Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wedziska spiningowe Daiwy


fotofx

Rekomendowane odpowiedzi

Po obmacaniu w ostatnich dniach naprawdę dość sporej ilości kijków znalazłem dziś coś co naprawdę mi odpowiada ... DAIWA RYUKON 2,7 15g - 45g !!! Sztywny , bardzo szybki kij ... Czuć w nim ukrytą moc ... Cena dość wysoka jak na moje możliwości ale rozbije najwyżej " świnkę skarbonkę " i na sezon 2011 napewno zakupie !!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 540
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przeczytałem temat i już zgłupiałem...

Czym w zasadzie różni się wędzisko Daiwa Shogun Zander 2,8m 10-40gr od Shoguna o identycznych parametrach lecz bez oznaczenia Zander ?

Czy Daiwa Infinity Q 2,7m 8-35gr 2010 da sobie radę na Wiśle z przynętami 7-8cm do 25 gramów (ewentualnie jakieś większe gumy 10-15cm na główkach do 15gr) ?

Czy nowa wersja Infinity Q również zapewnia tak doskonałą czułość jak jej starsza wersja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nowsza seria uchodzi za dużo gorszą ale też jest tańsza.

Czy jest równie czuła nie wiem ale stara seria pod tym względem jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Daiwa Infinity Q 2,7m 8-35gr 2010 da sobie radę na Wiśle z przynętami 7-8cm do 25 gramów (ewentualnie jakieś większe gumy 10-15cm na główkach do 15gr) ?

Czy nowa wersja Infinity Q również zapewnia tak doskonałą czułość jak jej starsza wersja ?

Testowałem ten kijek cały sezon , główki 25 gr to górna granica dla tego kija , choć niejednokrotnie miałem na niej 30 i 35 gram i też dawała rade. Idealny ciężar główki to dla tego kija 18-20 g + 7cm relax. Kijek jeżeli chodzi o przenoszenie drgań poprostu powala na kolana,nie wiem ale ma coś takiego że jak weżmiesz go nawet na sucho w sklepie do ręki to odrazu sie to wyczuwa, w połączeniu z plecionką poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć coś bliżej o serii Exceler? Jak ma się ona do Infinity? Z parametrów wędeczka fajna lekka i "wygląda na ładnie wykończoną". Jeśli miał ktoś do czynienia z tą serią to zapraszam do wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj przyszedł ten kijek. A dokładniej Exceler Jigger 2,70m 3-18g. Machając na sucho myślę, że będę z niego zadowolony. Prawdę mówiąc czytając opinie w internecie spodziewałem się, że będzie sztywniejszy a tutaj sympatyczna niespodzianka - wg mnie na pstrąga się nada(ale wszystko wyjdzie nad wodą). Wykończony jest bardzo ładnie, na moim co prawda jest trochę za dużo lakieru przy przelotkach i w jednym miejscu na blanku tuż nad złączeniem. Ogólnie prezentuję się wyśmienicie leciutki, cieniutki jak ołówek, rękojeść lekko wystaje za łokieć(mam 178cm wzrostu), w marcu pierwsze testy na pstrągach. Wtedy napiszę coś więcej :mrgreen:

Kupiłem za 172zł(razem z przesyłką) na allegro od sprzedawcy centrum_orka. Myśle, że to będą dobrze zainwestowane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś łowił Ryukonem 8-35 270cm. Chciałbym się dowiedzieć coś o walorach użytkowych tego kija ,jak daje sobie radę nad wodą i do czego i na jakie ryby(przynęty) najlepiej się nadaje? Zastanawiam się też nad Diaflexem 9-32 i co tu wybrać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Tench

Do kleniów ok. Do okoniów zależy jakich przynęt chcesz użyć, na obrotówki i woblery ok ale na troka i paprochy komfortowo nie połowisz. Do jaziów może być za sztywny(jakiś % spadnie lub się nie zapnie). Do szczupaków raczej za lekki ale to też zależy od przynęt, wody i ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kleniów ok. Do okoniów zależy jakich przynęt chcesz użyć, na obrotówki i woblery ok ale na troka i paprochy komfortowo nie połowisz. Do jaziów może być za sztywny(jakiś % spadnie lub się nie zapnie). Do szczupaków raczej za lekki ale to też zależy od przynęt, wody i ryb.

Wg mnie będzie dobra na te ryby pod warunkiem ''szczupakowej specjalizacji'' w małych kalibrowo przynętach.Exceler spin są raczej miękkie, osobiście bardziej podobają mi się wersje JIGGER - są sztywniejsze.Osobiście takie cw do 18 to dla mnie dobra opcja na uniwersał klenio-jazio-okoniowy z marginesem na szczupaki, powinna podołać.Tylko moja opinia może nie być do końca profesjonalna ponieważ nigdy nie kupiłbym wędki o mniejszym cw niż wyżej omawiane 18 , sam poławiam czasem te ryby na wędkę do 25g - użytkownicy UL czytając to już na mnie rzucają klątwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Excelery Jigger są sztywniejsze zgadza się.Tylko jak dobrze się orientuję Jigger mają największe cw do 25 ( dwa modele i jeden do 18) więc nie mam mowy o innym kiju Exceler do 18 są tylko Jiggery ;) troszkę zamotałem sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Maniek podpowiedz mi co wybrać!!!!!!!!!

szukam spiningu na rzeke(najczęściej Bug), przynęty głównie kopyta na główkach 10 g do 20/25 g, blachy i od czasu do czasu wobler

