Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Poraj


Harry

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem dzisiaj cały dzień ze znajomym na poraju od maslońskich. Połowić nie połowiliśmy trochę płoteczek, pojedyncze małe leszcze. U innych wędkarzy to samo. Na coś wiekszgo chyba trochę za wcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem co rozumiecie Panowie pod pojęciem "płoteczki"? Byłem od 10.04 kilkakrotnie ( taka mała przerwa w spinningu na wiosenne leniuchowanie ) i brała piękna płoć 30-35cm. Za dobrą "dniówkę" spokojnie pęka setka ( chodzi o ilość ryb :mrgreen: )... Oczywiście nie zabrałem ich z łowiska. Leszcz raczej przkrótki. Koledzy łowią już nienajgorsze 2-3kg karpie, zaczyna brać lin. ALE GDZIE TAM DO 1 CZERWCA!!! :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiecie Panowie pod pojęciem "płoteczki"? Byłem od 10.04 kilkakrotnie ( taka mała przerwa w spinningu na wiosenne leniuchowanie ) i brała piękna płoć 30-35cm. Za dobrą "dniówkę" spokojnie pęka setka ( chodzi o ilość ryb )... Oczywiście nie zabrałem ich z łowiska. Leszcz raczej przkrótki. Koledzy łowią już nienajgorsze 2-3kg karpie, zaczyna brać lin. ALE GDZIE TAM DO 1 CZERWCA!!
Na zbiorniku czy na wpływie od masłońskich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem już kilka nocek na poraju.

w okolicach rozlewisk i ptasiej wyspy poza leszczykami złapaliśmy dwa karpie nie duże i kilka okoni takich ponad 30cm, 4 sumki i jednego sandacza.

Po drugiej stronie od masłońskiego w nocy kilka większych leszczy powyżej 50cm i pare sandaczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płocie łowiliśmy metodą skróconego zestawu lub batem 8m. Dobrym łowiskiem jest każda ciut głębsza woda przy brzegu, a to w tym roku zapewniła obsługa zapory. Teraz na szczęście wody jeszcze przytrzymają parę chwil bo spuszczając zniszczyli by ikrę... Koledzy łowią liny i karpie z reguły pod krzakami w płytkiej wodzie - 1 - 2 m głębokości nierzadko w sąsiedztwie "grubej wody". Można popróbować w okolicy rozlewisk, albo koło ośrodka harcerskiego. Warto zrobić dniówkę, gdyż ryby mogą czekać na popołudnie aż ogrzeje się woda. Gratuluję Sebie10010 "jaj" że puszcza się już na nocki. Ja w zeszłym roku też tak robiłem i tylko D**A mi marzła :wink: .

P.S. Forza MILANO!!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do rzeki od zbiornika poraj tam jest tylko typowo woda niby gorska sztuczna przyneta można tam wędkować na spławiczek np. na białego? bo chciałbym spróbowac w miejscowosc korwinów , wędkował ktoś tam kiedyś? jak tak to jakie efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mojej wiedzy w Korwinowie kończy się odcinek "górski". Zaczyna przy oczyszczalni ścieków w Poraju. Od zapory w doł rzeki masz więc jakiś kilometr całekim fajnej rzeki do przepływanki.

Na wodach górskich połów ryb dozwolony TYLKO NA PRZYNĘTY SZTUCZNE, więc robale w grę nie wchodzą. W tym roku spotkalem tam trzech miejscowych, łowiących w biały dzień na czerwonego, poniżej mostu w Jastrząbiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam .

W tamtym roku na wakacjach byliśmy z rodziną na zbiorniku Poraj. Byliśmy w miejscu na przeciw wyspy.Rybki brały najczęściej leszczyki po 20-30cm ;) Ale przytrafiły sie też 2 okonie po 30 cm i odziwo 4 węgorze dwa powyżej 60 ,i dwa takie po 40 cm . Ogułem byliśmy na Poraju 11 dni ;) Jak dobrze pójdzie to w tym roku też sie wybierzemy tam na wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepowiem sandał jest tam dość pszetrzebiony (ale jeszcze jest), a węgorza jest naprawdę sporo... wystarczy rosówka na noc a prawdopodobieństwo wyciągnięcia prawie 100% jak nie okaz to sznurówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepowiem sandał jest tam dość pszetrzebiony (ale jeszcze jest), a węgorza jest naprawdę sporo... wystarczy rosówka na noc a prawdopodobieństwo wyciągnięcia prawie 100% jak nie okaz to sznurówka :)

Nie ma to jak dobrze zbiornik przereklamować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie rozpocząłem wędkowanie po dłuuugiej przerwie, wybrałem się do Poraja, bo pamiętam że kilka dobrych lat temu łowiłem tam płcie i leszcze, czasami okoń się trafił. No cóż, nie wiele się zmieniło od tamtego czasu, smrodzik ten sam, brud też, tylko jakby więcej miejsca (mniej ludzi). Ale może dlatego że to dopiero maj. Byłem od strony tz. Rybaczówki, byłem ze dwie godziny bo wiało jak cholera ( 15.05 ) i udało się złowić pierwszą rybę po latach, leszcz 31 cm. Mam pytanie, gdzie teraz najlepsze są łowiska i jakie rybki można złowić, no i na co najlepiej łowić (jaka przynęta). Dwóch kumpli też zacznie łowić, ale to zupełni nowicjusze, więc muszę ich jakoś zarazić tym, właśnie będą na kartę zdawać...

Dzięki za wszelkie informację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.