Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zestaw na karpia dla poczatkujacego


olafek

Rekomendowane odpowiedzi

wietam

mam takie pytanko jaki zestaw mozecie poleci do polowow karpia z gruntu??

bede lowil glownie na jeziorach i stawach, i ustawiam sie na cos wiekszego powiedzmy powyzej 5kg co mozecie polecic???

[ Komentarz dodany przez: madi: 13-08-09, 17:54 ]

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem forum, zwłaszcza z częścią dot. wstawiania linków aukcji bądź sklepów internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Te zestawy to dziadostwo do potęgi....

Carbomaxx jest zdecydowanie ciekawszą propozycją - jeśli nie masz większych funduszy to bierz właśnie kijek z tej serii.

Dobry kołowrotek - nie ma sprawy tylko za jaką kwotę? Jak by Ci zostało 50-60zł na kołowrotek to troszkę za mało. Podaj max. kwotę za jaką możesz sprawić sobie kręcioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez taak myslalem ze Carbomaxx bedzie dobry na kolowrotek moge wydac powiedzmy kolo 100zl:) a co powiecie na kijki marki broning lub keenets?? bo myslalem jeszcze nad shimano alivio ale to juz troche drozsza sprawa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będzie.

Ja mam taki kołowrotek i nie jestem zadowolny. Hamulec włącza się po ostrym przekręceniu szpuli oraz odkręca sie śrubka od tego co żyłka przechodzi ze szpuli i się obraca pałąk. Za karę katuje go wodą morską z mola :twisted: .

100 zł? Bierz tę okumę. Pamiętaj, że tu potrzeba min. 100M żyłki 0,35 a nie 50. Okuma trb55 mieści 300M to teraz standart, nigdy nie bd w stanie wyeliminować karpi większych niż 5kg.

Shimano super sprawa ale nie oszczędzaj kosztem kołowrotka.

Co do browingów i keentsa to nie wiem. Może inni będą więc podaj model, to tak jakbyś spytał czy robak to dobra przyneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że 0,35mm to standard!! sam mam 0,35 na kręciołkach ale kazdy nawija jaka grubość uważa za słuszną.

Travertine 55 nie mieści 300m żyłki 0,35mm ale prawie :)

Kolega ma rację lepiej dołożyć do okumy za niedługo koniec sezonu może uda się wyłuskać dobrą cenę. OKUMA TRB posłuży Ci dłużej niż Kongerek.

Poczekaj jeszcze troszkę może będą wyprz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam ci te okumy TRB mam je już 3 sezony i 0 problemów ,miałem problem że żyłka wkręcała sie pod rolkę prowadzącą na kabłąku ale starczyło dokręcić śrubeczkę i jest lux .Jak za tą cene(ok 140zł za model 55) to naprawde godny polecenia kręciołek.Na model 55 wejdzie ci ok 300m żyłki 0,30 ,taka gr.żyłki wystarcza do wyholowania nawet tych powyżej 15kg,ja na 0,28 złowiłem 15kg .dobrą żyłką którą polecam jest Dragon Maxima szpulka 300m kosztuje ok 30zł.Natomiast co do patyka to myślę że spokojnie wystarczył by ci ten Carbomaxx ,sam go chciałem kupić niestety jest on dosyć miękkim kijem dlatego go nie wziąłem ,no i CW jest jak dla mnie trochę za mały no ale myślę że za cenę ok 70 zł jest to całkiem przyzwoity kij.Ewentualnie zwróć uwagę na kij MIKADO TRYTHON 3lbs za 78zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadowolony do końca, mam dwie takie wedki i nie chodzi tu o sam kij tylko o jego wykonczenie. Wedki nie maja roku a na jednej odpadl lakier z calego napisu Carbomax na pierwszym składzie a na drugiej młodszej ten proces juz sie zaczyna. Dodaje ze dbam o sprzet !

Dzwonilem w tej sprawie do serwisu i wydaje mi sie , ze znaja ten problem bo bez dyskusji kazali po sezonie odesłać dolniki z kartami gwarancyjnymi w celu wymiany, ale obawiam się, że te nowe uleg\ną tej samej sytuacji.

