Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęty i przynęty roślinne


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Widze rozne odmiany: slodki waskolistny, slodki bialy, slodki zolty....

łubin żółty jak i biały jest łubinem wąskolistnym ,ale odmian jest od groma ,samego łubinu żółtego jest 12 (Piast, Parys, Juno, Cybis, Popiel, Teo, Idol, Polo, Lidar, Legat, Radames, Markiz)

Teoretycznie każdy słodki łubin jest dobry ,ale to teoretycznie w praktyce jest inaczej ,jeden gatunek łubinu jest lubiany bardziej drugi mniej.Mozę jest to związane z ilością białka ,albo zawartością alkaidu ,tego nie wiem niestety .Może używałem ze 4 odmiany ,góra 5 jak się nazywały tego ci nie powiem ,bo nie wiem ,natomiast po nasionach poznaje który mi sie sprawdza .Do dam że nie na każdej wodzie łubin przynosi rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno takie pytanie:

Jako ze w moich okolicach kompletnie nie mam pojecia gdzie kupowac ziarna:/ musze sie rozgladnac za ofertami z innych okolic.

Prosze mi powiedziec, czy wiecie moze gdzie mozna kupic wysylkowo:

Lubin slodki (20-30kg)

kukurydza (50kg)

konopie (do 5kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z reszta to nie mam pojecia...
Z konopiom popytaj w zoologicznych , lub ewentualnie wędkarskim ,jak dobry sprzedawca to załatwi.Lubin to tylko centrale nasienne.Tak czy siak wyjdzie drogo ,najlepszy jest bazar z hurtem ,nawet jak znajdziesz tanio wysyłkowo to koszt nabije przesyłka.

PS posty muszę przenieś bo robimy OT bo to temat o grochu. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny.

Tym razem pytanie z serii "co, jak i w jakich ilosciach polaczyc" :wink:

Mam do dyspozycji i przypadly mi do gustu takie ziarna (i inne) jak:

lubin slodki

peczak

konopie

kukurydza

pszenica

makaron :mrgreen:

ziemniaki??

Czy cos do czegos nie pasuje, cos usunac, cos dodac?

Czy to sie sprawdzi na wiosne, a jak bedzie (a bynajmniej powinno) sie sprawdzac pozniej?

Wiem, ze to wyglada inaczej na kazdym lowisku, ale mimo wszystko chcialbym poznac wasza opinie.

Jak dlugo gotowac peczak i konopie?

Jako ze czesc tych produktow przygotowuje sie tak samo, to czy mozna je przygotowywac (tj gotowac, parzyc) razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubin slodki

peczak

konopie

kukurydza

pszenica

makaron :mrgreen:

ziemniaki??

Nie przesadzaj , :shock: nie mów że taka mieszankę chcesz sypać. :lol:

Podstawa to nie podałes na jakiej wodzie chcesz necić ,albo zapomniałem.

Wiosną

zanęta lekka i strawna ,jaź płoć ewentualnie leszcz .[karp i lin tez nie pogardzi]

Pęczak +konopi+kuku lub pszenica .

Pożną wiosna

Kuku +konopi+pszenica

Nie masz konopi nic sie nie stanie ,nie dodajesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazailem.... mam dostepne te produkty ktore wypisalem, ogolnie chcialbym probowac z wszystkimi (lecz nie na raz) i wlasnie chcialem wiedziec co do czego pasuje;)

Czy wiosna makaron rowniez jest skuteczny?

Maniek jak dlugo gotowac peczak i konopie (mniej wiecej, w minutach/godzinach)?

Konopie posiadam, kukurydze rowniez... a peczak to chyba w zwyklym spozywczym dostane, racja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi się konopie w ogrodniczym czy raczej nie da rady?
Na zamówienie chyba tak ,raz widziałem tylko drogo.
Czy wiosna makaron rowniez jest skuteczny?
Powiem ci że u mnie sporadycznie i nie wiem sam dlaczego ,raz tylko wiosna połowiłem jazi i płoci na makaron gwiazdki doprawiony jakimiś ziołami ale co to było nie pamiętam ,kiedyś miałem bardziej zwariowane pomysły. :wink:
dlugo gotowac peczak i konopie
Nie gotuj tego razem ,pęczak najlepszy pomysł to termos ,wsypujesz szklankę na 1litr termos i zalewasz wrzątkiem z dodatkami za parę godzin [3-4] masz lux pęczak ,po za tym pęczak nie traci właściwości jak podczas gotowania ,a gotować krótko 30-45 min.

Konopie ja gotuje z kuku ,a jak same konopie to patrze kiedy sie pokaże biały kiełek.

a peczak to chyba w zwyklym spozywczym dostane, racja?
Tak tylko sa różne pęczaki . :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gotuj tego razem ,pęczak najlepszy pomysł to termos ,wsypujesz szklankę na 1litr termos i zalewasz wrzątkiem z dodatkami za parę godzin [3-4] masz lux pęczak ,po za tym pęczak nie traci właściwości jak podczas gotowania ,a gotować krótko 30-45 min.

Konopie ja gotuje z kuku ,a jak same konopie to patrze kiedy sie pokaże biały kiełek.

Ja tak pszenicę parzę ;-) Dobrze że tu zajrzałem, przypomniało mi się że trzeba termos muszę nowy kupić. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak bede kontynulowal moje pytania:

W takim badz razie jaka mieszanke ziaren zastosowac na karpia (i amura ewentualnie)?

Przypomne ze mam do wyboru ziarna takie jak:

lubin slodki

peczak

konopie

kukurydza

pszenica

Wiem ze to moze nie jest jakis ideal, ale w takim badz razie powiedzcie mi co moge dolozyc a co z tego wybrac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A jakie sa u was ceny ziaren?

Bo dzis chcialem kupic konopie i okazalo sie ze kosztuja 5 zl za kilogram. Troche mnie to zdziwilo i pytanie czy szukac innego sprzedawcy czy faktycznie tyle to kosztuje.

Inne ziarna to - kukurydza 1 zl, groch 1,6 a pszenica 0,80 - ceny oczywiscie za kilogram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do ziaren dasz troche zanety i mocnego kleju to spokojnie takimi kulami mozna strzelac na znaczne odleglosci. jest wtedy jeszcze ten plus, ze mozesz sobie zanete dowolnie aromatyzowac. jedno ale - klasyczny bentonit ma swoj specyficzny, dosc ostry zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszolom87, najlepszym rozwiązaniem chyba jest rakieta lub spory koszyk(ja tak nęcę kuku i pszenicą z konopiami, jednak nie są to ogromne ilości 0,5 - 1kg) i nęcenie wędką, nęcenie punktowe ale ta kukurydza jednak się ładniej rozprasza w nęconym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi wędki na nęcenie rakietą mam feedery do 100g cw, nic nie strzeli? :razz:

i słusznie, że szkoda, kup sobie podstawowego surfcasta. Kij będzie znakomitym osiołkiem do nęcenia rakietą i petem. Alternatywną wędką do bardzo ciężkiego gruntu -np. Wiślany sum, no i ... surfcastem w końcu. Za niewiele ponad stówkę będziesz miał całkiem porządne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.