Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęty i przynęty roślinne


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość wobler129

maniek suchy - niegotowany groch? Słyszałem o takim karmieniu. Wtedy gdy ryba nie zbierze grochu to groch nie skiśnie. Ale nie myślałem że to jest prawda :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchy - niegotowany groch?
Nie takim nie nęć ,ziarno tylko namoczone jest dalej zbyt twarde i po zjedzeniu przez ryby zalega im zbyt długo w trzewiach przez co długo trawią i nie pobierają pokarmu ,a nam nie chodzi przecież o to ,nieprawdaż .Co do psucia się ziaren ,np.grochu jest tylko jedna rada nęcić ostrożnie czyli nie wielkimi ilościami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to groch ugotowany jest ciężko strawny dla ryb, a co dopiero surowy...Chociaż szkoda, bo by nie trzeba było go gotować, tylko odrazu nęcić.

Aha, Maniek, przygotowuje się do nęcenia leszczy. I moge zrobić tak, że raz ugotować bardzo dużo ziaren, czy makaronu i pokłaść to w paczki i zamrozić? Bo codziennie wieczorem wyjął bym jedną na jeden dzień i rano było by dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moge zrobić tak, że raz ugotować bardzo dużo ziaren, czy makaronu i pokłaść to w paczki i zamrozić?
No niestety musze cię zmartwić ,nie jest to dobry pomysł ,przerabiałem to i szybko zrezygnowalem .Choć musze powiedzieć ,że konserwacja przez mrozenie jest dobra ,ale tylko ziaren ,niestety makaron się nie nadaje ,jest po rozmrozeniu lepkką ciapką i nęcenie jest utrudnione natomiast nęcenie w brylach powoduje ,plywanie po powierzchni i nieraz nasz cel zanęcania mogą sąsiedzi wędkarze skorzystać ,jak odpłynie.ale nie musisz makaronu gotować wystarczy zaparzyć ,opis na pierwszej stonie tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanien jade sobie na stawy w pozniau i lowie tam raz na jakis czas ale z racji ze nie zawsze jest moje miejsce wolne nie mge regularnie necic i mysle o takiej ( taniej i skutecznje ) mieszance ziaren zeby zwabic ladne plocie i srednie leszczyki :D

Makaron kolanka njamijsze jakie sa w sklpeie Kukurydza z puszki peczak i pszenica do tego aromat trapera na karpiowate czy doradzicie cis zeby zmienic dododac czy odjac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Styper91 ostatnio coraz bardziej przekonuję się do naturalnych zapachów :smile: Nęcąc długo raczej będę już używał atraktorów itd. chyba, że zaistnieje taka potrzeba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kg suchego grochu dziennie, pózniej ugotowanego to wystarczająca porcja na karpia? Mówię tutaj o jeziorze 130 ha.
Garsija wielkości jeziora nie ma nic wspólnego ,bo akwen mocno wyłowiony nie da ci sukcesu i to nie wazne czym byś nęcił.Przy normalnej populacji ryb 1kg dziennie wystarczy ,aczkolwiek groch jest bardzo syty ,więc stosuj przerwy w nęceniu tzw dni postu ,np.3dni nęcenia i dwa postu ,ryba powinna się kręcić głodna w łowisku ,pozatym przy grochu w czasie łowienia ,nie nęcimy lub bardzo skromnie.
jade sobie na stawy w pozniau i lowie tam raz na jakis czas ale z racji ze nie zawsze jest moje miejsce wolne nie mge regularnie necic
W takich sytuacjach mieszanka jest ważna ,ale najwazniejsze jest aromat ,przy dużej presji wędkarskiej aromat ma decydujący skutek.Jaki wybrać? to już zostawiam tobie do wyboru ,ale napewno zdecydowałbym się na taki co większości nie używa a pasuje rybom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego maniek prosze o pomoc co do mieszanki bo wiem ze konopie bardzo mocno dzilaja na rybie "noski" ale znowu nie chcialbym w polaczeniu z innym aromatem zepsuc ich zapachu chyba ze podaruje sobie konopie a dodam czosnek smierdzace zanety tez sa skuteczne :D A co do mieszanki jeszcze raz podkreslam prosze o rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkreslam prosze o rady
Szczeze ,to za wiele tego ,przykład poco ci pęczak skoro jest przenica lub na odwrót ,radze zrezygnować z jednego które jest bardziej niedostępne.Kasza manna i platki ,rozumiem ze do sklejenia ,wybierz platki ,kasza ci nic nie da .Zbyt skomplikowane zanęty ,mogą przyzporzyć kłopotu ,wystarczy że zabraknie ci jednego elemętu zanęty ,a akurat się okarze że w tym akwenie rybom pasuje najbardziej, i masz klops .

Makaron -tak ściągnie większe rybki.

Kuku -zostanie zjedzona na konicu i oto chodzi ,bo na konicu ,przychodzą te starsze roczniki

pęcak -ok ściągnie ogólnie średniaki ,które zrobią zamieszanie ,czym zainteresują ,te starsz

Platki -sklejaja i są pozywką dla mlodziezy ,która siągnie ,średniaki.

Teraz sam zdecyduj ,czego ile dac i jakie proporcje.

Ps konopie fakt ,są dobre ,ale przestrzegam nie na kazdym łowisku i tu można się przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm szkoda ze nie moge ci dac pomogl :D

A wiec zrezygnuje z pszenicy zostawie tez konopie w spokoju wybiore platki zamiast kaszki .

Czyli to bedzie tak :

Makaron (kolanka najminiejsze )

Peczak z kukruma

Kukurydza

Białe robaczki

Płatki owśane

A mam jeszcze jedno pytanie kiedys spotkalem sie w WW z artykule o smierdzqacej zanecie byla tro zaneta z aromatem czosnku ale nie moge znalesc tego wydania czy kiedys jakos preparowals czosnek zeby nasaczyc zanete jego zapachem ?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to nie bylo wykroczenie utworzylbym osobny post zebys sie wpisac i dac ci pomogl
Nie nie :mrgreen: Spoko i tak mam sporo może i za sporo. :shock: Teraz dopiero zwróciłem uwage .
Bo nie mam jak sie odwdzieczyc
Pomóż potrzebującemu ,wędkarzowi ,i to będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty madi, masz jakis przepis na czosnkowy aromat badz inny tani i skteczny :D

kurcze akurat na aromat to nie mam :sad:

Ale na pewno ktoś wrzuci coś wartościowego, skorzystamy wszyscy :mrgreen:

Jedynie z tego czosnkowego tematu to mogę polecić wrzucenie kilka świeżo ciętych kawałków czosnku do robaków żeby prześmierdły. Najbardziej pinka do zanęty, jak również biały na haczyk często stosowany z czerwonym, jako dodatek albo również pewnego rodzaju blokada czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.