Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wybór spinningu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wędka wytrzymała plecionka główna się rozpadła może nie do końca, kołowrotek działa ale potrzebuje krótszą wędkę w transporcie możecie coś polecić podobno w przyszłym tygodniu mrozy mają odpuścić to może przetestuje jak lodu nie będzie.

taką maks do 1 metra bo samochód też mam mały i w bagażniku mieści się na prosto 1,2m a ja pewnie ją będę tam przetrzymywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość grzechuce

1.2 to kijek gora 2.4m jest sporo kijkow z przedzialu 1.8 - 2.4 m pytanie do czego go potrzebujesz poza schowaniem w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie wędzisko to też do spinningu najlepiej takie na które złapię okonia morze już nie takiego małego ale i sandacza czy szczupaka, ważne żeby można było nim daleko rzucać bo łapanie tylko ma zbiornikach z wodą stałą i łagodnymi brzegami w koło plaża.

Chodzi o coś co będzie leżało w bagażniku i jak będę miał czas to po drodze będę wpadał nad wodę trochę porzucać.

Coś krótkiego po złożeniu najlepiej do 1,1m zachowujące się podobnie do Catana Spinning BX 270ML SHIMANO 5-20g bo spodobało mi się że wygina się głównie szczytówka a nie cała i też w tej granicy cenowej żeby nie było szkoda jak przypadkiem zmiażdżą ją zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da się tego jakoś pogodzić

Na okonia potrzebujesz lekkiego spina żeby małe przynęty podać precyzyjnie i jeszcze czuć jak je prowadzisz.

Na szczupłego szybki kijek, na którym będziesz mógł poprowadzić rożnej maści woblerki a przy gumach będzie się sprawdzał.

Na sandacza kijek z miękką szczytówką (wklejanka) szybki, szczególnie jak łapiesz na koguty czy pukasz o dno - widzisz na kijku kiedy przynęta styka się z dnem.

Inne sprawy to odległość czy głębokość występowania poszczególnych drapieżników...

Naturalnie da się łapać okonie na kijek szczupakowy czy sandacze na kijek okoniowy. Wszystko się da, tylko zastanów się czy istnieje kijek, który pogodzi te wszystkie wymogi. Musisz tutaj wypracować jakiś kompromis lub dobrać do rybki na którą najczęściej będziesz się nastawiał...

Swego czasu łapałem na teleskop 2,7m o CW40g za całe 20zł zwykły szklak i łapałem i szczupaki i okonie i dało się chodzi tutaj też o komfort łowienia i czucie. Bez jakiejś wprawy można stracić sporo rybek.

A jak przypomnę sobie spiningi z przed 20lat heeh kolega miał jednego takiego że przy ok 25rzutach przynajmniej raz połowa wędziska leciała razem z przynętą do wody a w ręce zostawała rękojeść - alee to były czasy. Min starszych wędkarzy nigdy nie zapomnę ale naszego zapału nie dało się ugasić żadnymi uwagami heheh więc się wiele da heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w pośpiechu kupiłem sobie spininga teleskopowego za 50 zł

a teraz rozglądam się za kijkiem do 150zł. Zamierzam łowić wszystkie

gatunki ryb zarówno w rzekach jak i w jeziorach.

Proszę o polecenie dobrych firm ale też

by było fajnie mieć konkretne modele :oops:

. A na co powinienem zwracać uwagę przy kupowaniu wędki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Waga, materiały, akcja

rezonans, szybkosc (fast, x-fast, mod), jakosc przelotek i uzbrojenia, wielkosc i rozklad przelotek, wytrzymalosc o ile jest podadana, dopasowanie cw, akcji i dlugosci do rodzaju przynety i warunkow, wywazenie, dynamika (sztywnosc, praca pod duzym obciazeniem, zasieg rzutu), dlugosc dolnika, dodatkowe cechy (czy to jest wklejanka, regulowany dolnik, dopasowanie dolnika, ew. podpora, miejsce na mocowanie w pasie, sklad itd)

ale tego wszystkiego nie dowiesz sie od wiekszosci sprzedawcow. trzeba macac, probowac, podpatrywac u kolegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do tej pory zawsze łowiłem na Dragony moim skromnym zdaniem jedne z lepszych wędek spiningowych na naszym wędkarskim rynku od dwu dni jestem posiadaczem SHIMANO BEST MASTERA (zdrada Dragona) ........ wiele powiedzieć jeszcze nie mogę......wygląda bardzo ok, ale sprawdzian będzie dopiero na wodzie wiosną........ z rad ogólnych jeśli łowisz z brzegu to 3 metrówka o c.w. do 30 gram na początek wystarczy sprawdzi się rzece i na jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie to łowię nad Stradomią i trochę w Kobylej z kolegą.

