, wręcz pogłębianie :lol: . No i trzeba uważać żeby nie wyrzucić razem z całą żyłką :wink: Ale mam jakiś punkt odniesienia do nastepnęgo podejścia. Co prawda można bez problemu kupić cykady w dowolnym kształcie i kolorze, jednak prostota wykonania i możliwość zdybania płetwala na autorską błyskotkę motywują do chałupnictwa :wink:

Dzięki Romanie za inspirację.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i początek zrobiłeś jest świetna bardzo fajny kształt skrzydełka tylko wydaje miśię że nie jest dokładnie wyważona dlatego trudno startuje a i ciężar korpusu do tego skrzydełka jest lekko przesadzony, no teraz możesz pokombinować z doborem dobrego ciężaru tak aby po zawieszeniu na środkowym oczku wisiała w poziomie i będzie super, a radocha z połowu na swoją przynętę jest wielka i wynagradza włożony wysiłek w konstruowaniu jej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podejście drugie...

cykada2_5gr.jpg

Oliwka 5gr, skrzydełko od małej obrotówki z której zlazły mi kolorki, wyklepane na płasko. Nie wiem, czy nie powinienem dać mniejszych kotwic, lub zostawić tylko jedną - tylko zastanawiam się czy tą przy korpusie czy na końcu skrzydełka?

Testy na okoniach wieczorem lub jutro.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie powinienem dać mniejszych kotwic,

Zdecydowanie mniejsze ale dwie, ogólnie dobre wrażenie tylko zastanawia mnie ta wielka dziura pomiędzy tymi do mocowania linki :?: a jak z wyważeniem :?: czy ta wielka dziura nie przeszkadza w wyważeniu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wielka dziura to jest właśnie punkt równowagi ;-). Rozwierciłem z rozpędu, ale okazuje się, że te malutkie wystarczą do przewleczenia agrafki. Nad wodą okazało się, że cykada pracuje bardzo fajnie (powstaje efekt jakby ćmy - korpus wydaje się płynąć osiowo bez drgań, a skrzydełko bije w kształcie takiego V). Ale pracuje tylko zapięta na ostatnią dziurkę. Poeksperymentuję z kątem zamocowania korpusu, pewnie w tym jest problem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.