Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panie UNISES znalazlem tez odp. dot. przelotek tak jak Pan podejrzewal jest to nowy system Fuji

Dzięki koyot za info, widzę bardzo dociekliwy jesteś, a to dobra cecha.

Proszę nie tytułuj mnie panem bo to niedorzeczne, niepotrzebne, głupie. Tutaj na tym forum wszyscy do siebie walimy na TY, wzajemny szacunek wyrażamy raczej poprzez, zwroty z dużej litery np. Tobie , Twój, Ciebie, itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie fobie z tą reklamą :lol:

to zle że kupując kija za kilkaset zł szukam wszystkich info ?

kupując w Internecie "nie macając kija" musze wypytać o wszystko

kijek typu DAIWA SHOGUN np. 3m to 800zł tylko na zamowienie ! nikt Ci go nie przywiezie do macania :roll:

a potem stanie w garażu na scianie "nie trafnych zakupów" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.W zeszłym roku zakupiłem Fujitsu Shogun 2,75 6-30g.Jest dosc sztywnym kijkiem,ale własnie taki odpowiada mi poniewaz łowie na spore przynety,wczesniej miałem wiele lat Cormoran Powergrip CM 2,70 10-30g.Ale wędka fujitsu to zupełnie inna bajka.Łowiłem nią tylko sezon,ale juz moge smiało napisac ze jestem z niej bardzo zadowolony. Jesli ktos chciałby taki lub o innej gramaturze wyzutu kupic,a cena na necie czy jego sklepie jest podejrzanie wysoka moge zorietowac sie ile teraz kosztuje tam gdzie ja kupowałem,a porownując wtedy ceny kupiłem go najtaniej patrzac np na allegro.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHOGUN fuji'su

"jako wędziska charakteryzujące się szybką (fast) i ekstraszybką (super fast) akcją. Do ich budowy zastosowano JAPOŃSKA MATĘ WĘGLOWĄ FIRMY TORAY , konstrukcję wielomodułową (multimodulus) w oparciu o dwie odmiany grafitu o różnej sztywności:

-szczytówki wykonano ze sztywnego grafitu wysokomodułowego - 62 mln PSI;

-do budowy części środkowej użyto średniomodułowego grafitu o podwyższonej sztywności - 40 mln "

Opis ze strony Dragona:

TEAM DRAGON SILVER EDITION 2008.Dokonaliśmy zmian w zbrojeniu wędzisk, poprawiliśmy detale stylistyczne i zastosowaliśmy nowy, niedawno wprowadzony przez japońską firmę TORAY kompozyt grafitowy 69 mln PSI.

TEAM DRAGON Do ich budowy zastosowano tzw. konstrukcję wielomodułową (multimodulus) w oparciu o trzy odmiany grafitu japońskiej firmy TORAY:

- supernowoczesny grafit tzw. space grade, o sztywności 80 mln PSI;

- grafit wysokomodułowy 62 mln PSI;

- średniomodułowy grafit o podwyższonej sztywności 40 mln PSI.

Jeżeli to prawda co podaje dragon, to w przypadku serii team dragon (zwłaszcza silver edition), mam świetny stosunek jakość cena. Teraz mnie zastanawia jeszcze jedno, czy dragon to chrust (można znaleźć takie określenia w necie)??? A jak nazwać fuji??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzyznaje ze nie mialem zadnego z kijow podanych w tytule w rece ale gdybym chcial kupic spin za ok 800 zl to na 100% zdecywdowalbym sie na zlecenie zrobienia wedki rodbuilderowi...Dlaczego? Poniewaz otrzymuje sie cos wyjatkowego, niepowtarzalnego, cos co jest zrobione dla Ciebie wedlug Twoich wymagan i zalecen i dostosowane dla Twoich potrzeb i co z pewnoscia nie bedzie gorsze od seryjnie zbrojnego kija...

Zreszta ja sam wlasnie tak zrobilem i aktulanie czekam na wedke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Ja uważam, że wydawanie ponad 400zł z kij, to debilizm. Czym taki kij różni się od tego za 200zł? Ano tym, że w hurtowni kosztuje nie 170zł, lecz całe 190zł. Ktoś ma jeszcze jakieś uwagi?

CBDO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że wydawanie ponad 400zł z kij, to debilizm.
Ktoś ma jeszcze jakieś uwagi?
ja mam taką uwagę abyś nie nazywał ludzi debilami :evil:

Pasuje mi kij za 400pln to go kupuje.

