Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Piękne okazy na stawie przy Cukrowni. Proszę o pomoc ...


manfred

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem temat na ogólnym bo chce poruszyć kilka wątków...

Wędkarstwem interesuje się od kilku lat . Jest to raczej wędkarstwo sezonowe tzn. od wiosny do późnej jesieni. Metody połowu : spławik, grunt, spin.

Największy : Karp 6,5 kg, 80 cm;

(przynęta: ziemniak wymoczony w atraktorze truskawkowym)

b4295dfecfd5bb3d449cffd57138be_750x550.jpeg

Teraz do rzeczy na drugim zdjęciu widzicie fragment owej Cukrowni i staw.

Od tego roku jestem członkiem koła wędkarskiego które tam działa ...

Cały czas słyszałem opowieści o "niezłych sztukach" Wczoraj miałem okazję widzieć dość niecodzienny połów małego Amurka 70 cm 4-5 kg:) Mianowicie pływał ze spławikiem z którym się zerwał :) Został "wyhaczony" za nieszczęsny spławik spinem i woblerkiem :)

229ea70f2c0763324b0d2d818843e0_750x550.jpeg

Od miejscowych dowiedziałem się że są też dużo większe okazy , więc czemu by nie próbować . Zbiornik dość duży. Możecie zobaczyć na zdjęciu. Dno raczej twarde miejscami nawet kamieniste , na wypłyceniach podwodna łąka.

Ryby ... hmm praktycznie każde :) Orpócz morskich Ze złowionych:

sum 26 kg -156cm;szczupak 103 cm ; amur 110 cm

Łowisko nowe nieznane kulek proteinowych to tu nikt na oczy chyba nie widział ... Zanęty jakie stosują to :ziemniak , kukurydza oraz gotowe mieszanki z torebki. Przynęty to robaki białe, czerwone, rosówka oraz kukurydza , ziemniak chleb. W łowisku jest dużo drobnicy trzeba na prawdę solidnie nęcić żeby osiągnąć jakieś efekty. Do tego łowisko głębokie w odległości 2 metrów od brzegu mamy już jakieś 3-3,5 metra ! :shock:

b0ee0017ce4150d855212f340f8224.jpeg

Sprzęt który wykorzystam do połowu to wędzisko :

Konger Carbomaxx Tele Team Carp 360

Kołowrotek : Dragon Maxima FR1040i

Więc teraz zwracam się do was :grin::cool: Z wędkarstem karpiowym mam praktycznie zerowe doświadczenie :) Nie ukrywam że chciałbym spróbować proteinek .... Na początek kupić coś gotowego , lub próbować nęcić własnym wyrobem .

Jeśli chodzi o amura to czereśnie, kuku , wiśnie , śliwki ?

Proszę was o porady na temat połowy karpia i amura w wyżej wymienionym zbiorniku :)

Jesteśmy praktycznie w tej samej pozycji bo wy wiecie o nim tyle co ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

manfred, Witaj na forum a tak na przyszłość to proszę o przyswojenie regulaminu forum ,bo złamałeś kilka punktów ,jako ze sie napracowałeś :wink: to z edytowałem temat ,ale ostatni raz. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manfred, mam tylko nadzieje że skoro zamierzasz się bawić w karpiarstwo to że ryby które złowisz nie skończą na patelni.

Mam nadzieje ze je wypuścisz.....

Pkt 1: jesli wolno tam pływać to weż ponton zrób sobie stukadełko i pływaj i obstukuj i przy okazji sonduj głębokośc zbiornika - chyba ze masz echosonde to juz w ogóle rewelka.

Szukamy blatów - podwodnych górek o gł 3-1m (najlepiej) i ich zboczy !!! ( to tez ważne a pomijane często) - mówisz o podwodnych łąkach więc nie będzie z tym problemu.

Najlepiej zacząc od dna twardego i na nim nęcić 1-2 kg kukurydzy i kilkadziesiąt kulek przez 2-3 dni powinny dać rade. a na 5 zasiadka :)

Mit że trzeba ryby do kulek przyzwyczajać to właśnie mit. 2 -3 dni wystarczą.

Skoro mówisz że ryby nei miały z nimi do czynienia to zacznij od takich kulek możesz robic ale lepiej kup. Byle by tylko nie z trapera.

Ważny jak nie najważniejszy jest zestaw - poczytaj trochę o tym ! Bo nie chce sie rozpisywać. A na 2 miejscu stawuiam miejsce nęcenia - łowienia - to jest istotne żeby nie walić zanęty na "pałe".

Kulki - truskawka - banan - jakiś owoc bo nie eliminujesz sobie amura - tym bardziej że teraz na niego jest dobra pora.

