Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Najłowniejsza przynęta na Sandacz


johny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przygotowuję się na wyjazd nad wisłe w okolicach Czerniewic (TORUŃ), pierwszy raz będę łowił na tego wspaniałego drapieżnika chciał bym się od was dowiedzieć jaka jest najłowniejsza przynęta, wiem że mam łapać gumami i z opadu ale nie wiem jakimi kolorami, wielkością i jakimi główkami jiigowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A firma zastanawiałem się nad relaxem lub mitchelem.

[ Komentarz dodany przez: artech: 05-09-09, 21:14 ]

Zapoznaj się dokładnie z regulaminem a będziesz wiedział jak umieszczamy linki w naszych postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie górują wszelkiego rodzaju kopyta w kolorach:

- Seledyn z czerwonym ogonem

- Wściekła Marchewa

- Biały z czerwonym ogonem

- Fluo z czarnym grzbietem

- Różne odcienie zieleni z brokatem

Jeżeli chodzi o firmy: Mann's, Relax i Mikado. Dokładnie w takiej kolejności.

Do gum dodał bym również uklejopodobne oraz krąpiokształtne woblery chociaż na te ostatnie to zapewne przypadkowo wieszały się przedszkolaki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na sandacze zdecydowanie gumy, jak powiedzieli poprzednicy manns (predatory) i relaxy (kopyto), choć z czystym sumieniem mogę od siebie polecić także mikado fishuntery. Wszystko w rozmiarach od 7-10,5 cm na ciężkich główkach skoro będziesz łowił na Wiśle. Ja zbroje w główki 20-25g żeby je poprostu dobrze czuć. Taki agresywny opad musi się im spodobać. Jeśli chodzi o kolory to warto kombinować. Są dni w których lepiej sprawdzają się agresywne kolory, takie jak marchewkowy, seledyn z czerwienią a są takie dni, gdy nieoceniona jest ciemno brązowa guma (dla mnie bardzo dobrą gumą niekoniecznie tylko na sandacze jest biały predator mannsa z czerwonym ogonkiem). Zaopatrz też się w kilka twisterów w podobnych rozmiarach- warto być przygotowanym na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Kolejny raz stwierdzam, iż zwrot " Najłowniejsza przynęta na Sandacza "- ma tyle wspólnego z praktyką co Pięść Do Oka :???: .Od prawie dwóch tygodni jestem na urlopie, w związku z tym cały wolny czas spędzam nad wodą (od 8h do 16h w ciągu doby :smile: - rzeka Wisła, okolice Warszawy ).Jednego dnia "killerem" okazuje się obrotówka long nr.2, gdy następnego dnia okazuje się ,że na tą samą obrotówkę to można sobie, ale tylko te same sandacze wypłoszyć :roll: .Następnie wieczorem okazuje się, że furorę robią uklejokształtne woblery z grzechotką - co by nie było za dobrze - następnego dnia rano okazuje się, że jednak zdecydowanie lepiej biorą na "tandemik - obrotówka plus twister ".Może zabrzmi to jak truizm, ale moim subiektywnym zdaniem - nie ma czegoś takiego jak "Najłowniejsza przynęta na Sandacza".W danej chwili od naszej wiedzy czy od naszego doświadczenia zależy, czy uda nam się przechytrzyć rybę (piszę oczywiście o sytuacjach, kiedy sandacz żeruje raczej kiepsko - kiedy żeruje - przynęta naprawdę nie ma znaczenia :cool: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiej maści gumy i koguty.

Ciężar jiga należy dobrać od głębokości wody i ewentualnie jej uciągu.

zapomniales dopisac jescze ze ciezar glowki dobieramy takze do szybkosci opadu i jak chcemy podac przynete ;) nieraz na jeziorach uzywamy ciezkich glowek zeby oblowic kazdy dolek ;) a tam niema uciagu ;)

Kolejny raz stwierdzam, iż zwrot " Najłowniejsza przynęta na Sandacza "- ma tyle wspólnego z praktyką co Pięść Do Oka :???: .Od prawie dwóch tygodni jestem na urlopie, w związku z tym cały wolny czas spędzam nad wodą (od 8h do 16h w ciągu doby :smile: - rzeka Wisła, okolice Warszawy ).Jednego dnia "killerem" okazuje się obrotówka long nr.2, gdy następnego dnia okazuje się ,że na tą samą obrotówkę to można sobie, ale tylko te same sandacze wypłoszyć :roll: .Następnie wieczorem okazuje się, że furorę robią uklejokształtne woblery z grzechotką - co by nie było za dobrze - następnego dnia rano okazuje się, że jednak zdecydowanie lepiej biorą na "tandemik - obrotówka plus twister ".Może zabrzmi to jak truizm, ale moim subiektywnym zdaniem - nie ma czegoś takiego jak "Najłowniejsza przynęta na Sandacza".W danej chwili od naszej wiedzy czy od naszego doświadczenia zależy, czy uda nam się przechytrzyć rybę (piszę oczywiście o sytuacjach, kiedy sandacz żeruje raczej kiepsko - kiedy żeruje - przynęta naprawdę nie ma znaczenia :cool: ).

