Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

saitt, Obydwa modele są szybkie ,ale znacząco różnią sie w pracy w górnych cw.Mam Daiwe Infiniti Q 2,7m cw 8-35 ,kupiłem z myślą o rzecznych sandaczach ,a najlepiej mi sie łowi pstrągi ,klenie itp.Za sandaczem na Odrze często trzeba chodzić z główkami 20-25g ,obydwa modele doskonale obsługują ten ciężar ,ale kijek z cw 8-35 jest za ciut powolny na sandaczowe pstryknięcia na Odrze .Miałem świetne porównanie łowiąc wspólnie z Romanem Gawlasem który ma DI z cw 15-45g ,kiedy ja czułem każde branie i nie zdążyłem z zacięciem ,Roman zacinał z sukcesem każde pstryknięcie.łowisko Odra łowiliśmy w tym samym miejscu.Jeśli masz wątpliwości to wybierz Daiwe Infiniti z cw 15-45 ale stara wersje .Ta stara wersja Daiwy 2,7m stała jeszcze nie dawno w Magnoli za 325pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie o taką opinie mi chodziło! Mam jeszcze jedno pytanie- jak długi jest dolnik wersji 15-45? i jaka wielkość kołowrotka dobrze by tą daiwe wyważyła? Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długi jest dolnik wersji 15-45?
A tego ci nie podpowiem ,nie mierzyłem[Daiwa infiniti 8-35 ma długość dolnika 45cm] .Dla mnie wszystkie modele Daiwy Infiniti maja za długi dolnik ok 5-10cm ma to swoje uzasadnienie nie wszyscy mamy równe ramie reki ,jest dwa wyjścia albo uciąć dolnik albo sie przyzwyczaić ja wybrałem to drugie .Wędziska seryjne idealnie sie nie dobierze do siebie ,zawsze cos nie pasi ,dlatego istnieją zbrojmistrze którzy robią wędki na miarę.Co do kołowrotka tu jest sprawa bardziej indywidualna ,dla mnie najlepiej wyważa Daiwe kołowrotek Okuma Salina SA 55 a to już nie małe bydle :wink: wszyscy mogą mówić że za duży że lepiej mniejszy ale mnie pasi akurat ta wielkości .Wybór wędziska i kołowrotka to bardzo indywidualna sprawa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powiem wam jaka Daiwa jest najlepsza nad rzeke :mrgreen: do w miare uniwersalnego spinningowania a mianowicie SHOGUN ZANDER.Kijek jest po prostu cudowny, na pierwszy rzut oka wydaje sie duzo delikatniejszy niż w rzeczywistości zreszta jak sie zbiore któregoś dnia to wrzuce do testów bo juz troche na niego połowiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Śledząc temat naczytałem się o kijach daiwa powermesh oraz Daiwa Infinity Q ,a ponieważ szukam dobrego kijka do lekkiego spiningu (powermesh-e są nieosiągalne)zastanawiam się nad Infinity Q 3m 3-18g -łowię z brzegu dlatego 3m.Czy ktoś może mi odpisać czy kij z tego linku to stary model czy nie bo na zdjęciu jest 2,7m!?

http://www.centrumorka.pl/index.php?products=product&prod_id=4841

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad Infinity Q 3m 3-18g -łowię z brzegu dlatego 3m.

http://www.centrumorka.pl/index.php?products=product&prod_id=4841

Bawiłem sie takim kijem właśnie o długości 3m i szczerze mówiac szału nie robi (dla mnie to krowi ogon o parabolicznej akcji a ja nie trawie takich kiji)Jeśli Ci to nie przeszkadza śmiało atakuj lecz jeśli lubisz kije o szczytowej akcji poszukaj czegoś innego może warto odłożyć troche kasy i kupić jakiegoś HMa80, Electra Dreamlub Golden River sa rewelacyjnymi kijaszkami do lekkiego spinningowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto odłożyć troche kasy i kupić jakiegoś HMa80

za cene HM80 to można sobie Batsona RX7 uzbroić w alconity i jeszcze zostanie troche grosza, a kij zrobiony pod siebie będzie jak przedłużona ręka. 1000zł za seryjny kij to już mocna przesada. Na upartego to i talona VI+ uzbroi się za taką kasę, a blanki miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto odłożyć troche kasy i kupić jakiegoś HMa80

za cene HM80 to można sobie Batsona RX7 uzbroić w alconity i jeszcze zostanie troche grosza, a kij zrobiony pod siebie będzie jak przedłużona ręka. 1000zł za seryjny kij to już mocna przesada. Na upartego to i talona VI+ uzbroi się za taką kasę, a blanki miodzio.

Sorry ale chyba nigdy nie miałeś w ręce porzadnego kija z seryjnej produkcji.Na poczatek polecam jednak pobawic sie którymś z HMów, póżniej wziąśc do ręki Croixa Legendary

A acolaity to sie zakłada do kiji za 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad Infinity Q 3m 3-18g -łowię z brzegu dlatego 3m.

http://www.centrumorka.pl/index.php?products=product&prod_id=4841

Bawiłem sie takim kijem właśnie o długości 3m i szczerze mówiac szału nie robi (dla mnie to krowi ogon o parabolicznej akcji a ja nie trawie takich kiji)Jeśli Ci to nie przeszkadza śmiało atakuj lecz jeśli lubisz kije o szczytowej akcji poszukaj czegoś innego może warto odłożyć troche kasy i kupić jakiegoś HMa80, Electra Dreamlub Golden River sa rewelacyjnymi kijaszkami do lekkiego spinningowania

No to teraz mam do myślenia! :sad: Może polecicie jakieś kije w granicy do 400 (lekko ponad) około 3m,szybki i szczytowy.Nie szukam jakiegoś rewelka kija w średnich granicach cenowych(ponad 1000zł)tylko seryjnego dobrego spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niekoniecznie Daiwa, bo sczerze mówiac z tej firmy nie przychodzi mi nic do głowy w tej granicy cenowej.Moze podejdz do jakiegos dobrze zaopatrzonego sklepu i kupisz coś mniej markowego ale za to spełniającego Twoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto odłożyć troche kasy i kupić jakiegoś HMa80

za cene HM80 to można sobie Batsona RX7 uzbroić w alconity i jeszcze zostanie troche grosza, a kij zrobiony pod siebie będzie jak przedłużona ręka. 1000zł za seryjny kij to już mocna przesada. Na upartego to i talona VI+ uzbroi się za taką kasę, a blanki miodzio.

