Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

phantom tyle ciekawego dowiedziałem się od ciebie na temat kijów Daiwy, pytań mam już coraz mniej.Ale powiedz mi czy Shogun dobrze nadaje się do blach i wobków . Napisałeś że przy wyrzucie pracuje 2/3 kija a wygięcie paraboliczne. Wnioskuję że jest to czuły i naprawdę mocny kij który daje dużo satysfakcji użytkującemu. Jak tak to w końcu mój problem by się rozwiazałBo Infiniyty chyba bardziej do gum pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

phantom tyle ciekawego dowiedziałem się od ciebie na temat kijów Daiwy, pytań mam już coraz mniej.Ale powiedz mi czy Shogun dobrze nadaje się do blach i wobków .?

Właśnie powiem Ci ze jak na mój gust jest to kijek raczej do gumek,przynajmniej sprawia takie wrażenie.To jest tak specyficzny kij że dopóki nie przetestuje go nad woda nić wiecej nie bede w stanie powiedziec na temat jego zastosowania do woblerów czy blaszek.

Jeśli jednak miałbym wskazać który jest bardziej uniwersalny (shogun czy infinity) to zdecydowanie wskazałbym na Infinity które jest rewelacjne do gumek a i z woblerami czy blaszkami wspaniale daje sobie rade.

Ten Shogun to taki mój kaprys i sam jestem ogromnie ciekaw czy zaskoczy mnie czyms pozytywnie nad woda czy tez rozczaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Infinity jak przenosi drgania i jak pracuje pod rybą. Jaki cw polecacie do blach max 9g wobków do 7-8cm Łowisko trudne .Rzeka Bug.

Jak przenosi drgania?R E W E L A C Y J N I E kazde pukniecie w gume odczuwasz jakby koś "popieścił" Cie delikatnie prądem.Przy wiekszym okazie wygina sie w lekka parabole .

Teoretycznie powinien Ci wystarczyc kij od 7-28gr ale ja np. preferuje mocniejsze kije dlatego wziołbym od 5-40gr lub nawet model do 45gr .Zreszta to górne c.w. nijak w tych kijach ma sie do rzeczywistości i jest o dobre kilka gram zawyzone.

Najlepszy moim zdaniem byłby Ryukon od 14-28 lub jesli chcesz cos mocniejszego 8-35. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem Daiwe Tournament :mrgreen: przyznam ze skłoniła mnie do tego atrakcyjna cena no i ciekawość. Obecnie mam dwa kije Infinity wiec będe miał z czym porownać. Mam nadzieje ze kijek spełni pokładane w nim oczekiwania. Przy okazji pomachałem Shogunem Zander i jestem pod wrażeniem - oczywiscie pozytywnym . Inna akcja , kijek lżejszy od Tournamenta , pięknie wykończony. Poczekam na opinie @phantom z "zajec praktycznych" wtedy zobacze - chyba ze jakaś okazja będzie ... .

Kijek który mnie oczarował to Daiwa Morethan Branzino tylko ta cena :evil: jednak może kiedyś kto wie... Teraz szukam jakiegoś pasownego kreciołka do nowej zabawki... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek który mnie oczarował to Daiwa Morethan Branzino tylko ta cena :evil: jednak może kiedyś kto wie... Teraz szukam jakiegoś pasownego kreciołka do nowej zabawki... :roll:

Mam taki kijek :mrgreen: dokładnie model Branzino Gamer Custom Spinning 96MML ale jeszcze na niego nie łowiłem

Moze skusisz sie na Daiwe Tournamenta AIRTY 3012 lub Zaiona 3000,Rnessa to też bardzo fajny kęcioł , ten pierwszy widzialem na wyprzedaży w jednym ze sklepów internetowych za 945 zeta wiec cena jest dość atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitam

Phantom ile dałeś za Shoguna ?

ja zamówiłem i dopiero robią mi w Szkocji :mrgreen:

moja historia z tym kijem:

widziałem i sie zakochałem ale cena straszna więc zaiteresowałem sie FUJITSU SHOGUN

mam mieszane odczucia co do tego kija znam czlowieka który tym hienuje w Polsce i wiem zę kupuje je bardzo tanio a chce kokosy jak za oryginalną DAIWE :roll:

tak wiec 500-600zł nie warty napewno choć i ja przyznam że przyzwoity w stosunku do JAXON, MIKAO ,DRAGON i innych lokalnych badziewi

ale dalej

wobec powyższego zakupilem DAIWE Infinity JIG 3-18gr boski kijek :mrgreen: łapie na nią i na meppsy "0" i na gumy 25gr totalnie uniwersalny kijek zastepuje mi nad wisłą 2 kije :mrgreen:

pech chcial że pomacałem moje marzenie z przed 3 lat DAIWA SHOGUN ZANDER :razz::mrgreen::smile::grin:

BOSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak przedmówca potwierdzam kij nei wyglada na 10-40gr ale zapewniam cie że moze wiecej niż 40gr

mega lekki, przelotki i uchwyt BOSKI :mrgreen:

shogunz.jpg

jestem przekonany w 100% że też bedzie uniwersalnym kijem, ze połapiesz na niego na blaszki "1" klenie, jazie, okonie i poteżne główki 30gr z gumą

ale z tego co rozmawiałem z ludzmi co maja kijek jest on wspaniały nad Wisłą z 8-10 cm gumami 7-20gr głowkami wrecz wymarzony :!: pamiętajmy że to specjalistyczny sprzęt ukierunkowany na sandacze ! i w porównaniu do SŁAWNEGO poprzednika zrobiony z materiałów dostępnych współczesnie więc waga 145gr :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyot,

dałem za niego 860 zeta, w zeszłym roku były sporo tańsze i troche sie zgapiłem ze wtedy nie wziąłem.

Mozesz rozwinąc temat Fujitsu Shoguna, kupiłem Fujitsu Team a znajomy 2 Shoguny.Powiem szczerze ze bardzo nam sie podobaja ale w sumie za duzo informacji na ich temat nie znajduje sie na necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyot,

dałem za niego 860 zeta, w zeszłym roku były sporo tańsze i troche sie zgapiłem ze wtedy nie wziąłem.

Mozesz rozwinąc temat Fujitsu Shoguna, kupiłem Fujitsu Team a znajomy 2 Shoguny.Powiem szczerze ze bardzo nam sie podobaja ale w sumie za duzo informacji na ich temat nie znajduje sie na necie

ja kupuje za 560zł "Zandera 10-40" :mrgreen:

co do Fujitsu powiem tak, jestem z zawodu informatykiem i mam umiejetności co do tropienia informaci w necie /dlatego i cena taka niska za daiwe :grin: / ale tak jak powiadasz info o Fujitsu są mizerne

1. Fujitsu to nie firma wędkarska, może ma jakieś przebłyski ale związane to jest tylko z tym że zajmuje sie nowoczesnymi technologiami m.in. "materiałami węglowymi"

czyli robi rurke :mrgreen: daje akcesoria znanej firmy FUJI i sprzedaje pod skopiowaną nazwą z DAIWY :mrgreen:

w dzisieszych czasach to norma

np. DAIWA infinity i DRAGON infinity ?

np. Daiwa SHOGUN = MISTRAL SHOGUN lub FUJITSU SHOGUN skopiowany nawet uchwyt ?

np. SHIMANO Diaflash = Robinson Diaflex ?

2. uwierz ta wedki co kupujesz ze wzgledu na to waśnie że nie są FIRMOWE /znalazłem tylko 2 sklepy na świecie kktóre miały to coś w ofercie/ to w zakupie kosztują około 200zł :roll: to tylko MAGIA sprzedającego powoduje że płacisz za nią jak za DAIWE :lol:

naściemnia ci że to JAPOńCZYK a robiona w chinach,

napisze że wegiel 62mln PSI /brak info gdzie kolwiek/ jak ma te 62 mln to zapomnili je dobrze skleić bo przy tej sztywności strzela jak szklana rurka :lol:

3. Zauważ że każdy FUJITSU SHOGUN waży około 2 razy tyle co DAIWA SHOGUN

4. Ostatni niedobry przeciek potwierdzony i widziany naocznie - wędki są sztywne i strzelają jakby ktos je przeciął nożem

- na allegro tydzien temu poszła za 130zł FJUTSU SHOGUN nówka, złamałą sie przy machaniu na SUCHO zgadnij gdzie na dolniku ;-)

- obecnie na allegro jest Fujitsu ale zobacz co koleś pisze mam nadzieje że to nie Ty :oops:

cyt. "Kupując tę wędkę dopiero zrozumiałem co to znaczy "cięta" - jest po prostu SUPER elastyczna, b. szybko wytłymia drgania. Żadna Daiwa o wartości do 1000zł nie posiada takiej cechy. Naprawdę warto ją mieć. "

wychodzi że to wspaniała wędka i Daiwy są mizerne

ale dalej pisze :!:

cyt" Sprzedaję ponieważ ... ostatnio nabyłem Daiwy: Shogun 260cm 10-40g, Samurai 274cm, 40g i Signature 240cm, 10-40g

koleś wymienił cały arsenał na DAIWE :mrgreen:

kupy się nie trzymaja te 2 zdania :lol:

