Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęty i przynęty roślinne


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maniek dzięki za radę, słyszałem o makaronie dużo dobrego, używałem go też kilka razy ale wyrywkowo, przeważnie z kukurydzą. Teraz pozostaje tylko dobrą miejscowke sobie znaleźć nad Odrą i mieć nadzieję że będzie czas na kilkudniową zasiadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Najczęściej [75%] jedno z ziaren z zanęty wszystko zależy co im smakuje ale gusta rybek znam ,niemniej troche eksperymętu się przydaje i na drugiej wędeczce np.jedzie robaczek lub kanapka możliwości jest co niemiara .Życia nie starczy żeby wszystkiego wypróbować samemu.Może i zdaża się że nęce ziarnami a akurat łowie na makaron takie przypadki też bywaja.

tak więc kupiłam właśnie ziarenka :)

napiszę w kolejności malejącej (zaczynam od tego czego mam najwięcej)

-pęczak

-kukurydza

-groch

-konopie

-soja

-siemię lniane

-soczewica

Czy to będzie odpowiednie na zanętę?

Czy dodawać jakiś atraktor zapachowy jeśli tak to jaki, ewentualnie jakąś bazę zanętową? Acha no nastawiam sie raczej na wiosenne płocie, ale miło by było, gdyby karpikom albo leszczom się spodobała ta zanęta ;)

No i czy będzie odpowiednim do tego zestawu zanętowego łowić na ochotkę?

Czy może też dodać trochę dżokersa i dopiero łowić na ochotkę?

Czy może coś z tych rzeczy pomieszać z makaronem, i wtedy łowić na ochotkę, bądź na kanapkę z ochotką?

Kurczę ale pytań mi sie narobiło, ale nie mniej byłabym ogromnie naszym specom zanętowym wdzięczna za poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini a dodatkowe pytania dla ulatwienia to:

- Gdzie planujesz lapac?

- Czy nencenie ma byc regularne?

Co do wymienionych to na plotki sprawdzal mi sie peczak :)

Latwy w przygotowaniu bo mozesz nawet w termosie zaparzyc :smile:

Reszta to nie wiem bo nie stosowalem poza grochem ktory byl dobry na jazie :smile: no i bardzo latwy w przygotowaniu bo dodajesz sode i masz gotowy w 5 min od zagotowania wody :twisted:

Wszystko i tak pewnie podpowie ci - zreszta sama wiesz kto :wink::cool:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję łowić w jeziorze

nęcenie raczej z marszu, więc powinna zanęta mocno zapach nieść po wodzie.

sama wiesz kto :wink::cool:

wiem, wiem :D

w sumie nie wiem na co się zdecydować, ale chyba jednak zdecyduję się na wiosenne płocie, w sumie teraz ich pora, i byłabym ciekawa jaki atraktor dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie. Najlepiej nęcić tym do czego ryby są przyzwyczajone przez wędkarzy. Np. u mnie na jeziorze wszyscy nęcą gotowaną pszenicą i jest to główna przynęta oprócz robaków. Próbowałem nęcić i łowić na pęczak i kukurydzę i zero brań. Pewnie po kilkudniowym nęceniu by się przyzwyczaiły ale nie widziałem sensu i przestawiłem się na pszenice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po kilkudniowym nęceniu by się przyzwyczaiły ale nie widziałem sensu i przestawiłem się na pszenice.

A moze blad?

Chyab lepiej sprobowac polapac inaczej niz wszyscy a lapiac na wieksze ziarna byls polapal wieksze i nie bylo by w tym przypadku

A inni by tylko patrzyli

Tylko ze wymaga to troche cierpliwosci i jakiegos tam wysilku a nie pojscia na skroty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zanętach partykularnych są dwie szkoły ,albo nęcisz tym co wszyscy albo eksperymentujesz ,można te dwie szkoły połączyć ale wymaga to pracy i cierpliwości jak to zawsze przy nęceniu ile włożysz pracy tyle połowisz .Trini jeśli zamierzasz łowić z marszu proponuje pęcak ,bo ryby szybko reagują możesz pęcak użyć z zanętą ssypką jak i osobno.Z ziarnami jest o tyle gorzej że trzeba ryby przyzwyczaijć ale niekiedy trwa to niezbyt długo np.3dni ,zaznaczam niekiedy .Natomiast jeśli nastawisz się li tylko z zanętą z ziaren to musisz znać pewne zasady i tak z listy podanej wyżej zestawmy czego ile.

Pęczak 2 szklanki [pisze szklanki nie jednostki aby było klarowniej dla wszystkich.

Kukurydza 1 szklanka

Konopie 1/2 szklanki

soja 1/2 szklanki

Reszte ziaren zostaw na póziniej ,wiosną woda chłodna to i trawienie inne no i jezioro.