Prosze podaj mi namiary na ta hurtownie gdzie kijki z tematu są po 190 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37

Po pierwsze: nie nazwałem nikogo debilem, lecz zachowanie ludzkie debilizmem.

Po drugie: mam prawo do osądu ludzkich zachowań i nazywam je tak, jak na to zasługują.

Po trzecie: jeśli pasuje Ci kij za 400zł i go kupujesz, to ja to szanuję, śmieję się do rozpuku i uważam, że jesteś (cholera, admin mnie wywali...) chory, albo jesteś snobem, który idzie 3 razy w roku na ryby, ale sprzęt ma ho ho..ho.

Po czwarte: nie muszę Ci podawać namiaru na hurtownię, bo KAŻDA ma podobne ceny, a wszelkie pytania o indywidualny zakup sprzętu zbywa słowami: nie da rady.

Po piąte: www.ebay.com i zobaczysz, ile kosztuje sprzęt wędkarski w USA i ile jest tak naprawdę warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37, masz rację i masz prawo do oceny ludzkich zachowań, ale skoro głosisz je publicznie ... licz się z tego konsekwencjami.

Jeśli chodzi o mnie ... piszesz bzdury. Idąc Twoim tokiem myślenia można powiedzieć, że wszyscy, którzy śmigają autami droższymi niż "Maluch" są debilami lub inaczej ... ich zakup jest debilny.

Rółwnie dobrze można powiedzieć, że można żyć o suchym chlebie i wodzie, a Ci, co jedzą już chleb z masłem są debilami lub inaczej ... spożywają debilne posiłki

Rozumie, że jaja sobie robisz :mrgreen:

A co do kijka ... za 190 zł prawdopodobnie nie kupisz do niego samych przelotek.

Proponuje zamknąc ten temat, bo nic dobrego już nie wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Z racji tego, że temat o spinningu Shogun został zamknięty, a kij ten mnie zainteresował, postanowiłem go wskrzesić. Zastanawiam się nad zakupem tego patyka z zamiarem użycia w starciu z jeziorowymi i rzecznymi drapieżnikami, szczupak, sandacz.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z tym spinningiem?

Daiwa Shogun Sandacz 2.80m 10-40g

http://www.kogutomania.pl/shogun-sandacz-280m-1040g-p-9529.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy ktoś miał okazję łowić na wędkę:

Daiwa Infinity-Q JiggerSpin 2,6m 5-20g

Właśnie jestem w trakcie szukania wędki na najbliższy sezon i ta bardzo mi się spodobała.

Proszę o Wasze opinie lub ewentualne sugestie co do wyboru kija, który miałby być na tyle uniwersalny by łowić na niego okonia, szczupaka i sandacza, łowisko - jezioro.

Z góry dziękuję za Wasze opinie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa Infinity-Q JiggerSpin 2,6m 5-20g 11794-260
Miałem w ręce ,ale odpadła w przedbiegach ze względu na długość ,a tak po za tym jest OK. natomiast kupiłem

Infinity Q Jigger 2,7m 8-35g jest git ,ma nie wiarygodny rezonans w rękojeści ,który jest nieco za długi dla mnie ,opisze ta wedeczke po wszelkich testach ,na razie łowiłem na nie wielkie przynęty do 10g ,testowałem wynik bardzo zadowalający.Co dziwne testowana wędka ma zamienione przelotki 2-ga z 3-cią licząc od góry i miały to tez pozostałe wędki ,pomyłka przy zbrojeniu ,zapewne dlatego cena była atrakcyjna ok. 400pln ale nie omieszkam napisać parę gorzkich slow przedstawicielowi Daiwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei posiadam wersję 3-18g o długości 2,7m, jestem bardzo zadowolony z samej pracy wędziska (bardzo wysoka czułość moim zdaniem), choć ryby jeszcze nie złowiłem - okazji nie było aż nadto, wędkę mam od stycznia, tyleż cały luty przesiedziała w serwisie - złamałem szczytówkę, upadając, Daiwa bez kłopotu wymieniła całą drugą część wędki, zatem jest to kolejne "za". W marcu nie miałem czasu na ryby.

Prócz tego wygląd, świetnie się prezentuje w boju:

p2240353.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.