Czy wam sie zdarzyła taka sytuacja ?

Jeśli chodzi o kołowrotki to dla mnie tylko Okuma jaj mam 5 sztuk i innych nie chce 4 x SPB i jeden Travertine, wszystkie są ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam serdecznie,

Od tego sezonu mam zamiar przerzucić się na karpiarstwo. Zaczynam od zakupu sprzętu- 2 wędki po ok. 100 zł i 2 kołowrotki z wolnym biegiem po ok. 100 zł. Jaki sprzęt możecie polecić za te pieniądze? Przejrzałem trochę sprzętu w sklepach i myślę o wędkach Mikado MLT Power Carp 360 3lbs(ok. 100 zł) i Mikado Silver Eagle Carp 360 3.0 lbs(ok.90 zł). Trzymałem też w rękach zachwalany na forach kij Konger Carbomaxx Team Carp 390 3 lbs i moim zdaniem jest to straszna pała i w dodatku bardzo ciężki. Bardzo podobały mi się kije Shimano Alivio ale to już trochę wyższa półka ok. 200 zł. Kołowrotków jeszcze nie przeglądałem. Bedę łowił w jeziorach na niezbyt dużych dużych odległościach także myślę o długości 3.60, wyrzut 2,75- 3.00 lbs, w grę wchodzą tylko 3 częsciowe. Bardzo proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 karpiówki Mikado Sensei Carp 3lbs i jedną sztuke Silver Eagle 3 lbs i powiem Ci że seria silver eagle choć starsza to lepiej leży w ręku i celował bym właśnie w ten modelm.

Co do młynka do 100 pln na wolny bieg to troche mało ale mam jedną sztuke

Robinsona FreeRunner 506 - jak narazie fajnie kręci i dają 5 lat gwarancji

http://www.allegro.pl/item1036480180_kolowrotek_robinson_free_runner_506_gwarancja_5_l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
co musze jeszcze dokupić żeby połowić karpie??

żyłke,haczyk,spławik lub jeśli chcesz łowić metodą gruntową to sprężyne lub kosz :wink:

No typowy zestaw karpiowy to zestaw gruntowy z metodą włosową.

Na początek proponuję kupić gotowy przypon do tej metody a na włos nie koniecznie kulki tylko np. kuku. Jeżeli to ma być zestaw samozacinający to ciężarek minimum 60g przypinasz do bezpiecznego klipsa i odpowiedniej wielkości krętlik wciskasz w niego. Nęcisz kukurydzą (jeżeli na nią łowisz) lub pelletem i kulkami (jeżeli je stosujesz) do zanęty możesz też dodać konopie, zanęty typu Karp Trapera odradzam. Tak w skrócie to chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co musze jeszcze dokupić żeby połowić karpie??

Chociaż kupisz wszystko, to i tak na nic, jeśli nie będziesz umiał z tych zakupów skorzystać. Ważniejsze od kupowania jest nabywanie wiedzy w temacie karpiowania. Jest ona dostępna na każdym portalu karpiowym i wędkarskim i tu też jest taki dział(właśnie w nim piszemy), więc proponuję zacząć od nabywania wiedzy, a nie kupowania sprzętu, oszczędzi Ci to zbędnego wydawania pieniędzy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, zamierzam zacząć przygodę z karpiarstwem i przymierzam się do kupna wędki karpiowej oraz kołowrotka z wolnym biegiem.Na cały zestaw chcę przeznaczyć ok 250 zł.

Proszę o opinie dotyczące moich typów:

nr1:Mistrall X - Treme Carp 3,6 M, 3lbs

nr2:Mikado Trython Carp 3,6 M, 3lbs

nr3:Konger Carbospilar 3,6 M, 3lbs

Proszę o opinie lub ewentualne propozycje.

Cena wszystkich kijków to około 100-120 zł.

Do tego jakiś kołowrotek aby całość nie przekroczyła 250 zł.