Dominuje pęczak ,i tak ma być kukurydza to już przypada na karpia choć nie wiadomo co płoci przypasuje,konopie to taki smaczek i na lepsze trawienie ,no i soja niedoceniana ostatnio prze ze mnie a moze być hitem.Teraz zapach tu ostrożnie bo wiosną za dużo może przynieści odwrotny skutek. Jaki? jest tego od groma ,jeśli nie ma na jeziorze ustalonego to jest kilka wanilija ,anyż ,kozieradka itd. Jeśli zdecydujesz się na pęcak solo

to proponuje podzielić go na dwie części i zaromatyzować obydwie części jednakowo z tym ze do jednej dodaj kurkumy proporcje 1 łyzeczka kurkumy na 1 szklanke pęcaku suchego .Sprawdz jak reagują ryby i opisz .Co do ochotki powtazam zawsze można prubować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany Maniek wielkie dzięki, jesteś nieoceniony w sprawach zanęty - i zawsze już będę powtarzać, żeś moim zanętowym guru :mrgreen:

I proszę bez skromności, boś mi taką radochę nieocenioną tym postem przyniósł, że hej :D

205.gif205.gif205.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii cieszy mnie że temat się podoba ,ALE prosze o pytania na konicu trzeciej części.

Napewno odpowiem.Dzięki.

maniek czytałem gdzieniegdzie o tym że amury łapie sie na rośliny :lol: udało mi sie takiego frajera małego 0.5 kg złapać. ale mnie coś z tego gatunku wiekszego interesuje.no i ty speclaista to wiesz :P jakich bys użył przynet żeby złapać dużego amura??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli pójdzie w ruch wanilia, bo kozieradki nigdzie nie znalazłam dzisiaj, normalnie nie wiem co się dzieje w 3 sklepach byłam, na wiecej nie starczyło czasu - zapachów wiosennych - BRAK :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Manka..otoz ostatnio siedze codziennie i poluje na karpia..w 4 godziny zawsze dwa sie zlapa ok 40cm i rekord moj 51cm...zbiornikiem jest maly akwen z woda stojaca(no chyba ze wiatr to i fala :P)..chcialbym uzyskiwac lepsze wyniki i prosic o dobry przepis na zanete...

dotychczas stosowalem zanete dragona leszcz mieszana z traperem ploc .. dodatkami byl orzech arachidowy i tzw. co pod reka :] wszystko w proporcjach "na oko"

teraz posiadam do dyspozycji to co wyzej wymienione,make kukurydziana,konopie,siemie lniane..no i dysponuje jakimis pieniazkami,wiec jesli czegos tutaj brakuje to moge dokupic..

chodzi mi o zlapanie wiekszego okazu ale rowniez nie chce zostac z pusta siatka wiadomo :]

i prosilbym tez o ustalenie jakis proporcji co do tych skladnikow i co jak podawac (czy mielic,prazyc itp i jak to wykonac)

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kozieradki nigdzie nie znalazłam
A zapytaj w aptece. :shock: Pozatym dobry na wiosne jest nostrzyk ,nie pisze o tataraku bo nie znajdziesz go nigdzie.
jakich bys użył przynet żeby złapać dużego amura??
Jest tego co niemiara już na forum pisałem ,a gdzie te amury łowisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tataraku bo nie znajdziesz go nigdzie.
Suszony Tatarak jest dostępny w sklepach zielarskich Herbapolu. Jest tam jeszcze wiele innych ciekawych dodatków zapachowych.

Tak przy okazji dodam ze kolega dodaje suszoną skurkę pomarańczy i wyniki ma lepsze od innych, fakt uczy rybę tego zapachu bardzo systematycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszony Tatarak jest dostępny w sklepach zielarskich Herbapolu
Niestety u mnie brak ,ale korzystam z całej reszty tego dobrodziejstwa.
dotychczas stosowalem zanete dragona leszcz mieszana z traperem ploc
Miałko nęcisz to i wyniki jaki piszesz ,dokup surowej kukurydzy ,zmieszaj z konopią w stosunku 3 do 1 [3częsci to kuku] namocz 24godz. następnie ugotuj [1godz] i zanęć co drugi dzieni ok 3litrów po tygodniu lub nieco dłużej przerwa z trzy dni i zaczynaj zasiadke na haczyk ziarno kuku ,pamiętaj jednak że przed nęceniem sprawdz tem .wody ma być ok 8 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surowa kukurydza i konopia-wszystko jeszcze w stanie surowym bez zadnego prazenia tak?potem tez nic nie mielic jak sie ugotuje?

ta kukurydza i konopia ma byc dodana do tej mojej zanety?czy necic tylko tymi dwoma produktami?

3 litry co drugi dzien wrzucac tak? a ile to bedzie 3 litry :D ?

a jakies zapachy do tego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surowa kukurydza i konopia-wszystko jeszcze w stanie surowym bez zadnego prazenia tak?potem tez nic nie mielic jak sie ugotuje?
Proponuje ci przegląd tematu od początku jest troche opisane ,a wrazie wątpliwości pytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.