Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lornetka


pio

Rekomendowane odpowiedzi

Lornetka, co prawda nie jest niezbędnym wyposażeniem wędkarza ale na pewno może sie przydać i fajnie ją mieć, można dokładniej obsrewować wodę, jak i otoczenie.. fajnie by było gdyby wypowiedzieli sie koledzy i koleżanki znający troszkę temat, jak wybrać dobrze na co zwrócić uwage, które marki są polecane a które omijać itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
można dokładniej obsrewować wodę,
Jeśli ktoś poważnie chce podejść do połowu leszcza czy karpia z brzegu,to lornetka jest niezbędna ,leszcze jak i karpie pojawiają się na chwile o świcie na żerowisku spławiając się ,wypatrzenie tych spławów na większej odległości bez lornetki jest znikome. Używałem kilku modeli ,oczywiście made in USSR :mrgreen: jedno jestem pewien NIE kupuj tych z max powiększeniem [20/60] bez podpórki żle się ogląda .Najlepiej mi się sprawdzała 35/50 z jasnymi szkłami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetki są oznaczane np.10x45 co znaczy 10-cio krotne przybliżenie i 45mm średnicy tej większej soczewki. Teraz na rynku są dostępne lornetki z regulowanym powiększeniem oznaczane

np. 10-30x50 (akurat taką mam, japońskiej firmy DELTA), znaczy to że zakres przybliżania jest od 10-ciu do 30-tu razy i średnica soczewki 50mm.

Tak jak napisał maniek, nie przesadzaj z powiększeniem bo od 15 - 20 to już bez statywu nie utrzymasz. Do takiej wędkarskiej obserwacji wystarczy zbliżenie od 8 do 12 i tak będziesz mógł liczyć łuski spławiającym się karpiom :mrgreen:

i jeszcze link do tej lornetki którą posiadam (oczywiście w celach poglądowych):

Lornetka Delta Optical Classic 10-30x50

http://deltaoptical.pl/lornetki/lornetka-delta-optical-classic-10-30x50,d987.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macałem juz Nikona Action VII 7x50 i podobała mi sie do czasu macania w sklepie, interesują mnie parametry 10x50 będą chyba najbardziej odpowiednie dla mnie i mojch potrzeb, ale nie mieli w sklepie, ale jeszcze poszukam, jeśli chodzi o zmienne powiększenie to myślę ze w tym przedziale cenowym tj do 300zł nie ma co szukac takiej lornetki bo nie da sie miec wszystkiego dobrze wykonanego optycznie za 300zł, bo lornetki ze zmiennym zoomem trzeba by szukac w przedziale 1000zł.. to jak kołowrotek z wolnym biegiem za 100zł..

jakoś czepiłem sie nikonów ale musze jeszcze obejrzeć Delty bo w macanym nikonie nie podobało mi sie torche wykończenie detali ( made in china) skocze do sklepu militaria to tam sobie popatrze..

troche czytałem o lornetkach na forum optyczne.pl, w suemi na opiniach i rozmowach uzytkowników tego forum oparłem zakup aparatu i jestem bardzo zadowolony..

bede pisał co mi sie udało dostrzec w oglądanych lornetkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię że w mojej lornetce za niecałe 400zł rególowany zoom działa dobrze, jest ostro przy 10x jak i przy 30x, tylko powyżej 15x trzeba koniecznie o coś oprzeć rękę, albo w ogóle położyć na czymś lornetkę.

No ale wybór należy do ciebie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kozanowie jest sklep z towarem[nowym] z urzędu celnego ,najczęściej jest przeceniony 50%, tam widziałem takie perełki za 150pln
no to daj dokładny namiar, na jakiej ulicy..??

Galileo 10-90x90- :shock: do astronomii czy wędkarstwa ta lornetka???

W militariach na Oławskiej maja praktycznie jedną marke lornetek, wiec nawet sie nie wybieram, bo jako laik nie będę potrafił odróżnić ściemy sprzedawcy od prawdy, a wiadomo że ten będzie zachwalał swoją markę a nie konkurencję a mi zależy to rzetelnym sprzedawcy kóry podpowie co nie co ( chodź takich to ze świecą szukać ) :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w rękach miałem Olympusa 10x50 z tej samej półki cenowej jak i Celestron Outland 10x42 który jest już droższy o 100zł i powiem ze nawet nie wiedziałem ze może być taka różnica w porównaniu z Nikonem - oczywiście na jego plus-, obraz znacznie wyraźniejszy jaśniejszy, ostry, wykończenie znacznie również dokładniejsze, jutro jeszcze bede chciał odwiedzić miejsce wskazane przez Mańka :twisted: zobaczymy co mają.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio, Jak juz się zdecydujesz ,na konkretny model to koniecznie kup z jasnymi soczewkami ,rozjaśniającymi, nawet o zmroku doskonale widać .

jutro jeszcze bede chciał odwiedzić miejsce wskazane przez Mańka
Nie dodałem ,że nie zawsze maja tam konkretny towar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.