Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

karpiowka? gruntowka? zywcowka?


gleam

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem początkującym wędkarzem łowie głownie na spining ale przymierzam sie do łapania "białej ryby" mam machowke i feedera 390/120 chce teraz kupić wędkę gruntowa na raczej cięższe karpie ewentualnie używać jej tez do łowienie na żywce/filety (jesli tak w ogóle można) na wedke i kolowrotek moge wydac okolo 400zł

proszę o pomoc w doborze sprzętu w granic cenowej 400zł z góry wszystkim dziękuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
proszę o pomoc w doborze sprzętu w granic cenowej 400zł z góry wszystkim dziękuje :grin:
Jeśli chcesz to (tak roboczo w ramach projektu zakupowego :wink: ) rozdziel kasę na pół 200 na patyk i 200 na kręcioł

Patyk rozumiem ,że raczej karpiówka składowa a, ze względu na żywca i martwą raczej nie z tych supermocnych i pałowatych 2,75 max 3 lb

- ile chcesz 2 składy,a może wolisz 3sk. ze względu na wygodę transportu ?

- jaką długość 3,60 czy 390?, wolisz "kluskę" , półparabolik czy coś sztywniejszego ?

Kręcioł do kompletu

- Ma mieć wolny bieg czy nie koniecznie?

- Hamulec przód czy tył?

Jak już odpowiesz sobie przynajmniej na te elementarne pytania, przekopiesz forum oraz sklepy internetowe, wytypujesz jakiś faworytów w tych cenach, wpadnij tu znowu :idea:

Ps. pamiętaj, że będziesz potrzebował jakąś dodatkową "biżuterie"; sygnalizator elektr. itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygoda transportu nie ma dla mnie znaczenia , wiec moga byc 2 sekcje nie rozumiem co to kluska , pulparabolik i sztywna , kołowrotek raczej z wolnym b biegiem mam teraz do feedera kolo. jaxona z hamulcem walki i jestem z niego zadowolony rozumiem ze mogę znaleźć wędkę która spokojnie połapie karpie(daleki wyrzut) ale sprawdzi się i na żywca czy lepiej nie wybierać złotego środka tylko brać sprzęt pod konkretne łapanie (sory jeśli moje pytania są dziecinne ale dopiero zaczynam ta zabawę z wędkowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sory jeśli moje pytania są dziecinne ale dopiero zaczynam ta zabawę z wędkowaniem)
nie w tym rzecz że pytania niby złe, tylko w tym że odpowiedzi na wszystkie twoje pytania są na forum, trzeba poporstu poświęcić trochę czasu i poszperac.. wszystko jest na forum.. a jak już poszperasz i będziesz miał oknkretne pytania no śmiało pisz i użytkownicy pomoga.. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.