Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazje śmigać kijem TOURNAMENT Daiwy :mrgreen:

Wykonanie kija PIERWSZA KLASA :!::!:

Ja miałem w ręce kij do 25 g , i dł 2,4 albo 2,7 /wymiary podaje z pamięci/ było to w 2006 lub 2007 roku do spinningu EKSTRA , jednak do koguta w MOIM WYDANIU stanowczo za miękki !!!!

Jeśli łowię z opadu na koguta to bardzo ostro i bardzo ciężko a cała zabawa polegała na intensywnym skakaniu :wink:

Jednak przy ciężarze 10g szczytówka podczas podrywania powinna pozostać "prosta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Jako iz łowie ryby od wielu wielu lat a sprzet mam bardzo kiepski (13letnie jaxony z poczatkow mojej kariery) postanowilem kupic cos duzo lepszego.

Wybór padl na wedke daiwa infinity 2.7m tylko nie wiem jaki c.w wziac

wacham sie miedzy 7-28 i 8-35

wędka ma być głownie na sandacze i szczupaki przy uzyciu gum z obciazeniem 5-20g

Problem mojego wyboru polega na tym iż nie wiem zabardzo jak na wędce 7-28 bedą sprawowały sie woblery (takie do 10-15g) ktore stawiaja spory opór w wodzie

kolejną sprawa wygląda tak iż mieszkam w warszawie a to w pewnym sensie zobowiazuje mnie jako wedkarza do udania się nad wisłe na jesiennego sandacza

Zastanawiam sie wiec jak wedka z guma powiedzmy 20gram bedzie sie zachowywała w srednim nurcie.

Prosilbym o pomoc poniewaz jestem osoba uczącą sie i wydatek 500zl na wedke to naprawde dla mnie duzo kasy a wolalbym za te pieniadze kupic coś naprawde użytecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od tego sezony na Wiśle używam Composite Developments XLS 260cm 7-28gr. Kijek jest the best, niesamowicie czuły. Pomimo wysokiego modułu ma bardzo płynne ugięcie i ładnie pracuje pod rybą (nie gubi). Nie męczy ręki (masa 133gr), dobrze uzbrojony (Fuji SiC), łatwy w transporcie. wada to cena, ale warto.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam.Od miesiąca jestem posiadaczem kija Infinity Q 2,90 c.w.5-40g, łowie nim na Wiśle sandacze, szczupaki i okonie(gumy z głowkami do 20gr, pływające woblery, wahadłowki)

Kijek jest rewelacyjny, bardzo czuły. Czuć kazde uderzenie przynęty o dno, najmniejsze pukniecie sandacza w gume.Bardzo ładnie wykonany , posiada świetny pokrowiec.

Jak do tej pory miałem okazje wyholować na nim kilkanaście okoni i 3 szczupaki takie do kg.

Jeśli szukasz uniwersalnego kija , polecam Ci ten model z czystym sumieniem.

Powiem coś jeszcze , dzis kupiłem MHMa 80 Black Huntera i naprawde Infinity w niewielkim stopniu mu ustępuje, a cena o połowe nizsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, trochę czasu minęło a ja się uparłem jak osioł na ten kij.

Może ktoś z forum złapał, przemacał, widział, słyszał, to chętnie zapoznam się z opinią.

Spinning z pracowni kiedyś w końcu zrobię i będzie to kij, którego najrzadziej używam, a mianowicie - trociowy, min. trzy metry a raczej 3.20m. Po to, by był lekki i dobrze wyważony. Z seryjnymi kijami o tej długości, ciężarze wyrzutu i mocy, to ciężko.

