Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na sandacza w kujawsko - pomorskim???


kadziul

Rekomendowane odpowiedzi

Od począdku sezonu łowiłem sporo sandoli jak żadnego roku , kumulacja była sirpień/wrzesień . Może się napasły prędzej , nabrały tłuszczyku na zime i zrobiły odbój ? Bo nie pamietam ,żeby kiedyś taka kiepska jesień była.

Może to bez sęsu , ale tak jakoś przyszło mi na myśl :idea:

Co o tym myślicie ?

Tez mam podobne uczucie co do szczupaków w tamtym roku pięknie zerowały do listopada a w tym ostanie jakie mi się trafiły to koniec września później jak ręką odjął i w październiku teraz żadnego jak nigdy :shock: Co do sandaczy kolego to samo widzę po znajomych co maja lepsze pojecie w łowieniu sandaczy ode mnie bo we wrześniu im brały a teraz nawet gluty się nie trafiają kumple 3 dzień bez brania z łodki kolo opaski i bliżej tamy :evil: Twoja teoria jest słuszna kolego :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki lawdżoj82 za poparcie moich przemyśleń ,bo już na prawde nie potrafię tego inaczej tłumaczyć. :???:

Nie wierze w to że gdzieś się wyniosły , jak to nieraz słysze , maja tu idealne warunki .

Siatami tez nie przetrzebili bo poliscja i SR szaleja :lol: .

Widzę juz tylko nadzieje w pierwszych przymrozkach. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w spadku wody ale na to się nie zanosi po prostu może jest go mało i się rozeszły te większe po całej Wiśle przy tej wodzie wysokiej

No nie wiem, jak żerowały to nie przeszkadzał w sumie im poziom wody, a powinny być w miejscach gdzie są co roku , no chociaż pojedyncze.

Może czują jakąś nietypową zimę ?

Zresztą jak ryba nie bierze to zawsze wyszukuje sie jakieś powody tylko nie wiadomo ,który jest trafny.

Jeszcze trochęczasu zostało :grin:

Zauważ ,że wtym roku brały jak głupie te pistoleciki , na całej wiśle ,dosłownie plaga .

Może i wtym coś jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desperado, to bardzo proste ,jak maja ful żarcia to sie nie nadwyrężają :wink: zważ że wiosna była normalna w tym roku bardzo dużo ryb sie wytarło i jest od cholery narybku..Na Odrze jest to samo ,spróbuj metody na "leniwego" ,czasami przynosi skutek,na leniwe sandacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz racje maniek, ale i tak mi to nie pasi.

Kombinuje na wszystkie strony, chociaż by się trafił jakiś , nawet gdy żarcia ma pełno.

Moim zdaniem jeszcze sie rozkręcą gdy przyjdzie ziąb a jeśli nie, to będzie ciepła zima .

Pożyjemy , zobaczymy.

Może wrócimy jeszcze do tego tematu zima albo wiosną i zobaczymy ,czy moje teorje ,zdesperowanęgo wędkarza będą miały jakiś sęs :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desperado

co prawda nie łowiłem przez 10 ostatnich lat, ale z tego co pamietam przed tym okresem to pażdziernik i listopad były najlepszym okresem do łowienia tej ryby.Sandały po pierwszych przymrozkach brały jak oszalałe i to same spore sztuki.

Jesli sie nic nie ruszy po pierwszych przymrozkach to juz nie wiem i chyba nie potrafie łowić tej ryby :mrgreen:

Jedno jest pewne sandacz juz zszedł na głębszą wode i próżno szukać go za pomocą woblera na płyciznach czy pod powierzchnią warkocza , jeszcze nie tak dalej jak kilka tygodni temu żerował w tych miejscach.

A czy sie juz ponajadały to raczej wątpie bo wciąż jest bardzo ciepło.

Taki to juz urok w łowieniu tej ryby, czasami na jednej wyprawie złowimy 3-4 szt a innym razem przez miesiąc żadnej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne sandacz juz zszedł na głębszą wode i próżno szukać go za pomocą woblera na płyciznach
Na jakiej podstawie tak twierdzisz -chetnie poznam ,tym bardziej że dalej stwierdzasz
A czy sie juz ponajadały to raczej wątpie bo wciąż jest bardzo ciepło.
Skoro jest ciepło i tu masz racje ,żarcie sandaczy trzyma sie brzegu ,to po co sandacz miał by opuszczać stołówkę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie teoriami a sandał jak nie brał tak nie bierze :wink:

Bierze, ale rano :wink:

Zdziwiłbyś się jak długo sandacz odwiedza płytką wodę. Mówię oczywiście o połowie w nocy.

