Skocz do zawartości
tokarex pontony

Poraj


Harry

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak łowie z kolegami to wywozimy wszystkie wędki między 19 a 20 i nikt się nie czepia.
To nie znaczy, że można :wink: W regulaminie który dostałem w kole wyraźnie jest zapisane "Zakaz wywożenia...."Jutro potwierdzę w PZW CZęstochowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czekamy lary
Dziś dzwoniłem około 17 odebrała miła pani i poinformowała mnie abym zadzwonił jutro do 15 ona nie udzieli mi odpowiedzi na moje pytanie gdyż ona tylko sprząta w biurach. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem na wlasne oczy jak wywozili normalnie pontonem. Ale czy to legalne nie wiem.
No właśnie :wink:

Pytalem brata(on sie tam orientuje chyba;pp) i mowi, ze mozna. Poza tym na czysta logike skoro mozna lapac ze srodkow plywajacych i w dzien i w nocy to mozna tez wywozic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więdz sprawa wygląda następująco. Dzwoniłem rozmawiałem z prezesem i od 1stycznia do 31 maja całkowity zakaz połowu i wywózki przynęt, po 31maja można wędkować z łodzi wywozić przynęty oraz wędkować z łódki w nocy. Na moje pytanie odnośnie różnic między tym co jest w regulaminie drukowanym a napisanym w necie uzyskałem odpowiedź, że punkt 2 "Na zbiorniku Poraj obowiązuje całoroczny zakaz wywozu przynęt" został uchylony uchwałą a że uchwała miała miejsce później niż druk regulaminów :roll: nie nanieśli poprawek, nie dali sprostowania/korekty regulaminu więdz stąd te rozbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na Poraju najlepsze brania tej ryby notowano przy wietrze z Północy
Nigdy nie zwracałem na to uwagi :shock: ale zaobserwuję jak będę miał coś konkretnego do powiedzenia napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ ma kierunek wiatru na żerowanie sandaczy :?:

Co prawda nigdy na Poraju nie byłem ,ale znam to zjawisko z innego jeziora ,tam zawsze przy zachodnim wietrze ,brał sandacz na brzegu nawietrznym ,powód był banalnie prosty wiatr zganiał ciepłe masy powierzchniowej wody w jeden brzeg ,co skutkowało pojawieniem się ogromnej ilości drobnicy wszelkiej maści od narybku 1cm po 15cm rybki ,nie wiem ale sandacz ciągnoł jak na stołówkę darmową za czasów PRL.Drapieżnik brał dosłownie na każdym gruncie ,ale wystarczyło 1 dzień flauty i wszystko wracało do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Przed wczoraj w czwartek byłem na Poraju, byłem od 5 rano do 21 i nie miałem ani jednego skubnięcia, nie mówię już o braniu, nic totalna kicha, rozmawiałem z ludźmi którzy byli tam po kilka dni że dwa dni wcześniej to leszcz (żyletki do 25cm) to brał jak głupi, jeden gostek nawet nazwał to tak że jak by ktoś chciał wór nałapać to za dzień by to zrobił a w czwartek nie tylko mnie ale wszystkim ani raz nie skubnoł przez cały dzień, lipa i jeszcze raz lipa, w dodatku dostałem mandat :grin: za niszczenie zieleni przy zbiorniku, dla znających ten zbiornik napisze że podjechałem sobie kawałek w stronę wysokiego napięcia i przy takich krzakach zostawiłem auto około 16 podjechała policja wodna i dała nam (było nas tam kilku z autami) mandacik za 30 złoty, chcieli dać po 100 ale uprosiliśmy ich na 30 :grin:

