Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Witam koledzy

Napaliłem się ostatnio strasznie na wędkę i kupiłem tak jak w temacie Mistral magic spin 2,70m cw. 5-20g I tu pojawia się problem czy nie postąpiłem za bardzo pochopnie? Nigdzie nie umie znaleźć żadnych wieści na temat tego kijka może coś wiecie albo mieliście doświadczenie z tym wynalazkiem? Chciałem jakiś tani kijek na początek przygody ze spinningiem nastawiam się na jakieś sandacze może szczupaki.

Pozdrawiam

bardzo wolny kij.Miałem go jeden dzień i szybko sprzedałem , nabywca uzytkuje drugi sezon i narazie ok.Kij tani to niema się co spodziewać szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek. no troszku tani aż sam się zdziwiłem, ale to mój pierwszy spinning nie chciałem szaleć. Po trenuje tym i sprawie sobie coś lepszego. :cool:

P.S co to znaczy

bardzo wolny kij
? Trochę zielony jestem w tym temacie. Jutro przetestuje to cudo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek. no troszku tani aż sam się zdziwiłem, ale to mój pierwszy spinning nie chciałem szaleć. Po trenuje tym i sprawie sobie coś lepszego. :cool:

P.S co to znaczy

bardzo wolny kij
? Trochę zielony jestem w tym temacie. Jutro przetestuje to cudo

150pln to była cena wyprzedażowa z chyba 220pln przeceniony.

Wolny kij to znaczy długo powracajacy do pierwotnego stanu po rzucie lub podczas podrywania jiga tudzież innej przynęty.Długo w takim kiju stabilizuje sie szczytówka.Tak najlepiej potrafię to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie potrzebuję kija na sandacza. Napiszę najpierw jakie kijaszki posiadam i na co łowię a później zastanowimy się co będzie dla mnie najlepsze :wink:

Kije jakie posiadam:

- robinson xenon power jig - 2,65 c.w. 10-30

- mikado t-rex - 2.40 c.w. 10-30

- robinson diplomat jig master - 2,40 c.w. 6-20

- dragon millenium perch - 2.30 c.w. 4-18 ( kupionu 3 tyg temu ale na większe główki za słaby )

W zeszłym sezonie jak i kilka wstecz na moich szczecińskich miejscówkach największe główki jigowe jakie potrzebowałem to 18-20g stąd te dwa delikatniejsze kije. Na dzień dzisiejszy nie bardzo mam czym łowić a zależy mi na bardzo szybkim kiju o akcji x-fast a zarazem delikatnym aby wyczuwać najdelikatniejsze skubnięcie tego drapieżnika :cool:

99% moich wypraw nad wodę to łowienie z łodzi więc optymalna długość to 2,40. Główki jakich teraz muszę używać to 20-30g więc kijek powinien pozwalać na komfortowe łowienie tym ciężarem. Łowię tylko gumami w rozmiarze 3", 4" i sporadycznie 5". Głębokość łowisk od 8 metrów do 12 sporadycznie 15m.

Nie ukrywam, że najbardziej skłaniał bym się ku wędkom dragona chociaż robinson ma także dosyć przyzwoite wędki oprócz serii xenon bo ta jest badziewna.

Mój typ to

-Dragon millenium Power Jig 2,40 c.w. 5-25g - tylko zastanawiam się jak z zapasem mocy w tym kiju bo różne opinie krążą na temat tego kijka.

Nie wykluczam też czegoś lepszego z serii Team Dragon tylko tu już mam totalny mętlik i na prawdę nie wiem co wybrać.

Znalazłem coś takiego i nie wiem czy taki kij się nada

Wklejanka Team Dragon 2,4m 7-28g - 28-33-240

niby firma dragon tak to opisuje " Wklejanka sandaczowa o bardzo mocnym dolniku, czuła, pomalowana na czerwono szczytówka pozwala zauważyć każde branie, a solidny blank wytrzyma forsowny hol dużego drapieżnika. " tylko czy wierzyć we wszystko co jest napisane :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martines, też uważam, że wędki Dragona oferują dobrą jakość za przystępną cenę. Szczególnie pasuje mi seriia Millenium i TeamDragon, niestety ich oferta nie została przystosowana do naszego szczecińskiego podwórka :lol::wink:

Na szczecińskie sandaczowanie z łódki wybrałbym chyba coś mocniejszego np. Dragon Millenium HD Zander 2,25/42 http://allegro.pl/dragon-millenium-hd-zander-2-25-42-gratis-i1245339570.html Mam trochę krótszego (2,05) kija o tym samym cw przeznaczam go do łowienia główkami powyżej 22 g, myślę że przy długości 2,25 powinien być lepszy do trochę lżejszych główek ok 20 g.

