Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Długość przyponu (jaka?), a brania.


Danny1661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym się Was spytać jaka długość przyponu jest najlepsza? No wiem, to zależy od łowiska i od ryb. Ja bym się raczej nastawiał na leszcze i karpie. Do tej pory łowiłem na przypon ok. 50 cm. Bez większych rezultatów. Jest to wina za długiego lub za krótkiego przyponu, czy moze nie tu jest powód słabych wyników?

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolego Danny1661 stosuje zawsze długie przypony 50cm lub nawet dłuższe, ogólne wyznaję zasadę że im dłuższy przypon tym lepiej(ale to tylko moje zdanie) i mam w miarę dobre efekty :wink: Jeśli się nie mylę to krótkie przypony stosuje się przy metodzie gruntowej z użyciem sprężyny zamiast koszyka zanętowego,ale osobiście nie stosuje tej metody więc nie jestem do końca pewien :wink:

Jest to wina za długiego lub za krótkiego przyponu, czy moze nie tu jest powód słabych wyników?

Myślę że długość przyponu nie jest przyczyną słabych wyników, może popełniłeś błąd w doborze zanęty/przynęty? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rybki słabo żerują to zakładam długie przypony (za długi przypon uważam 30cm) natomiast zwykle stosuje przypon ok 15 cm ,tylko w wyjątkowych przypadkach zakładam przypony b.krótkie (ok 5-7cm)

Nigdy nie stosuje przyponów dłuższych niż 30-35cm. Według mnie do łowienie metodą gruntową w wodzie stojącej całkowicie te długości wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan

Ja tu myśle o kilkudziesięciocentymetrowych przyponach, a ty mi wyskakujesz z 5-7. haha - żart

Nie kolego nie żart w metodzie "The metod" się stosuje 7cm przypony poczytaj sobie w dziale "karpiarstwo" zresztą napisałem że przeważnie stosuje 15-20cm przypon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już bolą mnie ręce od machania spinnem i zachodzi potrzeba zapuszczenia gruntówki, to strasznie kombinuję z długością przyponów. Jeśli PRÓBUJĘ zasadzić się za sandaczem/sumem z gruntu to przypon stosuję nawet długości 100cm. Natomiast do łowienia białorybu stosuję przypony w granicach od 5-10cm do długości bliżej nie określonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dawno nie byłem na haczyku i przeglądam stare tematy.Chcę odkurzyć wątek długości przyponu.Dlaczego zamiast robić dłuższe ,czy też krótsze przypony,nie zablokować koszyczka wyżej bądź niżej.Ja robię to tak:Zacznę od haka przypon krętlik,za węzłem stoperek i teraz najważniejsza część:dwie koszulki i kawałek drutu,podobnie jak montuje się spławik na stałe,tylko bez agrafki na tenże.Za tym montuję rurkę.Koszulki ok 0,5 cm i drut ok 1 cm cienki 0,5 mm.waga tego nie więcej niż krętlik.Chcąc wydłużyć przypon blokuję żyłkę okręcając drut i nasuwam na drugą koszulkę.

Stosuję od paru lat i zdaje egzamin w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

989a05fb79e55f50med.jpg

Rysować ,to ja nie potrafię,spróbuje opisać.

Drut ma ok 1 cm długości i ok.0,5mm,dobrze aby był stalowy ,albo pól stalowy ,z dobrze zarobionymi końcami.Koszulki ok 0,5 cm długości i dopasowane do grubości żyłki jakiej używamy.koszulki,na żyłkę, zakładamy podczas montowania zestawu.Chcąc mieć przypon np. metrowy,nasuwamy w odpowiednim miejscu na pierwszą koszulkę drucik,okręcamy 4-5 razy i nasuwamy drugą koszulkę.

Wędkuję już tak od lat i jeszcze nigdy nie miałem problemów przez takie montowanie zestawów,a zalety są ogromne.Ktoś może się czepiać,że w tym wypadku przypon nie jest jednorodny,jednak ożywienie ryb po zmianie długości przyponu w taki sposób , przekonuje mnie do tego knyfu.

Jak ktoś spróbuje ,proszę o opinię.

P.S. Koszulki muszą dość ciasno nasuwać się na drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.