Pozdrawiam

idę odkurze miejsce pod moją DAIWE SHOGUN bedzie miała jak na OŁTARZYKU :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ostatnie posty i dochodze do wniosku, ze inne znane firmy wogole sie nie licza jesli chodzi o spinning- tylko DAIWA jest super! Jestem teraz w rozterce bo 2 miesiace temu kupilem kija do gumy i mimo tego, ze jeszcze nie bylem z nim na rybach juz mi tak nie lezy:( ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyot,

nie no koleś który wystawił tego Fujitsu na allegro jest poprostu żałosny , zaprzecza sam sobie

cyt." Żadna Daiwa o wartości do 1000zł nie posiada takiej cechy."

ten ćwok chyba nigdy w ręce nie miał kija Daiwy który tyle kosztuje.

Co do Fujitsu to jeszcze nie miałem okazji na niego łowić, ale sprawia bardzo pozytywne wrażenie i póki co zastrzeżeń do niego żadnych nie mam, no może z wyjatkiem akuminiwego uchwytu na kołowrotek który to pokaleczył mi juz dwa nowe kołowrotki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyot mam pytanie do ciebie czy miales kiedys w rece fujitsu shoguna.

Tak sie sklada ze ja mam 2.70 8-42 gr i jest to super wykonany kij o akcji szczytowej. Mialem tez w rece Daiwe shogun. Jak ty mozesz porownywac te 2 kije jak one podobne sa tylko z nazwy. Są to kije odrebnych firm i sa zupelnie inne. Widziales blanki fujitsu shoguna i daiwa shogun bo chyba nie jak porownujesz wagi tych 2 kiji. Fakt Daiwa shogun jest lzejsza ale nie o 2 razy tylko gdzies o 50 gr i to dlatego ze ma ciensze blanki. Takze jak bedziesz mial w rece te 2 kije to mozesz sie wypowiadac na ich temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. miałem :mrgreen: bo chciałem kupić koplecik 3 szt na paprochy, coś uniwersalnego i na sandacze do 40

ale naszczeście wymacałem Daiwe infinity Q i to w cenie o 200zł teaniej od Fujitsu

2. miałem bo znajomy ma komplecik i troche połowiłem

3. dalej przy tych samych długościach Fujitsu cieższe o około 80-100gr !

4. ale ogólnie fajna wędka ale nie w tej cenie :mrgreen: i zadużo ściemy co do pochodzenia, materiałów i jakości firmy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tylko te mam w mojej STAINI :mrgreen:

szukam kija na paprocha ogolnie Daiwka ma mocniejsze kije i cieżko coś dobrać do paprochów typ 3,5 cm 3g główka

pojawiło się coś nowego a że nie lubie wydawać kasy na coś nie sprawdzonego więc pytam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dopisze w temacie bo koledzy rozmarzyli się o BRANZINO :roll:

posiadam Infinity Q JIGGER 2,7m 3-18gr

niesamowicie uniwersalny kijek od obrotówek Nr 1 do gum na 15 gr główkach

określił bym go jako kleniowo/jaziowy z przyłowami szczupak/sandacz :mrgreen:

- woda stojąca - świetny kij sandaczowy, pokazuje niesmowicie "pstryknięcia" wręcz idealny na gumy 7-8cm z główkami 5-15gr oraz cała gama woblerków okon/szczupak 3-10 cm

- rzeka to głównie obrotówki nr 1-3 woblerki 3-8cm i gumki 3cm-8cm

niestety na opaskach przy 15gr już ma za ciezko

do cieższego jigga mam Infinity Q spinning 15-45 :mrgreen: głowki 30gr i jadę po najwięlkszych dołach i rynnnach

poniżej kilka fotek z Infinity Q JIG

INFINITY

PS. szczupaki do 80cm na Wiśle to pikuś jak widać na focie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obronę :oops: mam tylko to że chce szybko uzyskać info - za kilka dni jade na zakupy

jak dam temat w "okoniówkach" to po 3 odp. w innych sprawach zapytanie zginie

wobec czego prosze o pozostawienie tematu

DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabij mnie ale nie wiedziałem że infinity występuje w 1-9gr

ale :roll:

stare infinty wydaje mi sie lepiej wykonane korek, stopka z korka z alu :mrgreen:

nie wiecie czy wystepuje infinity w starej wersji 2009 w 1-9gr :?:

aa i jeszcze jedno zobacz 1 post chodziło mi o "RYUKON "

jakbym wybierał miedzy infinity model 2010r a "RYUKON " wole dopłacić 80zł na RYUKON'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.