Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

jabadaon,

faktycznie 3m bedzie dla Ciebie za długi, to długość idelana na przelewy.

Popatrz jeszcze całkiem sporo "starych" Infinitek najduje sie w sklepach internetowych, ale radze sie pośpieszyć bo to naprawde bardzo udana seria i za jakiś czas możesz miec problem z jego kupnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do opozycji infinity 3-18g (jednorodna) vs. team dragon 3-12g (wklejanka) - dziś 2. godziny z tą drugą spędziłem nad rzeką, więc nie będę wyciągał daleko idących konkluzji, ale jeśli ktoś się zastanawia pomiędzy obiema - szuka mocniejszej okoniówki, to polecam wklejkę, jesli jednak ma się już jakąkolwiek daiwę infinity z maksymalnym wyrzutem <19g, to wklejka o zbliżonych parametrach nie będzie konieczna. W przyszłym tygodniu wybiorę się na zaporówkę i w rybnym miejscu porównam oba modele.

Dziś na zero, chociaż dwa razy szczytówka charakterystycznie strzeliła - infinity tego nie umie przy niemrawym skubaniu małych garbusów.

pagori, wydaje mi się, że exceler zastąpił w ofercie daiwy powermesha - lecz mogę się mylić - to by jednak samo w sobie wiele dobrego o tym kiju mówiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

szukam czegoś co uzupełni stajnie black star 1-10 , powermesch 10-30 myślałem o shogunie 10-40 zander ale cena dość wygórowana więc może RYUKON 15-45?? miał ktoś organoleptyczny kontakt z tym kijkiem? obawiam się ze pozostaje mi opcja kupna przez net bez macanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) i dlaczego Daiwa na swojej oficjalnej stronie niema jej w ofercie ....w zasadzie niema o tym kiju nic :zero danych na temat kompozytów z jakich został zrobiony(high modulus-brzmi jak niezła china) z drugiej strony japończycy traktują to może jako tajemnice handlową !? firmy typu Konger czy Jaxon prześcigają się w liczbie modułów w swoich blankach...a to nie koniecznie jest wyznacznikiem jakości !?

ps: przepraszam że tak dużo postów ale mam sporo pytań na które wpadam co 30 min ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj test Infinity 2,7m cw 8-35 model 2010. Używałem główek 10 , 15 , 20 , 25g. Wędzisko mega szybkie , najbardziej podobało mi sie rzucanie tą wędką- to prawdziwa wyrzutnia przynęt .Główka 20 g leciała lekko na ok 60 metrów, zakres gramatur główek trafiony pod tego kija czyli tak jak chciałem , kijek daje rade z główkami 25 g choć myśle że 30 mogłoby ją troche "pocić" ale dałby rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori a jak ten kij pracuje z wobkami i obrotówkami. I powiedz czy wiesz jak amortyzuje zrywy ryb czyli jak pracuje kij pod rybą i jak sie wygina. i ogólnie coś o nim napisz.Bo szuka m kija coś o tym cw. Bo mam td silver edition 14-35. ale ten kij nie spełnia moich oczekiwań mimo pewnych plusów ma kila wad które mi dość przeszkadzają i szukam drugiego kija. Mam na oku właśnie infinitkę 8-35 i szukam o niej jak najwiecej konkretnych info od użytkowników tego kija. Bo chcę kupic w końcu coś fajnego :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita. Ja łapie Kijem Daiwa Ryukon 2.75 c.w.14-28. Łapie tym kijem na wiśle i sprawdza si ę bardzo dobrze. Jest bardzo czuły a zarazem bardzo mocny kij. Miałem pare szczupaczków na nim i sprawdzil nie świetnie. Polecam ten kij...

jak długi ma dolnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niestety ostatnio rozstałem się z moim ulubionym PM 2.70m 25g. Był to dla mnie idealny kij, przynajmniej w tej klasie cenowej. Szukam czegoś o takich samych lub przynajmniej bardzo zbliżonych parametrach. Najczęściej łowie w wodach stojących na kopyta i rippery, rzadziej obrotówki i woblery których zastosowania jednak nie wykluczam. Generalnie taki lekko-średni uniwersal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni koledzy i koleżanki ,chciałbym zapytać o wasze zdanie na temat kija Daiwa Infinity Q 2,70 cm cw.20-60 (stara seria ).Znalazłem taki kij moim zdaniem. w atrakcyjnej cenie ok.250 Pln (z gwarancją w sklepie stacjonarnym ).Docelowo miał by on służyć , do takiej raczej ciężkiej orki na Wiśle ,za sandaczem - wyjaśniam co moim zdanie znaczy "orka" - główki 25~35g. plus 4 calowe gumy .Zastanawiam się czy nie będzie to trochę "strzelanie do much z armaty" :shock: .Czy mógł by ktoś napisać ,jak ten blank pracuje pod tego typu obciążeniem ( wiem ,że Daiwa zawyża cw. , ale nie chciał bym przesadzić w drugą stronę :???: ).Posiadam kij Daiwa Silwercrek 2.70 cm. cw. 10-30g. Jest to mój ulubiony kijek i szukam właśnie czegoś o podobnej akcji :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na tym forum... mam pytanie do kogos kto może porównać daiwe infinity q jigger 270 8-35g i daiwe infinity q 270 15-45g. oczywiście nie chodzi mi o cw tylko która z tych wędek jest szybsza, sztywniejsza, bardziej nadająca się do połowu sandaczy na gumy głównie na odrze i w jeziorach z brzegu na główki max 30-35g ale głównie 10-25g? osobiście wole szybkie i sztywne wedki o w miare czułej szczytówce ale nie wklejanki. Bardzo proszę o pomoc bo zastanawiam się nad zakupem którejś z nich. Aha która z nich lepiej dawałaby sobie radę z woblerami średniej wielkości ok 10-13 cm?

z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.