W przyszłym tygodniu też pojadę to zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Otóż w najbliższym czasie wybieram sie na poraj, ryba na jaka sie nastawie to chyba leszcz, podobno jest tu tego dosc sporo,

chciałbym prosic o porade co do tego czym necic (myslałem zeby wziasc zanete bruda leszcz brasen, jakis atrakor-jaki?-no i do tego pinki) metoda to grunt ze spręzyną,

przyneta białe robaki ew. czerwone i kukurydza, a moze na cos innego leszcze tu reagują

prosze o jakies wskazówki, z góry dziekuje i pozdrawiam

p.s. Polećcie jakąs dobrą miejscowke na zbiorniku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poraju lowilem na pinki lub biale robaki i zanete trapera. Widzialem, ze koles tez lowil na makaron (te gwiazdki takie) i tez braly. Miejscowka to najlepsze to chyba kolo ptasiej wyspy albo od wysokiego brzegu (jak jedziesz od jastrzebia w strone kuznicy to skrecasz przy zalewie w lewo jest tam wielki znak wskazujacy droge do baru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze ziarko ryżu i pinka, to mi się tam najlepiej sprawdza, oczywiście na leszcza, jak leszcz bierze to się przekonałem że bierze na całym zbiorniku, jak nie bierze to nie bierze nigdzie, o tych łopatach po 60 cm to już tu każdy zapomniał, to tylko wspomnienie z przed kilku lat ( rok temu tez się jeszcze trafiały dni kiedy podchodziły) zanętę kupuje zwykła najtańszą z trapera leszczową bez żadnych wspomagaczy (atraktorów).

Na wiosnę jeżdzę od strony Masłońskich, od ptasiej wyspy, niektórzy na to mówią wydmy, o tej porze przy wysokim napięciu, od lasu nie od torów, tylko uwarzaj aby nie dostać mandatu tak jak ja dwa tygodnie temu :grin: jadąc od Koziegłów dojeżdżasz do lasu, na wprost masz drogę leśną około kilometra którą możesz jechać, dojeżdżasz do samego zbiornika i masz dwie dróżki leśne w prawo i lewo aby dojechać do łowisk, w lewo możesz jechać autem bo to ponoć las prywatny i właścicielka wyraża na to zgodę, wprawo aby dojechać pod wysokie napięcie to las gminny gdzie nie możesz wjechać, chyba że chcesz zapłacić mandat jako parking strzeżony :lol:

Jak byłęm dwa tygodnie temu to były małe oznaki zakwitu wody, na dzień dzisiejszy przy takich upałach nie wiem czy zbiornik całkowicie nie zakwitł bo on tak lubi :grin:

Myślę że trochę pomogłem, jeśli masz jakieś jeszcze putania to pisz ...

aha zapomniałem, miej pod ręką sporo przyponów bo jest mase zaczepów i nieraz przy każdym zwinięciu traci się przyponik, chyba że masz przypon z żyłki 0,30 :grin: to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Witam wszytskich chcialem sie dowiedziec jak tam stan wody(chodzi mi czy kwitnie) na poraju od strony maslonskich poniewaz wybieram sie na 3 dniowy wypad na rybki ,wie moze ktos czy sandacz bierze na trupka i jak z leszczem czy znowu biara same zyletki??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam , odświeże temat z zapytaniem się was czy bierze duży sandacz ? bo słysze ze trafiają sie same 45-49 centymetrowe sandacze.

I mam 1 dodatkowe pytanko :razz: czy wystepuję na tym zbiornik miętus :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o duże sandacze to jest z nimi jak z wygraną w totka, te nie wiele ponad wymiar trafiają się tak samo często jak te nie wymiarowe.

Jeśli sandacz ma apetyt to biorą każde rozmiary.

Dziś byłem w nocy i na trupka dwa wymiarowe, a rano na koguta dwa małe i jeden szczupaczek.

A jeśli chodzi o miętusy to nie wiem czy tam są, ja się nie złowiłem żadnego ani nie słyszałem żeby ktoś złapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam mi sie udaje co roku tam złapać ładne sandacze w tym roku byłó kilka 70tek ale i małe były,ale mam pytanko gdzie tam moge znaleźć okonie z pod lodu mniej wiecej dał by ktoś namiar bo w sobote sie wybieram szukać i nie chce opo całym zbiorniku latać pozdro i dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wejdż na stronkę koła wedkarskiego pt; starówka. brały płocie okolo 20-25 cm, i to ja wygrałem zawody koła. jest galeria zdjęć. a nota bene w ukochanej częstochowie jest zbiornik pt; pacyfik ,i jak tydzień temu złapałem tam leszcza i kilka płoci po 20-25cm, to jutro też jadę bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.