Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

spławik


pifko

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.Jestem początkujacym wędkarzem i chciałbym kupić zestawik na spławik :lol: .Czy któryś z doświadczonych kolegów mógłby mi w tym pomóc???Chodzi mi o konkretne nazwy wędzisk,kołowrotków,spławików,zyłek itd.Mam zamiar łowić na wodach stojacych.Dziekuję z góry.aha do wydania mam jakieś300-500pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Za te pieniądze masz dwie drogi wyboru

Wędka bez kołowrotka z zestawem pełnym tzw bat.

Odległościówka czyli metoda angielska.

Poszukaj na łamach tego forum i w necie informacji dotyczącej obu tych metod dowiesz się jaki sprzęt będziesz potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Za tę kasę możesz zakupić w miarę fajny bacik (7m) + kijek matchowy (3.9 lub 4.2m) z kołowrotkiem. Jeśli chodzi o bat, wybierz węgiel z jakiejś tańszej serii, np. Jaxona (koszt ok.100PLN). Z match-ówek również możesz wybrać coś z tańszych propozycji (czasami całkiem niezłych) Jaxona czy Robinsona (nieco ponad 100PLN), ale za 200 z małym haczykiem możesz kupić kijek Shimano czy Spro. Do tego kołowrotek raczej dobry. Ja zawsze do odległościówki polecam Mitchella, doskonale układa żyłkę i jest niezawodny. Równie dobrze możesz kupić małą Catanę Shimano (1000). Cena poniżej 100 PLN.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wystrczająco dużo kasy na dobry sprzęcior, z którego bedziesz zadowolny(tak mi się wydaje). :wink: .na początek wędka warto zacząc od dobrej wędki, polecam Ci

JAXON CRYSTALIS TELE MATCH,jest to wędka z nowej serii jaxona, polecam Ci :DŁUGOŚĆ - 3,9M, CIĘŻAR WYRZUTU - 5 - 20g, cena - ok 150 zł.kołowrotek,masz bardzo duży wybór ale polecam Ci robinson maxim, wolny bieg szpuli, 8 łożysk, ale duzy plus u mnie za prace, wszystko chodzi gładko i ładnie- cena ok. 120 zł.żyłka to juz twój wybór dobrze jakby zmieściła sie w granicach do 25 mm, spałwik proponuje waglerka (3g-4g), haczyki dobierzesz sam do odpowiedniej przynęty i ryby, proponuje

haczyki kamatsu.jak widac dobry sprzęt w niewysokiej cenie. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treneiro wybacz kol. Damianowi bo z racij wieku ma niewielkie doświadczenie a częste reklamy mieszają mu w głowie i się gubi w tych ofertach.Sorki Damian ale jak następnym razem chcesz komuś doradzać to najpierw sprawdż a potem napisz cokolwiek.Twoje zestawienie sprzętu to jak do małego fiata doczepić przyczepe od TIRa

W zasadzie to nie powiniśmy pisać konkretnych pozycji bo nie wszędzie są dostępne,

ale tu zrobie wyjątek ponieważ już Pifko ma namieszane w głowie od tych propozycji.

Osobiście też nie jestem zwolenikiem firmy Jaxon ,ale w ostateczności można rozważyć

Robinson Xenon Match 3,9-Cw-10-20 -3 sklad.

Mikado Hi-Kevlar Match 4,2Cw 10-25 -3 sklad

Konger Vega Club Match4,5 Cw5-20 -3slad.

Co do cen to nie podaje z wielu przyczyn np. rejon zakupów ,promocije itp.

Natomiast jeśli chodzi o kołowrotki tu jest prosta sprawa ,powinien być matchowy.

Konger Lancer730 MRD

Konger Hammer830MFD

Wybór kołowrotków jest bardzo szeroki i nie powinno stanowić problemu, natomiast nie wiem na ile moje rady mogą być skuteczne ,bo nie wiem co mogą zaoferować "twoje" sklepy.

Zyłki tu powinny być też matchowe w przedziale od 0,16 do 0,18 w zasadzie wystarczy.

Spławiki typu Wagler najlepiej kilka lub kilkanasicie wzorów i gramaturze.

Haczyki nie podaje bo nie wiem na co będziesz łapał ,dobierz do przynęty.

To masz tylko przykłady ,nie koniecznie musisz się tego trzymać ,ale pamiętaj zanim kupisz cokolwiek to się dobrze zastanów .Kto szybko kupuje ten dwa razy kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wezme Damiana w obrone przeciez kiedys kazdy z was byl mlody

Poza tym nawet jak napisze takie rzeczy to poprzez krytyke tez doradzacie zarowno autorowi tematu jak i Damianowi

A co do tematu to jednak zdecydowanie polecalbym odleglosciowke na poczatek

Dopiero jak sie wciagniesz polapiesz to moze i bat

Bo dzieki odleglosciowce nie masz ograniczen w lowieniu

Pamietaj tez ze duzo kasy pochlona niby drobne wydatki typu haczyki, zylki itp ale po zsumowaniu bedzie tego sporo

O konkretnych modelach wedek i kolowrotkow nie bede pisal bo ostatnio mniej z tym jestem na biezaco a koledzy napisali sporo ALE

Jesli mozesz to wez ze soba na zakupy kogos doswiadczonego

Bo nawet najlepsze modele najlepszych firm moga miec egzemplarze lipne wadliwe itp a sprzedawca jak wyczuje laika to pewnie ci to wcisnie pod byle jakim pretekstem

To jest wazne aby mimo ze to bedzie wedka x firmy y obejrzec ja krytycznym okiem pod kazdym wzgledem

No chyba ze znasz sprzedawce i wiesz ze ci lipy nie sprzeda

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Pozwólcie Panowie, że wtrącę się do rozmowy. Śledzę także inne forum i stąd wiem, że pifko jakieś 3 tygodnie temu kupił Jaxona Crystalisa... Z tego co wiem zastanawiał się jeszcze nad kołowrotkiem Shimano Alivio bądź Catana...

Co do wypowiedzi DAMIANO to uważam, że jeśli ktoś czegoś nie wie, to niech nie pisze na siłę komuś odpowiedzi! Nie robić w myśl zasady: Ja, ja, ja, ja odpowiem!!! Jeśli nie wie to niech zapyta, niech stworzy nowy temat i poprosi o pomoc. Niech nie wprowadza w błąd innych. Wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie. POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.