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kijów które podałeś nie znam. Ostatnio kompletowałem zestaw karpiowo/gruntowy dla kumpla i wybór padł na:

- JRC Defender 2,5lb, 12", dwuskładowe - cena 120zł z wysyłką (kupione na eBay'u UK)

- Spro Super Long Cast Pro 460 - cena 139zł + wysyłka (Allegro).

Lekko przekroczone 250 zł, ale jakość BDB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po przeczytaniu wielu tematów na ten temat postanowiłem się zarejestrować na haczyk.pl

Nie wiem czy temat nie zostanie usunięty z powodu wielu postów właśnie na temat rozpoczęcia przygody z karpiami, ale trudno.

Od paru miesięcy szykuję się na to żeby w końcu zakupić potrzebny sprzęt itp. Chciałbym zauważyć, że środki mam dość ograniczone a z tego co wiem karpiarstwo nie jest tanie. Moją uwagę przyciągnął zestaw karpiowy na Allegro. xxl 2 x wedka. 2 x kołowrotek + rod-pod.

Co sądzicie o tym sprzęcie? Jak narazie chciałbym moją przygodę rozpocząć dość ekonomicznie, ponieważ na karpie będę się wybierał parę razy w roku. Czy taki sprzęt się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilościowo wygląda imponująco. Mam jednak wątpliwości co do jakości oferowanych artykułów. Za tak niską cenę zwyczajnie nie da się mieć pełnego zestawu (dwóch :smile: ).

Radziłbym kupować stopniowo kolejno 1 wędzisko+kołowrotek itd. Nie musisz mieć naraz wszystkiego. Stracone ryby podczas holu (lub brania) spowodują, że i tak staniesz przed dylematem wymiany sprzętu. Po co płacić dwa razy.

Absolutnie nie neguję też przydatności wszystkich oferowanych tam gadżetów, jednak nie uważam,iż są niezbędne podczas pierwszych zasiadek. Rod pod'a zastąpisz zwykłymi podpórkami, które używałeś dotychczas, bez sygnalizatorów też się obejdzie, gdyż podczas pierwszych wypadów będziesz wpatrzony w wędziska przez cały czas, z podniesionym poziomem adrenaliny.. :mrgreen:

Moja rada, kupuj powoli, stopniowo ale dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem, że chodzi mi o dwa zestawy powiedzmy o jakości 'amator' rozwinę w sobie miłość do karpi wtedy zacznę na poważnie zabawę chyba, że okaże - się Adrian karpie są nie dla ciebie lepiej rób zasiadki na lina bo to ci wychodzi :D. Czy do nauki łowienia karpi taki sprzęt wystarczy? Chodzi też troszkę o to, że jeśli okaże się, że jednak zrezygnuję to żeby wiesz nie stracić 300 zł na jedną wędkę a potem z niej nie korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masslak według mnie na początek możesz zakupić ten sprzęt.Sam jestem dopiero na początku zabawy w karpiowanie i na dobrą sprawę kompletuję sprzęt,ale sądzę,że to co podałeś wyżej na początku będzie ok.Jedynie ten "pod"kongera bym zastąpił podpórkami,a w zamian zainwestował w sygnalizatory.Oprócz tego co jest w zestawie przez Ciebie pokazanym będziesz musiał dokupić sporo drobiazgu,który też nie mało kosztuje.A takie rzeczy jak wiertełko,igła,haki,ciężarki,krętliki,plecionka(przyponowa) no i przynęty(kulki,pellet,ziarna)i wiele innych kupić będziesz musiał.Także gdybym ja stał przed takim dylematem to bym wziął ten zestaw,ewentualnie posprawdzał czy nielepeij kupić wszystkiego pojedynczo bez "poda" i w to miejsce sygnalizatory.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sprawdziłem ;] pojedynczo wyszło by drożej. Wiem, że jeszcze pełno drobiazgów. Takie rzeczy jak krętliki, koraliki, agrafki itp posiadam ;D tylko już te bardziej specjalistyczne typowo karpiowe artefakty będę musiał kupić ;]

Ps. ten zestaw już zamówiłem więc nie ma odwrotu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.