Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy czy bedziesz używał go na rzece gdzie dochodzi siła nurtu czy tez na wodzie stałej.

Jesli chodzi o woblery to spokojnie da rade przy 10cm wielkości , ale w przypadku obrotówek o wielkości 3 i 4 to obawiam sie ze za słaby bedzie patyk, wiem bo miałem taki do 40gr.

Co do zapasu mocy to w swojej 40tce zauwazyłem raczej zawyżone c.w. o dobrych kilka gram niz jakikolwiek zapas.

Mimo wszystko seria Infinity to rewelacyjne kije jak za te pieniądze i osobiscie polecam je z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma to być kij na rzekę do lekko średniego spina(bardziej lekkiego niż średniego). W ugięciu najlepiej parabolik. I myślałem właśnie o infinity ,tylko nie wiem jaki model chyba że jakiś inny kij proponujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynety które wymieniłeś to średnio-cięzki spin :wink:

Infinity z którymi mialem do czynienia posiadały akcje szczytową no moze nie wybitnie ale napewno nie była to akcja paraboliczna, zreszta moim zdaniem parabola nie za bardzo nadaje sie nad rzeke gdzie praktycznie przy niewielkim nawet nurcie nie wiesz co dzieje sie z przyneta na jego drugim końcu

Jeśli miałbym polecic coś innego niż Infinity to znajmy kupił ostatnio Ryukona 2,75 o c.w od 14- 28gr cena 500zł (najciekawsze ze Daiwa w swoim katalogu pod tym numerem katalogowym podaje c.w.tego kija od 3-18gr ,a na blanku mamy jak byk wydrukowane 14-28 i patrząc na ten kij bliżej mu własnie do c.w podanego na blanku) świetny uniwersalny kijek nad rzeke , moim zdaniem fajniejszy kij niż Infinty.Co prawda jest to model do jigowania ale z tego co widziałem spokojnie mozna nim połowi woblerkami do 10cm czy przy niezbyt duzym uciagu wody obrotówkami do nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.Trochę nie dokładnie opisałem chodziło mi oczywiście o kij do wobków do 10cm i blaszek 1-3 na rzekę. Bo na szczupca ostatnio kupiłem TD silver edition 270 14-35 ale po zakupie nie jestem do końca przekonany czy to był dobry wybór. No ale okaże się nad wodą. A Daiwę trzeba będzie dobrze przejrzeć. Niektórzy mówili że jeśli chodzi o kij dużo tańszy to niezły jest diplomat robinsona 270 7-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze ten kij który kupiłes spokojnie da rade, wszystko okaze sie nad woda.Jeśli jednak chodzi Ci po głowie co innego to zwróć uwage na Ryukona, jest naprawde spory wybór w tych kijkach. , lub Fujitsu na świetnych blankach firmy Toray,rewelacyjnie wykonane o wspaniałej szczytowej akcji.

Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na ten cel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wagę tych "starych" i nowych ,nowe odchudzono o średnio 1/5 wagi całej masy wędki ,obawiam sie że może to sie odbić na jakości wędki

maniek, z feederami z aktualnej oferty jest podobnie, są lżejsze i tańsze niż poprzednie.

Muszę przemacać w sklepie 7-28 z nowej serii Infinity i porównać ze starą. Póki co zauważyłem na zdjęciach Dawido, że dolnik jest wyraźnie krótszy - pytanie, czy to samo dotyczy cięższych kijków, czy jedynie ultralighta. To też może być przyczyną mniejszej masy wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżą we śnie zimowym, w tapczanie. :razz: Skoro nie mogę nimi pomachać, niechże chociaż o nich trochę popiszę, pofotografuję, pomierzę. :wink:

- Ersatz redukcji napięcia. :cry: Chociaż i to na nic, niezawodnie tuż przed zaśnięciem i dziś będą mnie nawiedzać puknięcia sandaczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, z feederami z aktualnej oferty jest podobnie, są lżejsze i tańsze niż poprzednie.

Nie sadze aby Daiwa zaoszczędzała na krótszym dolniku choć i tu parę centów zaoszczędzą :wink: ,pomyśl co jest najdroższe w takiej wędce ,tak tak mata węglowa .Obniżenie kosztów o 10% to potężne zyski ,nie wiemy jakiej wielkości są wypuszczane serie ,ale nie sadze aby było mniej jak 100 000 szt[.spiningi] ,wystarczy ze oszczędności to 10$ na sztuce ,zysk jest warty świeczki .To normalne praktyki w korporacjach takich jak Daiwa Shimano.