To chyba tyle :) tak po krótce. 1. miejsce i zestaw ! pamiętaj

No to połamania i pamiętaj o wolnym biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manfred, Witaj na forum a tak na przyszłość to proszę o przyswojenie regulaminu forum ,bo złamałeś kilka punktów ,jako ze sie napracowałeś :wink: to z edytowałem temat ,ale ostatni raz. :cool:

:oops::oops::mrgreen: Przepraszam i dziękuję :D Nie wiedziałem za bardzo gdzie dodać, więc dałem na ogóle . Poprawie się na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manfred, mam tylko nadzieje że skoro zamierzasz się bawić w karpiarstwo to że ryby które złowisz nie skończą na patelni.

Spokojnie :) Ja jadę na ryby a nie po ryby :) Jak chce zjeść to sobie paluszki rybne kupuje :)

Pkt 1: jesli wolno tam pływać to weż ponton zrób sobie stukadełko i pływaj i obstukuj i przy okazji sonduj głębokośc zbiornika - chyba ze masz echosonde to juz w ogóle rewelka.

Nie mam pontonu ani możliwości zdobycia go, mogę natomiast zaciągnąć wiedzy u dwóch spinningistów, którzy pływają tam pontonem i znają każdy dołek oraz charakterystykę dna.

Najlepiej zacząc od dna twardego i na nim nęcić 1-2 kg kukurydzy i kilkadziesiąt kulek przez 2-3 dni powinny dać rade. a na 5 zasiadka

Akurat to jest w moim ulubionym miejscu :) Co do nęcenia to musiałbym to robić prawie przy latarce i najlepiej z procy... chyba... :shock: Dlatego, że jak ktoś zauważy że nęce to na bank mnie podsiądzie ... Sytuacja niechciana np po 3 dniach nęcenia zajeżdzam a tam ktoś sobie siedzi . Więc optymalnie byłoby nęcić po środku tak by dostęp był też z drugigeo brzegu.

Skoro mówisz że ryby nei miały z nimi do czynienia to zacznij od takich kulek możesz robic ale lepiej kup. Byle by tylko nie z trapera.

Hmm a co byś z tego polecił ? http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=kulki+proteinowe Oczywiście nie ukrywam że kieszeń jest dla mnie ważna :)

Aha a co nie tak z tym traperem ? Jedyne co robią dobrze to czerwona truskawkowa zanęta (tylko czemu tak ręce barwi :shock: )

No to połamania i pamiętaj o wolnym biegu

Ooo a z nim to mam jeszcze problem ... zapominam zapiąć albo ruszyć korbką :) Juz parę razy splątałem zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że takie kulki powinny być ok albo poszukaj tu gdzieś w temacie chyba "kulki proteinowe" przepisu z którego robiłem - może będzie ok - tzn nie jest to rewelacja ale na początek warto spróbować.

Jak na środku to ile m ??

Zostaje ci praktycznie tylko możliwośc spodem albo włąsnie z jakiegoś pontonu jesli to daleko.

Same kulki moze z Cobry czy pontonu dasz rade ale kukurydzy, konopi itp juz nie.

Na początek rozenaj dno - charakterystyke i rodzaaj dna. I wytupuj miejsce - a resztą później będziemy się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może warto zainwestować ok 50 zł w Roller ?

Na środku może być nawet do 4m ... No i tam jest chyba siedlisko sumów skoro to najgłębsze miejsce ...

Ja obstawiłbym miejsce na skraju łagodnego wypłycenia gdzie głębokość łagodnie schodzi do 1,5 i tam zaczyna się łąka ... Może wybrać to skrajne miejsce gdzie nie ma łąki a dno zaczyna łągodnie się spłycać ? Dodam że w tych okolicach właśnie często spławia się coś dużego , prawdopodobnie karpie ... Może po prostu konopie i kukurydzę skleić ziemniakami i wrzucać kulki ?

Co do dna to na około jest sporo drzew , staw się nie zamula bo jest przepływowy ruch wody. Z jednej i drugiej strony mamy rów ... Na samym dnie mamy jednak zgniłe liście woda o małej przjżystości i ciemnym wręcz czarnym dnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ja myślałęm że tam jest głębiej :) Ale 4m to pikuś.

W takim zbiorniki jełi jest jeszcze w dodatku nie duzy to karp chodzi praktycznie po całym zbiorniku. Ale ito miejsce które opisujesz wydaje sie byc ok. Albo nawet ten rów, tez interesujące - przy wpływie np.

