Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zestaw na karpia dla poczatkujacego


olafek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich kolegów wędkarzy

1. Węglowy Mikado Sensei Carp 390 / 3.50lbs * FISKER

2. KARPIÓWKA CORMORAN PRO CARP XR 360/3,00

3. Wędka Mikado Silver Eagle Heavy Carp 360 / 3.25lbs

Co byście wybrali z tych wędek bo nie mogę się zdecydować a może ktoś miał okazję łowić na którejś z nich. Jestem początkującym wędkarzem wcześniej miałem jakąś tanią wędkę z kołowrotkiem i chyba morską:PP CW 150-250:P wogóle nie czułem ryby przy holu więc muszę ją w końcu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Co myślicie o tych wędkach.

Chciałbym łowić gównie karpie warzące 2-3 kg

ale chciałbym na nią i wyciągnąć i takiego na 10 kg

KARPIÓWKA CORMORAN PRO CARP XR 360/3,00

KARPIÓWKA DAIWA BLACK WIDOW 360/2,75

Wędka DRAGON THYTAN CARP 3,6m 2.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Gość czarnodusznik

Dobry zestaw dla początkującego karpiarza to...

2xwędzisko JRC Contact 3 składowe 12 ft 3 lb, 139 zł za sztuke

2xAbu Garcia Cardinal 105 FR 0,33 mm 200 m, zapasowa szpula plus trzy łożyska, cena za sztuke 129 zł.

Żyłka Trabucco T-Pro Force Carp 0,33 mm, 300 m za 29 zł lub za 31 zł 300 m 0,33 mm Sufix Strong żyłka główna.

Ciężarki kupione raz a dobrze Fox Bomb Paste & In Line (przelotowe) 8-9 zł sztuka

Leadcore i zestawy końcowe Chub to jakieś 12 zeta za leadcore camo np i d-ring i pop-up 9 zł za sztuke bo np classic to 8 zł, to samo TB ale znacznie gorsze proponuje za większą kase(sic!).

Sam karpiuje od 2005 roku i używam w/w zestawów i sprzętu i nie narzekam.

Wsumie mimo siedmiu lat nadal czuje się nowiciujeszem w tym sporcie i w tym sezonie chce pobić swoje P.B 17 kg. Od dawna używam past pelletowych Dynamite Baits zamiast materiałów PVA i wam też polecam. Jednak że co do np podbieraka zawsze lepiej kupić z 180 cm sztyca bo dwu skład dobry jest do łódki ale nie do podbieania z brzegu. Pływak przydaje się ale to raczej dla mnie wymysł tak samo pływająca mata. Dobra mata dla początkującego to Cormoran za 39 zł albo TB unhocking mat(do ważenia i odhaczania) duża 90x60 cm za jakieś 59 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.