Szkoda, że nie robią feederów w pracowniach... ale się rozmarzyłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie robią feederów w pracowniach...
A pytałeś :?::cool:

Nie tylko spinningi robią :wink: ANOS FW C IV 1505 MF/PM 4 15` 2 21G http://www.allegro.pl/item736356947_anos_fw_c_iv_1505_mf_pm_4_15_2_21g.html

ANOS CARP CA-G IV 120F 2,0 12`2 SIC http://www.allegro.pl/item736357790_anos_carp_ca_g_iv_120f_2_0_12_2_sic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padl na wedke daiwa infinity 2.7m tylko nie wiem jaki c.w wziac

wacham sie miedzy 7-28 i 8-35

Mam ten kij w wersji 7-28 gram. Jest to naprawdę fajna wędka, używam ja zarówno do łowienia na 24-gramowego Gnoma w nurcie, jak i na dość lekkie woblerki, czy gumy w jeziorze. W żadnym z tych skrajnych przypadków nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączę się do pochwał Daiwy z serii Infinity.

Kijek rewelacja, świetnie czuć każde stuknięcie, czy to o roślinność, czy też o dno i jak się trochę nim pobawi, to można ze stuprocentową pewnością stwierdzić o co się obiło.

Bardzo czuły kij o idealnej dla mnie akcji, szczytowej, przechodzącej semi parabolik.

Oprócz jigów, do których jest stworzony, świetnie sprawuje się z wahadłowymi blachami, potwierdzam opinię Jacek, do tego kij o dużym zapasie mocy, zimą potrafił utrzymać beż żadnego ale sporą troć w pomorskiej rzece.

Ale ale ale...

Do tych cudów - troszkę wad.

Zdarzają się żle uzbrojone patyki, druga przelotka zamieniona z trzecią. Maniek coś może na ten temat powiedzieć.

Potrzeba cięższego kołowrotka, by go dobrze wyważyć, inaczej za bardzo leci na pysk.

Dolniki Daiwy.... no przesadzają z ta długością. Latem nie przeszkadza, ale jesienią, a tym bardziej na łódce, często zahaczam o poły kurtki.

Ważąc plusy dodatnie i ujemne - kij klasyk, 4+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW moim przypadku zaczep do kotwiczek urwał sie za pierwszym razem :evil: ,lecz założyłem niewielke kółeczko i jest dużo bardziej wygodne.Prawda jest również ze dolnik jest za długi o jakies 5cm, przeciez to nie sa trociowe kije i w zupełności wystarczyłby dolnik siegający niewiele za łokieć.

Lecz czułość tego kija i wspaniałą szczytowa akcja powoduja ze nie zwraca sie większej uwagi na te drobne wady.Kijek tak mi podpasował ze zabieram go dużo częściej ze soba niż black huntera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3-18 (rzeczny, na okonie i szczupaki) i 7-28 (jeziorowo-cegielniany, melodia przyszłości - pod sandacza, większego szczupaka, sumika), oba tej samej długości - 2,7m, czułość ich jest bardzo zbliżona, nawet trochę żałuję, że od razu nie kupiłem 7-28. Rzeczywiście, u mnie na lżejszym kiju także wystąpił problem z zaczepem na hak, tyle że jest jakiś taki krzywy. Inna sprawa - lakier, dość łatwo go pocharatać, co sprzedawca skwitował, że kij "ekskluzywny" - też mi wytłumaczenie.

Panowie, Waszym daiwom też ta przypadłość do łapania zarysowań nieobca?

Oczywiście szczerze polecam, nie wyobrażam sobie teraz łowić czym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze u mnie zaczep na wabik sie na razie trzyma ok. lakier jest ok ,jest matowy i ciężko go zarysować .Natomiast interesuje mnie z zwykłej ciekawości czy w waszych Daiwach są zamienione przelotki 2 z 3 licząc od szczytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast interesuje mnie z zwykłej ciekawości czy w waszych Daiwach są zamienione przelotki 2 z 3 licząc od szczytowej.

U mnie jest OK, wędkę kupowałem w zwykłym sklepie a nie wysyłkowo, więc sprawdziłem wszystko dokładnie. No, poza zaczepem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

artech, kij przemacany na szybko.

Pech chciał, że jak już go znalazłem to miałem na oglądanie dokładnie 3 minuty i telefon za telefonem, mały pożar w robocie.

Stąd też opis będzie krótki, podoba mi się bardzo akcja i wykończenie, nie znalazłem żadnej muki.

