Skocz do zawartości
tokarex pontony

Majowa zanenta na Lina


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaką zanente proponujecie na lina, łowić chce z marszu bez wcześniejszego nęcenia i przygotowania łowiska ,łowił będę na spławik.

Łowisko jest płytkie, zarośnięte roślinościa, lina jest tam naprawdę dużo. Co proponujecie wrzucić do wody aby go ściągnąć i zatrzymać w łowisku?

Chyba duże znaczenie ma , że nie jest to jeszcze najlepszy okres do połowu tych ryb, ale może ktoś ma jakiś patent?

Ogólnie łowisko jest dużym i głębokim zbiornikiem ale ja wybieram płytką, zarośniętą zatokę ze względu na temperaturę wody. Myślicie, że to dobry pomysł?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja nęce zanętą zmieszaną z kukurydzą i jedną wędke mam zarzuconą na samego białego robaka a drugą na kanapke biały z kukurydza i wyniki mam nienajgorsze tyle tylko ze ja jeżdze codziennie na rybki i codziennie nęce lecz pierwszego dnia nęcenia złowiłem 2 sztuki po około 80 deko więc mozesz spróbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zapaszki u Was są skuteczne jako dodatek do gotowania kukurydzy? Ja chcę spróbować z kolędrą, ale nurtuje mnie temat karmelu. Tzn. wiem jak go zrobić, ale nie wiem jaka ilość dodać do ugotowanej zanęty, aby przyniosło to efekt.

Może ktoś z Was z tym eksperymentował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co kolega rav91. Jakaś zanęta na lina, kukurydza i pocięte gnojaczki. :wink:
zanęta karaś-lin choć nie koniecznie - wszelkiego rodzaju mieszanki karpiowe mogą się okazać strzałem w dziesiątkę, nie zapominajmy też o białych robakach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a co myślicie żeby jednom tyczkę dac na grunt ??
ja lowie na dwie tyczki, jednom 17m mam na podpórce tak: 100g ciezarek i przypłon stalowy a na kotwicy kolba kukurydzy.

drugom tom poniemieckom 11m ze zbrojonego szkla mam zrobionom na żywca czymam w renku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a co myślicie żeby jednom tyczkę dac na grunt ??
ja lowie na dwie tyczki, jednom 17m mam na podpórce tak: 100g ciezarek i przypłon stalowy a na kotwicy kolba kukurydzy.

drugom tom poniemieckom 11m ze zbrojonego szkla mam zrobionom na żywca czymam w renku.

Jak to przeczytałem to myślałem że polegne przed monitorem :lol:

A tak bez offtopu to mój znajomy używa zanęty dragona (bodajże Aroma Lin) i zdarza mu się że ma dosyć ciekawe efekty, może jakichś kolosów nie łapie ale zabawę ma przednią :wink: Jedyne co do niej dodaje to kuku (tylko i wyłącznie zakupioną w Carrefourze!), no i na haku oczywiście kuku i kopany czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Na lina to wg mnie tylko grubsze robactwo + kuku + np. ziemniaki . Jeśli zaczniesz nęcić sypkim to zaraz zleci ci sie drobnica i będzie po linach . Może być tez pęcak , przenica , kasza i takie tam większe rzeczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

a co myslicie o takiej zanęcie

ziemniaki, pęczak, makaron,kukurydza, płatki,zanęta na lina, pinka, może jakis zapach jeszcze do tego wanilia albo coś słodkiego i pociętych czerwonych robaków troche

tylko nie wiem jak z proporcjami, nęcił bym tym przez 3 dni dwa razy dziennie w rzece, a czwartego dnia bym łowił na haczyk białe z dużym czerwonym robakiem

jak myslicie były by jakies efekty? i jakie proporcje zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stanowczo za dużo tego. Ja łowię wyłącznie w dzikich wodach (nie komercyjnych) gdzie nie ma tłoku. Najlepszą zanętą na lina właśnie w takich zbiornikach są pocięte tłuściutkie rosówki lub kompasiaczki w ilości ok 2 garści ewentualnie można dodać trochę kuku z puszki i efekt murowany! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o takiej zanęcie

ziemniaki, pęczak, makaron,kukurydza, płatki,zanęta na lina, pinka, może jakis zapach jeszcze do tego wanilia albo coś słodkiego i pociętych czerwonych robaków troche

tylko nie wiem jak z proporcjami, nęcił bym tym przez 3 dni dwa razy dziennie w rzece, a czwartego dnia bym łowił na haczyk białe z dużym czerwonym robakiem

jak myslicie były by jakies efekty? i jakie proporcje zrobić?

Proponuje wyrzucić pęczak,ziemniaki,makaron a zdecydować się tylko na kukurydzę.

Płatki możesz spokojnie dodać do tego zanęta na lina i nie za duża ilość pociętych czerwonych robaczków. Do zanęty daj atraktor np.Caramel /ewentualnie inny słodkim zapachu.

Jako przynętę możesz stosować kuku,białe,czerwone robaczki w różnych kombinacjach.

Pamiętaj żeby w dnu łapania zmniejszyć ilość zanęty którą będziesz nęcił :wink:

Rybki mają być pobudzone a nie obżarte :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Potrzebuje tanią i skuteczną zanętę na lina macie jakąś sprawdzoną recepturę?

Wybieram się w przyszłym tygodniu w poniedziałek, środę, piątek, sobotę i niedziele zamierzam jeździć w to samo miejsce i chciałbym zwabić w nie liny.

Więc jak nęcić i czym?

Liny na pewno są tylko w innym miejscu stawu staw ma 54h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje tanią i skuteczną zanętę na lina macie jakąś sprawdzoną recepturę?

Wybieram się w przyszłym tygodniu w poniedziałek, środę, piątek, sobotę i niedziele zamierzam jeździć w to samo miejsce i chciałbym zwabić w nie liny.

Więc jak nęcić i czym?

Liny na pewno są tylko w innym miejscu stawu staw ma 54h.

Jesli sa w innym miejscu sprobuj tam lowic, z jakiegos powodu takie miejsce im odpowiada.

Stawialbym na nasiona i robale. Kukurydza, pszenica albo peczak, troche konopi i czerwone robaki. Osobiscie zrezygnowalbym z zanety kupnej i sklejil wszystko platkami owsianymi albo glina. Pieniadze zaoszczedzone na zanecie mozesz wydac na nasiona. Zbliza sie jesien i ryby beda bardziej zainteresowane przynetami miesnymi, maja wieksze wartosci odzywcze choc moga byc niespodziewanki.

Atraktor musisz sam wyprobowac, sa miejsca w ktorych wchodza w truskawke i kolendre a ignoruja wanilie. Nie probowalem i nie moge nigdzie znalezc opinii na temat atraktorow o zapachu czerwonych robakow, wydaje sie ze powinien dzialac i mam zamiar wyprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.