Oglądałem w sklepie daiwe infinity spinture q 2,7 m od 15do 45g i shimano technium df ax 2,7 m od 10 do 40 g.( koleś w sklepie mi powiedział, że za taką cenę na moim miejscu by kupił dragona pickera-nie miałem możliwości pomacać, a... i jeszcze powiedział, że infinity są kruche :roll: )

Wrażenia obu kijaszków zbliżone - lekkie, cienkie, sztywny blank, akcja typowo szczytowa -to co lubię

i co tu wybrać ?ogólnie wydaje mi się że shimano jest solidniej wykonan,oplot krzyżowy i jakoś bardziej mi podeszłą

ale............ naczytałem się o tej daiwie infinity i też korci mnie ją kupić, myślę że jest bardziej czuła.

z góry dzięki za radę

pozdrawiam

dodam, że kije mogę kupić w zbliżonej cenie okoł 350 zł, chyba shimano troche tańsza

daiwa z 2010 roku shimano z 2009 , obie nowe

a może dołożyć troche kasy i pokuśić się na fuijtsu shogun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek

a może dołożyć troche kasy i pokuśić się na fuijtsu shogun

Człowieku Fujitsu Shogun to szajs jakich malo, ktos robi w balona cała mase wedkarzy sprzedajac im kije warte góra 150 zł za 600.Mielm 2 takie kije i dzieki bogu udało mi sie je sprzedac, co prawda ze sporą startą ale nie musze wiecej oglądać tego chrustu'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie modelu daiwy infinity 2,7 m cw 15-45

po czym mozna poznac model starszy od nowego

czy tylko po zakonczeniu dolnika (starszy zakonczony metalowym kapslem , nowy zakonczonyczrnym tworzywem)

czy tez po kodzie producenta- w internecie znalazlem 2 kody :11790-270 i 11696-270

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Daiwy Infinity Q 15-45g 2,7m. Kupiłem ten kijek wiosną 2009. Wyciągnąłem za jej pomocą wiele szczupaków i sandaczy z jezior i z Wisły. Moim zdaniem wędka jest godna polecenia. Co prawdza nie miałem na niej "ryby życia", ale myślę, że poradziłaby sobie spokojnie z metrówą. Przedział wyrzutowy określony przez producenta jest zgodny z prawdą. Przynętą lżejszą nie da się rzucić daleko. Najlepiej rzuca się gumami 8cm na główkach 20-30g. Używałem również wahadłówek w tym przedziale wagowym, a nawet szarpałem jerki. Dało się rzucić nawet sliderem 10cm, chociaż prowadzenie go do przyjemnych już nie należało. Stosowałem plecionki power pro 0,19, albo takumi jig line 0,18.

Na pierwszy rzut oka nie widać mocy wędki, ale naprawdę nie ma co się obawiać, że pęknie podczas holu. kiedyś wyciągnąłem z Wisły rozgałęziony konar o długości około 3,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w sklepie daiwe infinity spinture q 2,7 m od 15do 45g i shimano technium df ax 2,7 m od 10 do 40 g.
Szukaj modelu Infiniti z przed 2010.

:twisted: Maniek jasna cholera dlaczego odradzasz kija którym mnie sie świetnie wędkuje , miełeś w łapce model 2010 ? :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ja nie miałem wcześniejszego :wink:

Nie wiem skąd sie wzięło że ten 2010 jest gorszy , jeżeli taka prawda to ten wcześniejszy musi być niesamowity. Najlepsze rozwiązanie jest tylko takie że musiałbym wysłać Ci mój kij kurierem a ty zrobiłbyś to samo. W połowie sezonu kiedy już pomacaliśmy i przyzwyczailiśmy sie do danego modelu - szybka zamiana i powrót do własnych wędek.Ale może kiedyś złapie od kogoś ten wcześniejszy model i zobacze jaka jest różnica. Jedyna o której wiem to mniejszy przekrój dolnika i brak uchwytu do zaczepienia przynęty w modelu 2010 za to zajefajny futerał który zdaje egrazmin i nie musisz zdejmować kołowrotka za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miełeś w łapce model 2010
Miałeś , miałeś ,jeśli ci pasuje nowy model to jest git ,łów i nie zawracaj sobie głowy. :wink:
Nie wiem skąd sie wzięło że ten 2010 jest gorszy
pagori, nikt nie pisze że jest gorszy ,różnice to nie wielkie niuanse ,starsza wersja jest szybsza ,choć nie każdy może to w sklepie rozróżnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, w porządku , mnie sie dobrze macha tym kijem. Mam na myśli to że nie słysze tego pierwszy raz , w ogóle w internecie panuje opinia że ten starszy model jest lepszy. To mam bardziej na myśli niż to że mogłem kupić starszą i lepszą wersje, wcale nie żałuje ,ba jestem bardzo zadowolony z Infinity 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

No i kupiłem starą wersję infinity -q sprinnrute 15-45 (11790 -270)

wędka jak najbardziej zgodna z Waszymi opiniami, jestem zadowolony w 100 %

Jeżeli ktoś szuka szybkiego, mocnego a zarazem delikatnego kija na większą rzeczkę i łowi przynętami takimi jak gumki (główka od 10 g do 30g), blachami i większymi woblerami (od 7 cm) to z całego serca polecam tą wędkę - poezja :))

Dzięki maniek i phantom za rzetelne rady.

ps. o dziwo ! przelotki są dobrze dobrane no i ten uchwyt do przynęty, na pewno za pierwszym wypadem nie odleci - sprawdziłem dość mocno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.