zgadzam sie jednego dnia biora no gumy konttrastujace a drugiego wola gumy koloru bardziej naturalnego ;) dlatego najwazniejsza jest obserwacja wody i pogody niz wyszukiwanie najlepszej sandaczowej przynety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikado fishunter 80mm

manns predator 80mm

kopyto relax 80 i 100mm

twistery 80mm

obrotowki nr 3 - 5 longi czasem w aglie i black fury wala. kolory srebro, biale, fluo, jaskrawe zolte pomarancze czarny+zolty

wachadlowki nr 2 i 3 morsopodobne, alga 1 i 2, mepps syclops 2

filet z ploci, okonia i innego sandacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.Do tej pory łapalem na kopyta Relax , Mann's i Lunker City Shaker. Najłowniejsze okazały sie rózne odmiany perlowego kopyta Relax i Shaker Purple Majesty, Metallic Carrot. Teraz chciałbym spróbować czegoś nowego. Do wyboru mam:

Dragon Bandit Pro, Mamba II, Lunatic, Chucky

Relax Ohio, California

Bass Assassin Sea Shad

Od czego najlepiej zaczaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytanie może nie typowe i trochę dziwne ale bardzo mnie nurtuje. Jak według was wygląda guma w kolorze seledynowym?Mało istotne jaka firma.Szukając po różnych sklepach wędkarskich gum w tym właśnie kolorze zawsze proponowano mi kolor który według mnie jest kolorem zielonym fluo. W każdym sklepie a trochę ich było sprzedawca reagował ze zdziwieniem kiedy mówiłem że to nie jest seledyn.

O to przykład kopyta które według sprzedającego jest w kolorze seledynowym http://szczupaczek.istore.pl/pl/ripper-kopyto-relax-bls-3-75-cm-seledynowy.html

A tu przykład prawdziwego seledynu

http://www.rybi-ogon.pl/Kopyto-Mitchell-Puls-Shad-11CH-p-5877.html

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak według was wygląda guma w kolorze seledynowym?
bardzo trudne pytanie z uwagi na fakt, iż panuje przekonanie że mężczyźni nie znają się na kolorach. :mrgreen: Według mnie seledyn to kolor jasno - zielony, ale to jest tylko moje subiektywne odczucie. Najlepiej poradzić się zaufanej kobiety, która w seledynach znajdzie jeszcze kilka odcieni :wink:

według Wikipedii - Barwa seledynowa (fr. céladon) - jasna, bladozielona, delikatna zieleń. Ten kolor uzyskuje się z jasnozielonego i szarego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytanie może nie typowe i trochę dziwne ale bardzo mnie nurtuje. Jak według was wygląda guma w kolorze seledynowym?Mało istotne jaka firma.Szukając po różnych sklepach wędkarskich gum w tym właśnie kolorze zawsze proponowano mi kolor który według mnie jest kolorem zielonym fluo. W każdym sklepie a trochę ich było sprzedawca reagował ze zdziwieniem kiedy mówiłem że to nie jest seledyn.

O to przykład kopyta które według sprzedającego jest w kolorze seledynowym http://szczupaczek.istore.pl/pl/ripper-kopyto-relax-bls-3-75-cm-seledynowy.html

A tu przykład prawdziwego seledynu

http://www.rybi-ogon.pl/Kopyto-Mitchell-Puls-Shad-11CH-p-5877.html

Co o tym sądzicie?

jak dla mnie ten pierwszy jest seledynowy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jeden jest fluo drugi jasna zieleń a żaden nie jest seledynowy ale to może być kwestia oświetlenia przy zdjęciu lub kalibracji monitora.

Seledyn jest to jasna zieleń spopielona czyli z dodatkiem popieli jeśli chcesz zobaczyć kolor seledynowy to ustaw barwy RGB [0–255] na (172, 225, 175) jak masz dobrze skalibrowany monitor to wyjdzie seledyn, bywają też odcienie seledynu ale nieznacznie odbiegają.

Ciekawostką jest to że mężczyźni często nie rozróżniają seledynowego od jasno zielonego, groszkowego a nie wspominając już o kolorach fluo jest to spowodowane budową ciała więc pewnie dlatego wpychają ci każdą zieleń jaka wpadnie im w rękę bo dla nich niema różnicy.

Odpowiedzialne za widzenie i dobre rozróżnianie kolorów są określone komórki oka, które z kolei są zależne od chromosomu X. Kobiety posiadając 2 chromosomy X są zatem wyposażone w znacznie bardziej wyspecjalizowane komórki odpowiedzialne za postrzeganie barw i mają więcej rodzai tych komórek więc proponuje znaleźć wędkarski w którym sprzedaje kobieta lub jakąś zabrać z sobą do sklepu :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.