Przelotki to zagadka, nijak nie sygnowane, ciężkie być nie mogą, bo na sucho kij był szybki, zero bujania się w tą i z powrotem, dolnik tradycyjnie lekko przydługi jak to u Daiwy, uchwyt kołowrotka efektowny tournament, ładny korek.

Waga, kij nic nie waży, jakieś 150g przy długości 2.8 m. Myślę, że jakieś trzy, trzy i pół tysiąca wyważy go odpowiednio, chociaż przy dość długim dolniku uchwyt kołowrotka blisko odkrytego blanku.

Więcej grzechów nie pamiętam :wink:

Czy kupię?

Obejrzę jeszcze inne fabryczne kije w tej cenie. Póki co powalczę Infinity 7-28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

pagori,

na twoim miejscu dołożyłbym troche i kupił Daiwe Infinity (shada) teraz poza sezonem mozna trafić nówke za 400zeta a wierz mi kij jest rewelacyjny do gumy

abu

do kijaszka dokupiłem Dawe ZAIONa , przejde sie z nia nad wode i wrzuce to testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori,

ja mialem infinity 5-40g i powiem Ci ze kijek idelny na durzą rzeke łowiłem nim praktycznie na wszystkie przynety i o ile najlepiej spisywał sie na gumie (mega czyły)to na innych tez dawał rade.Spkojnie radził sobie z głowkami 25gr , niestety jak na mój gust miał lekko zawyżone górne c.w. i dla mnie granicą której nigdy nie przekroczylem było 35gr.Polecam Ci ten kij z czystym sumieniem a jakis miesiac temu widziałem nowke na allegro za 390zeta jak dobrze poszukasz moze trafisz na jakas wyprzedaz tym bardziej ze seria na rok 2010 przeszła drobny lifting i pewnie beda chcieli wyprzedac stary model

maniek,

w sumie wydała mi sie najwłaściwszym wyborem ale rozmiar 45 póki co niedostepny jest w Polsce :evil:

rozważam jeszcze kupno Saliny 40tki lub Certaty 3500 lub 4000 i powiem szczerze cięzko nie sie zdecydowac.Nie wiem jak jest z tą Certata czy pomimo swojej wysokiej ceny bedzie to kołowrotek równie twardy jak ta Salina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori,

ja mialem infinity 5-40g i powiem Ci ze kijek idelny na durzą rzeke łowiłem nim praktycznie na wszystkie przynety i o ile najlepiej spisywał sie na gumie (mega czyły)to na innych tez dawał rade.Spkojnie radził sobie z głowkami 25gr , niestety jak na mój gust miał lekko zawyżone górne c.w. i dla mnie granicą której nigdy nie przekroczylem było 35gr.Polecam Ci ten kij z czystym sumieniem a jakis miesiac temu widziałem nowke na allegro za 390zeta jak dobrze poszukasz moze trafisz na jakas wyprzedaz tym bardziej ze seria na rok 2010 przeszła drobny lifting i pewnie beda chcieli wyprzedac stary model

Wydaje mi się że kijek 8-35 w zupełności mi wystarczy.Proszę wytłumacz mi jeszcze bo widzę u Ciebie niezwykłą biegłość w sprzęcie daiwy - czym różnią sie wędki oznaczone napisami Shad , Spinrute , Jiggerspin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori,- czym różnią sie wędki oznaczone napisami Shad , Spinrute , Jiggerspin ?

Daiwa jako jedna z niewielu firm robi kije do okreslonego sposobu łowienia i faktycznie sprawdza sie w 100%

shad to kij stworzony pod przynety gumowe

spinrute to klasyczny kij sinningowy do woblerów, wahadowek i obrotówek

jigger jak sama nazwa wskazuje do jigowania

seatrout to klasyczny kij na troc z paraboliczna akcja

oczywiscie nie jest powiedziane ze np na shada nie da sie łowic woblerami czy blachami lecz najlepiej sprawdza sie przy przynecie do której został skonstruowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.