Sorry ale chyba nigdy nie miałeś w ręce porzadnego kija z seryjnej produkcji.Na poczatek polecam jednak pobawic sie którymś z HMów, póżniej wziąśc do ręki Croixa Legendary

A acolaity to sie zakłada do kiji za 300zł

Miałem w rękach niejednego kija i HMy też miałem, ale chyba Ty nie miałeś w ręku Talona. A co do przelotek, to zgadnij jakie są zakładane do HM69 i HM80? Tak brawo to właśnie Alconite, a SIC jako szczytowe, w niektórych Fuji w niektórych Pacific Bay SIC. Zgadzam się z tobą, że alconite'y się zakłada do kija za 300zł to daje nam razem z przelotkami, omotkami, uchwytem , korkiemn itp. jakies 600zł a pózniej naklejka HM69 albo HM80 i za 800-1000 pójdzie śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam zamiar kupic Daiwe Infinity Q Jiigger 2.40 cw 5-25g , czy nada sie ona do lowienia sandaczy z opadu w jeziorze glowki których tam uzywam to 10-15g prosze o odpowiedzi na mojego posta z gory dziekuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Poszukuję wędki na szczupaka na jezioro. Zamierzam łowić głównie średnimi i dużymi woblerami, rzadziej gumami. Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś o kiju DAIWA EXCELER SPINN - 2,40/10-40. Czy jest to godny polecenia kij za tą cenę? Jeśli ktoś się z nim zetknął to proszę o krótką opinię. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję wędki na szczupaka na jezioro. Zamierzam łowić głównie średnimi i dużymi woblerami, rzadziej gumami. Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś o kiju DAIWA EXCELER SPINN - 2,40/10-40. Czy jest to godny polecenia kij za tą cenę? Jeśli ktoś się z nim zetknął to proszę o krótką opinię. Dzięki

Znajomy posiada ten kij 2,70 i musze przyznac ze jak za tak smieszne pieniądze (niecałe 200zł) naprawde warto go kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
dzbyszek1,

jeśli ma to być kij bardziej pod szczupaka wez do 35gr ryukona, ten do 28 jest bardziej sandaczowy.

Ryukon to nowosć Daiwy na 2010 rok wiec raczej nie spodziewaj sie za wiele odpowiedzi.Ja bawiłem sie nim na sucho i powiem Ci ze to świetne kije, ten do 28gr posiada szczytowa akcje pod obciązeniem przechodzacy w lekki parabolik, mysle ze ten do 35gr bedzie bardzo podobny

Oglądałem dzisiaj te kije i muszę powiedzieć że ze wszystkich modeli Ryukona, model 2.75 do 28g najmniej mi się podobał. Sprawia wrażenie sztywnej pały bez życia. Co ciekawe jego krótszy brat również do 28g to zupełnie inny bardziej miękki kij. Najciekawiej prezentował się model do 35g, coś między dwoma w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem uniwersału na rzekę z przeznaczeniem głównym na szczupca. Ale wyszło jak zawsze szuka się czegoś innego a kupi coś innego . I kupiłem TD Silver edition 270 14-35. Kij te ogólnie nie ma najlepszych opini , ale nie jest to zły kij ma swoje plusy ale też i minusy które trochę mnie irytują . I teraz na spokojnie jednak przejrzę Daiwę A dokładnie Ryukon 270 8-35g . Czy jako rzeczny uniwersał będzie to dobry wybór, głównie obrotówki 2,3 i wobki do 10cm no i guma do 20g. myślę że ten kij to byłby dobry wybór? No chyba że coś innego z Daiwy pod te wabiki i łowisko by pasowało (rzeka ). Bo z tanimi kijami doświadczenia mam różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, szukam czegos na ksztalt powermesha 3-18, do polawiania ryb srednimi(max 6-7cm) i malymi woblerami, na odrze w centrum wroclawia. Chodzi o to zeby podczas sciagania wobka kij nie wyginal sie na potege, ale zeby pracowal podczas holu tak jak powermesh.

Mysle o Daiwie infinity q.

Czy Jiggerspin i Jig to wklejanki? Czym sie roznia? jesli w jednym sklepie jigerspin kosztowal jakies 450zl a Jig +600? Za ile mozna juz te kijki zakupic?

Jak wypadaja w porownaniu do powermesha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Daiwa Ryukon Jigger 270 cm, cw. 3 - 18 g? Nada się na klenio-jazie na rzekę o średnim uciągu? Trafiłem na niego przeglądając katalog wędzisk Daiwy. W internetowym Fishing- Mart go nie ma. Może ktoś z użytkowników go macał lub nawet używa? :smile: Mam zamiar go poszukać i obejrzeć na żywo przy okazji przymiarki do innego, cięższego Ryukona. Jednak w tym tygodniu nie będę miał czasu, a niesamowicie zżera mnie ciekawość opinii na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.