Ja bym ziemniakami nie sklejał - bo mogą zakwasić łowisko (szybko się psują) Ale jeśli nie bedzie go duzo to moze być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ziemniaków masz rację ale myślę że małe kulki wymieszane z suchą zanętą karpiową raczej grubą (Trofeum) do tego kulki ...

Tyle że teraz się nie wyrobię ale jak mi się uda to w sobotę wpadnę raniutko .. Może spróbuje na jakieś kupne karpiowe specyfiki :) Jedna solidna wędka na Gruncik a druga lekka z wagglerkiem bliżej brzegu :)

A że karpie chodzą po zbiorniku to racja , tylko że jak papu będzie w jednym miejscu o stałej porze to mogą się przyzwyczaić problem w tym po jakim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pontonu ani możliwości zdobycia go, mogę natomiast zaciągnąć wiedzy u dwóch spinningistów, którzy pływają tam pontonem i znają każdy dołek oraz charakterystykę dna.
Nie licz na innych. Mogą ci opisać charakterystykę dna 'mniej więcej" , czyli ... Lepiej zrobić to samemu (marker, ponton).

Jak lubisz hardcore to ponton można kupić za 50 zł - > ja kupiłem za 20zł z wiosłami i pompką +10zł koszty wysyłki i mam komplet za 30zł:P Hardcore na całego ale nikt mnie nie podsiada bo wywoże ok 100m zestawy. Przemyśl sprawę i zdecyduj czy się opłaca.

Hmm a co byś z tego polecił ? http://www.allegro.pl/sea...ulki+proteinowe Oczywiście nie ukrywam że kieszeń jest dla mnie ważna :)

Aha a co nie tak z tym traperem ? Jedyne co robią dobrze to czerwona truskawkowa zanęta (tylko czemu tak ręce barwi :shock: )

W tym momencie najlepsze promocje mają w http://www.rockworld.pl/ . Codziennie jest promocja na inny produkt. Wczoraj i przedwczoraj była na kulki Dynamite Baits - > 25zł/1kg :cool: Albo próbuj samemu robić - wcale nie jest takie trudne a satysfakcja większa. Jedna podstawowa rzecz - musisz mieć DUŻO wolnego czasu żeby robić własne kuleczki.

Resztę opisali koledzy. :wink:

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcore na całego
Z tym hardcorem na pontonie za 50pln to ostrożnie ,będąc przymuszony potrzebą chwili kupiłem taki wynalazek z kauflanda i pierwsze wodowanie zakończyło się wywrotką ,dobrze że na płytkiej wodzie i było w miarę ciepło ,mimo to wypłynięcie na środek Odry odbył się dwa razy z dreszczykiem na plecach. :wink::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym hardcorem na pontonie za 50pln to ostrożnie ,będąc przymuszony potrzebą chwili kupiłem taki wynalazek z kauflanda i pierwsze wodowanie zakończyło się wywrotką ,dobrze że na płytkiej wodzie i było w miarę ciepło ,mimo to wypłynięcie na środek Odry odbył się dwa razy z dreszczykiem na plecach. :wink::mrgreen:
Nie no oczywiście trzeba się zastanowić 2 razy nim się coś zrobi. Ja na razie ze względu na brak wystarczających środków korzystam z tego co mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mam sposób na necenie ziarnem na dalszą odległość kuku+konopie moczysz 12h gotujesz na wolnum ogniu do mikkości a na koniec wsyp kasze manne stosownie do ilości kuku imieszaj dopóki nie zgęstnieje wilgotnymi rękami formuj kulki wielkości mandarynki i procą w łowisko ps. jeśli na początku wyjdą za miekkie no problem wsaddz je do zamrażarki , karpie iamury lubią też lody ...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek...po pierwsze przetestowałem ten sposób po drugie nie krytykuj nim nie sprawdzisz po trzecie nie ma wnich dużej ilości wody przez co ich ciężar właściwy jest spory więc nie wypływają jedyną wadą jest wolniejszy proces rozpadu ,sprawdzałem to wszystko w akwarium nim zastosowałem nad wodą. faktem jest ,że 'wodne lody pływały' dlatego kombinowałem z manną która wiąże wode(jej minimalną ilość jaka zostaje w garnku) i skleja całość mrożonki były wynikiem lenistwa pomyślałem ,że zrobie więcej kul izamroże ciekawe czy zda egzamin ...zdało ,co do kamieni w środku są zbędne ja zastosowałem proteine , ale tylko w mrożonych bo ''ciepłe kule zanętowe ''z proteiną w środku nie wytrzymywały przeciążeń podczas wystrzeliwania na dalsze odległości' To tyle gwoli wyjaśnienia...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.