I częściej łowię z pontonu a przechadzam się rzadko. A coś możecie mi

powiedzieć o Mikado kolega ma wędkę z tej firmy i mówi, że

się sprawdza ale wolę się dowiedzieć jaka jest wasza opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie to łowię nad Stradomią i trochę w Kobylej z kolegą.

I częściej łowię z pontonu a przechadzam się rzadko. A coś możecie mi

powiedzieć o Mikado kolega ma wędkę z tej firmy i mówi, że

się sprawdza ale wolę się dowiedzieć jaka jest wasza opinia.

Mikado ma naprawde duzo kij ,moze spytaj kolegi jaki model wtedy ci odpowiemy na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
spining40 napisał/a:

powiedzieć o Mikado kolega ma wędkę z tej firmy i mówi, że

się sprawdza ale wolę się dowiedzieć jaka jest wasza opinia.

jak MariuszA, napisal dowiedz sie o konkretny model na moj gust Mikado Sensei czy Konger World Champion mozna brac troche w ciemno bo sa ogolnie dobre jak te zlotowki tylko kwestia doboru do metody polowu, przynet i warunkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge potwierdzić że lexusy są poprawne. Żadnych fajerwerków ale oceniając je pod względem stosunku cena/jakość to mogą być. Zdaje się, że są one bliźniaczo podbne (jeżeli dobrze kojarze) do Mikdao ultraviolet czy jakoś tak (akurat drugą wędkę mam i nią łowiłem a lexusa katował kumpel). Obecnie Mikado stoi w kącie i kurz zbiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poprosić o ocenę tych wędzisk i krótki opis do czego się nadają i jakiej akcji są chodzi mi głównie oto w którym dobrze pracuje szczytówka.

1 MIKADO SENSEI TELESPIN 300 cw 10-30g

2 SHIMANO Catana BX Telespin 300M 10-30g

3 MIKADO Combat Telespin 300 / 10 - 35g

4 JAXON ACCORD TELE TRAVEL 3,60m 10-40g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam mam pytanie czy ktos moze wie cos o kijaszku Batson SH 1084-2 RX6 i gdzie go mozna kupic?

to co podales to sam blank w nie kijek ;)

mozna uzbroic ten blan w pracowni Fihing Center ,sam blank to cena 150zl ,z uzbrojeniem itp ok 500zl jest tez gotowy i w pelni uzbrojony na tym blanku za 582 zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... z braku doświadczenia na tym forum, wstawiłem post w niewłaściwym miejscu, jednak nasz kochany administrator uświadomił mi co robię źle, dlatego dołączam się do postu założonego przez jednego z kolegów.

Mianowicie chciałbym dowiedzieć się, a właściwie spytać o radę, jaki kij powinienem wybrać do średniego spinningu... przynęty głównie błystki po 10g... ale myślę że jakieś cięższe gumki też mogą wpaść tak do około 20-30 gram. Nastawiam się głownie na szczupaka i chciałbym aby to była typowa wędka na szczupłego. W sklepie widziałem (po wyprzedażach więc wybrany sprzęt) 2 interesujące wędki. Jednak z jednej którą spośród nich wytypowałem zrezygnowałem po przeczytaniu tego tematu. Była to wędka

Shimano BX 240ML 5-20g za 146 zł.

2 nieco cięższe wędzisko i mniej wygodniejsze to

Dragon Thytan Pike 2.40 153 zł 10-35g.

Mam już zakupiony kołowrotek specjalnie do szczupłego. Jest to Team Dragon FD 720iX. Z wiadomych przyczyn jeszcze nie miałem okazji ani przyjemności go użyć jednak na sucho wydaje się pracować wyśmienicie. Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego wędziska do mojego kołowrotka. Cena myślę, że do ok 200zł.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.