PS -kto śledził i interesował sie takimi firmami na przełomie 20-30 lat zauważył że po zmianie "wodza" zmieniły sie radykalnie priorytety ,to już nie jakość jest najważniejsza tylko sprzedaż czyli ilość .Ale to tylko moje dywagacje i proszę tego nie powtarzać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie rzeka , nastawiony jestem na cw 8-35 ze względu na sandacze ale wolałbym mocnego kija by zatrzymać nim np. suma. Cw 15-45 może być zbyt mocne do główek 10g ale niemiałem takiego kija i może sie okazać że główkami o takiej masie można nim komfortowo łowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori,

spokojnie połowisz takim kijem głowkami o 10gr , ba nawet i mniejszymi.Ja przez dłuzszy okres czasu łowiłem Infinity do 40g i komfortowo łowiło mi sie nim nawet główkami 5gr, a łowiąc na Wisle lepiej zebyś miał kij za mocny niz gdyby okazał sie za delikatny i straciłbys przez to swoja rybe życia.W zeszłym roku przez taki delikatny kijek straciłem naprawde pieknego szczupaka, którego na mozniejszym kiju wyholowałbym bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie rzeka , nastawiony jestem na cw 8-35 ze względu na sandacze
Powiem ci że 8-35 nie spełnił moich oczekiwań na rzece w/z sandaczy ,prawdą jest ze łowie ciężko ale to nie sandaczowy kijek na rzekę ,kupuje 15-45 i już macałem w starej wersji i będzie w sam raz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie rzeka , nastawiony jestem na cw 8-35 ze względu na sandacze
Powiem ci że 8-35 nie spełnił moich oczekiwań na rzece w/z sandaczy ,prawdą jest ze łowie ciężko ale to nie sandaczowy kijek na rzekę ,kupuje 15-45

dokladnie mam takie samo odczucie.Teoria teoria ale praktyka to zupełnie co innego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy za wasze opinie , z uwagi na to że miałem dwa razy na kiju konkretnego suma - jako przyłów, a trzeci raz nie chce go stracić biorę 15-45 zmieniam swój gust i za namową waszą i mojego kolegi chyba będe szukał 15-45.

Priorytet oczywiście sandacze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie kij na klenia na rzekę. Taki żeby był trochę mocniejszy niż za słaby ponieważ łowie na Bugu a tam na niewielką przynętę często potrafi stuknąć coś większego. A jednocześnie dobrze się łowiło nie za dużymi przynętami(woblery max7cm i blaszki 2-3). Może coś z Daiwy lub coś innego. I jakiego kija( cw) szukać 7-25 czy raczej 10-30? Biorąc pod uwagę że często łowię pod prąd i opór przynęty jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie kij na klenia na rzekę. Taki żeby był trochę mocniejszy niż za słaby ponieważ łowie na Bugu a tam na niewielką przynętę często potrafi stuknąć coś większego. A jednocześnie dobrze się łowiło nie za dużymi przynętami(woblery max7cm i blaszki 2-3). Może coś z Daiwy lub coś innego. I jakiego kija( cw) szukać 7-25 czy raczej 10-30? Biorąc pod uwagę że często łowię pod prąd i opór przynęty jest spory.

Jak na klenia to troche za wysokie cw. Polecałbym kijek o cw 3-18g używam takiego tylko ze starszej serii Powermesh , myśle że Infinity w tych parametrach będzie też świetnym kijkiem jeżeli chodzi o klenia. Jeżeli chodzi o zapas mocy to w Daiwach jest jej wystarczająco i wycholowanie czterokilogramowej ryby przy odrobinie wprawy nie jest problemem . Tylko zastanawia mnie fakt że chcesz te rybki łapać na tak duże przynęty bo dla mnie wobler 7 cm z przeznaczeniem na klenia jest zbyt duży to samo obrotówka w rozmiarze 3.Dla takich przynęt wziąłbym raczej cw 7-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię klenie na blachy nawet do 7g i woblery do 5m. A to co podałem to tak na wyrost. Bo nad rzekę zabiera jeden kij i czasami trzeba użyć trochę większej przynęty. Daiwy PM z małymi cw to już chyba nigdzie nie dostanę dlatego szukam innego kija może Infinity 7-28 lub coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzbyszek1,

ja na klenia mam HM80 Electra Dream 2,90 c.w. 3-18gr, swietny kijek szczególnie na przelewy ale juz na wieksza rybe to nie bardzo sie nadaje

Ostatnio na allegro widziałem Morethana 2,85 c.w7-28gr może to Cie zainteresuje :wink:

Wszytsko zalezy ile "siana" chcesz na to przeznaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na klenia to troche za wysokie cw. Polecałbym kijek o cw 3-18g używam takiego tylko ze starszej serii Powermesh , myśle że Infinity w tych parametrach będzie też świetnym kijkiem jeżeli chodzi o klenia.

W rękach dość doświadczonego kleniarza na pewno będzie. :)

dzbyszek1 - jeśli chcesz takiej uniwersalności, zawsze możesz wziąć 3-28. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego siana to tak około 400. Tylko żeby kij był git. może jakieś do 27g. Lub coś podobnego. No i żeby kij był wygodny i nie męczył ręki.

proponuje dołóż 100wiecej i kup Daiwe Ryukona, miałem okazje pomachac takim kijkiem do 28g i powiem Ci ze mi osobiscie podoba sie duzo bardziej niz Infinity.Od biedy połowisz na niego równie komfortowo i klenie i sandacze.

Co do meczenia reki to głownym elelmentem który ma na to wpływ jest kołowrotek którego masa albo dobrze wywazy kij albo tez i nie , sam kij nie meczy reki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.