Z TeamDragona jest trochę większy wybór (jak dla mnie):

Trochę długi jak na łódkę, ale ciekawy TEAM DRAGON X-fast 2,55m 10-42g http://allegro.pl/team-dragon-x-fast-2-55m-10-42g-mega-okazja-new-i1228342680.html

I trochę krótszy TEAM DRAGON SPINNING - 2,30m/14-35g http://allegro.pl/wedka-team-dragon-spinning-2-30m-14-35g-sklep-i1254209132.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, czyli generalnie podałeś wszystko ponad granicę wyrzutu co ja sobie upatrzyłem. Na prawdę aż taki zapas mocy trzeba brać aby porzucać główkami 20-25g i sporadycznie 30g.

Nie wystarczy kijek 7-28 tylko trzeba tak duży wyrzut jak podałeś 10-42g i podobny :?:

Jak takie kije będą reagowały na delikatne skubnięcia małych sandaczy, brania będą w ogóle wyczuwalne :?:

Jeszcze jedno. Co jak będę chciał porzucać główkami 12-15g, czy taki kij ładnie będzie pracował pod tak małym ciężarem.

Wiem, że nie ma wędki uniwersalnej i na lżejsze przynęty mam także całkiem fajnego dragona ale po prostu pytam z ciekawości :wink:

Z tego co podałeś

Z TeamDragona jest trochę większy wybór (jak dla mnie):

Trochę długi jak na łódkę, ale ciekawy TEAM DRAGON X-fast 2,55m 10-42g http://allegro.pl/team-dr...1228342680.html

I trochę krótszy TEAM DRAGON SPINNING - 2,30m/14-35g http://allegro.pl/wedka-t...1254209132.html

skłaniał bym się bardziej do team Dragon 14-35g ale troszkę duża ta dolna granica wyrzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takie kije będą reagowały na delikatne skubnięcia małych sandaczy, brania będą w ogóle wyczuwalne :?:
a chcesz łapać małe sandacze ? :wink: Brania 40staków na swoim millenium czuję już dobrze.
Jeszcze jedno. Co jak będę chciał porzucać główkami 12-15g, czy taki kij ładnie będzie pracował pod tak małym ciężarem.
Niestety do delikatniejszego łowienia millenium 18 - 42 g się nie nadaje.
Odwołując się do twojego pytania takimi kijkami to porzucasz głowkami od 8 gram i bedziesz dobrze czul przynęte.
Chyba kolego nie miałeś tego kija w ręce.
Na prawdę aż taki zapas mocy trzeba brać aby porzucać główkami 20-25g i sporadycznie 30g.
Ja preferuję takie właśnie kijki do naszego szczecińskiego sandaczowania. Na łódkę mam Millenium 2,05 m 18-42g a z brzegu TeamDragona 2,7 m 10 - 35 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martines napisał/a:

Jak takie kije będą reagowały na delikatne skubnięcia małych sandaczy, brania będą w ogóle wyczuwalne :?:

a chcesz łapać małe sandacze ? :wink: Brania 40staków na swoim millenium czuję już dobrze.

Pewnie, że tak :mrgreen: daję im wtedy buziaka i do wody :mrgreen: ale lepiej cieszy jakiś ładny klocek koło 2kg i wyżej :twisted:

Trochę długi jak na łódkę, ale ciekawy TEAM DRAGON X-fast 2,55m 10-42g http://allegro.pl/team-dr...1228342680.html

I trochę krótszy TEAM DRAGON SPINNING - 2,30m/14-35g http://allegro.pl/wedka-t...1254209132.html

Jesteś na dobrej drodze aby mnie przekonać do "ciężkiego" spiningu i pod uwagę biorę tego drugiego czyli c.w.14-35g. Dzisiejszy wypad nad wodę pokazał mi, że nie mam za bardzo czym łowić, główki jakich musiałem używać to 25-30g więc kijek muszę kupić :cool:

Najlepiej jak gdzieś u nas w Szczecinie będę mógł go pomacać i pomachać na sucho w sklepie bo przez neta to nie bardzo chcę kupować. Wiem, że będzie ciężko ale może się uda :wink:

Jak go kupię i przetestuję na wodzie to na pewno podzielę się wrażeniami z łowienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki spinning możecie polecić , głównie łowie na rzece :

Deuu radził :DRAGON Mystery XT Turbo Spinn 2,70m 10 - 35g i do tej wędki jestem skłonny . Ale jeśli nie bedzie jej na stanie w Szczecinskim wędkarzu , to jakie wędzisko do ok 200 zł mozecie polecic (cw interesowało by mnie w granicach 15-50 , do gonienia głownie za szczupakiem , sandaczem i bolkiem). Najlepiej jakby był to Team Dragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 pln jesli chodzi o dragony to masz serie Millenium HD chociaz nie wszystkie. rozpietosc cenowa jest od 150 do 350 pln. oilesie nie myle najdrozszy jest Catfish ale to inna bajka. dolozysz pare pln i niektore modele Team Dragon Silver Edition tak ok. 270 pln chodza. 200 pln to faktycznie mozna dostac uzywane niektore modele Team Dragona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

dziś odebrałem zamówiony ROBINSON CORTEZ SPIN EXPERT 10-30 g mam nadzieje ze działa tak jak wygląda ... fajnie układa sie w reku lekki,no i krótki dolnik w sam raz do opadu z podbiciem bo w sam raz siega do łokcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.