Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bat bez pierwszej częśći?


Odol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy mógł bym wyjąć z bata tą pierwsza część. To się chyba nazywa dolnik? i łowić bez niej? Zamierzam łowić karpie liny w granicach 1kg. Wędka to Bat Mikado Racer Pole 5m. Chciał bym łowić na niej bez ryzyka połamania jej.

Serdeczne pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

oczywiscie ze ryzykujesz polamanie wedki gdyz dolnik jest wzmacniany a reszta nie, tym bardziej przy polowie kilowych ryb, choc jest to hyba nie drogi kijek.

ja odjolem z jakiegos starego 7m weglowego pierwsze trzy, i mam 4m poreczny kijek do lapania zywcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem go sobie na początek zabawy z batem. Kosztował mnie chyba jakieś 21zł ;). No to jednak nic tam nie będę ruszał i zostawię tak jak jest.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tani bat więc myślę że prędzej wyskoczy Ci to "Oczko" na szczytówce niż się bat połamie :lol: Ja właśnie ze swoim miałem taką przygodę, tylko że oczko wyrwał mi rozpiór/leszcz pod 250dkg :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

witam

Mozna robic takie kombinacje, tzw.skracanie wedki ale musimy miec to na uwadze ze oslabiamy dosyc mocno wedke. Wedka cala jest robiona i wywazana ze wszystkimi sekcjami, a kazde jej usuniecie zmienia nam parametry kija, jego wytrzymalosc i prace nawet na samych zacieciach podczas lowienia jak i przy holu wiekszych ryb.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.