Dziwne ale przestałem je łapać w takich miejscach zreszta nie tylko ja,a to świadczy tylko o tym ze zeszły głebiej.Zreszta po co maja odwiedzac płycizny skoro nie ma juz na nich drobnicy.No chyba ze jakcys maruderzy i pojedyńcze sztuki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale przestałem je łapać w takich miejscach zreszta nie tylko ja,a to świadczy tylko o tym ze zeszły głebiej.Zreszta po co maja odwiedzac płycizny skoro nie ma juz na nich drobnicy

Skoro tak mówisz... :wink::mrgreen:

Pamiętaj, że o tej porze są dwa czynniki decydujące o sukcesie- miejsce i pora połowu. Ten drugi ważniejszy od pierwszego. Żeby wybadać oba trzeba poświęcić mnóstwo czasu, ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie czasami bywa tak ze biczujemy dane miejsce przez kilka godzin i nic, nadchodzi ta właściwa i wyciągamy pięknego sandała :mrgreen:

Dostałem wczoraj nowy kij i zamierzam w piatek go porzadnie przestestowac posiedze do 22 nad woda i zobaczymy może sie cos uwiesi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis na rybach. Rzucałem, rzucałem... i nic. Chyba trzeba bedzie kończyć sezon. Dajcie znać jak coś wam bierze i gdzie bo kompletnie nie wiem gdzie przy takiej wodzie szukać ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy.Mam konto na pogawędkach,ale nie dostałem wyczerpującej odpowiedzi na pytanie w temacie łowienia w Wiśle w kujawsko pomorskim. Wybieram się w grudniu ze znajomymi nad Wisłę. Najbliżej mielibyśmy do Bydgoszczy, zastanawiałem się również nad główkami w okolicach Solca Kujawskiego. Miałbym takie pytanie. Gdzie mogę się wybrać, żeby złowić szczupaki i sandacze?? Mało łowię w rzekach, więc kolejne pytanie jakie przynęty byłyby najlepsze??Jakbyście mogli to napiszcie jakie ciekawe łowiska moglibyście polecić i czego się spodziewać. Dzięki od razu za wszelkie odpowiedzi. Połamania kij (nad wodą).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twistedeye,

Jeśli miałbym Ci polecić jakies miejsce to proponuje Przyłubie (7km od Solca w strone Torunia), jest tam kilka fartowych główek, dosyc wysokich z których połowisz nawet przy wysokiej wodzie.Tylko dojazd nad sama Wisłe niezbyt ciekawy.

Co do przynęt to w tym okresie zdaja egzamin duże gumy (10-12cm )z ciężkimi głowkami (20-30gr)w kolorach białym, żóltym i fluo lub ciężkie wahadła jak alga, gnom i kalewa w rozmiarach 2 i 3.Ryba jest dosyc leniwa i nie traci energi na małe przynety.

Grudzien to okres kiedy ryba na Wiśle pogrupowała sie w głebokich miejscach i generalnie za jednym wyjazdem ciężko jest namierzyć takie miejsce, ale jak już znajdziesz to można złapac naprawde porządna rybe.Więc dobrze bys miał w miare solidby sprzet, zreszta to wymuszaja przynety na które bedziesz łowil.

No cóż życze powodzenia lecz na Twoim miejscu wstrzymałbym sie z wyjazdem nad Wisłe do maja lub czerwca wtedy masz spore szanse na szczupaka,sandacz, bolenia czy klenia fakt ze nie porażaja wielkościa jak jesienne rybska ale sa łatwe do złowienia.Jesień i zima to wyzsza szkoła jazdy i nawet doświadczeni wedkarze łowiący od lat na Wisle maja problemy z namierzeniem ryb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy złapał ktoś wreszcie coś złapał? A może ryba wyniosły sie już z naszej wisełki?!

sid

ja od poowy września nie złapałem nic,moi znajomi równiez maja na koncie wielkie 0

Woda wysoka i nie mam pojecia gdzie szukac ryby.

Chyba czas zakończyć sezon i poczekac do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim tata chodzimy czasem w weekendy na wisle odcinek w toruniu kilka km od mostu...

Raz poszlismy w sobote moj tata zlowil sandacza 4kg a na drugi dzien w niedziele zlowilem ja sandacza 1,5kg.

ale od niedawna jakos tata nie ma czasu chodzic na rybki wiec nie wiem jak teraz biora... te sandacze zlowilismy jakies 3 tyg temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.