Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Parnica


artone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do Parnicy (część PZW) to możesz wejść na stronę Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Szczecin (mają tam poglądową mapkę), następnie znajdź ,,akweny obwodu 5", i kliknij w ,,Parnicę" -wyświetli się położenie na mapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę nie pisałem ale to nie znaczy że nie jeździłem.

7 stycznia trafiłem okonia 27cm na drop-shot i sandaczyka 21cm wody SUM

8 stycznia trafiłem 7 sandaczyków,od 18 do 30cm.Wody SUM

12 stycznia-trafiłem rozpióra na spina,wody SUM,potem na kanale ciepłym dolna odra złowiłem bolka 38cm i okonia 23cm na wobka

13 stycznia -wody SUM zero!

15 styczeń-kan ciepły-około 10 okoni najw 17-18cm,bolo 32 cm

Dzisiaj wody sum,1okoń 17cm,2 rozpióry koło 30 kilku cm,niemierzone.

Do tej pory na dropa trafiały się dość często,ale na opad to 1-sze sztuki w życiu.

Dołączam fotkę "flagowca".

0f7df67845afc314m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Byłem wczoraj koło straży od 16 do 19 na feedera z koszyczkiem na białego. Brania co godzinę, oprócz mnie to było może z 3 wędkarzy. Nie wiem jak z rana biorą może coś lepiej. Mam zamiar pojechać na dniach posiedzieć od rana to napiszę co i jak.

A był ktoś ostatnio na Boleniu? Coś się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Zaznaczę, że był to mój pierwszy raz w okolicach Szczecina z wędką i myślałem, że mnie coś trafi jak zacząłem dopytywać, gdzie są jakie wody. W końcu znalazł się jakiś Pan w średnim wieku, który uświadomił mnie, gdzie mogę łowić :)

W piątek wybraliśmy się od mostu na ul. Celnej (Kanał Zielony) w stronę mostu na Gdańskiej. Troszkę się nawk..urzałem, bo co kilka rzutów guma zostawała na jakimś badziewiu. W pewnym momencie stwierdziłem, że szkoda nawet wiązać stalek, bo większe prawdopodobieństwo, że zerwę przynętę niż trafię na szczupaka :P Doszliśmy do murka na skrzyżowaniu Parnicy z Kanałem Zielonym i nie było na co już łowić, więc pojechaliśmy do domu. Kolega zwątpił w magię spinningu (łowił pierwszy raz). Stwierdził, że to zbyt drogi interes jak dla niego i na następny dzień zachciało mu się wybrać ze spławikiem... Nie chciał mnie słuchać, że tam duży nurt jest i będzie się tylko wściekał :)

Ja nie odpuszczałem i chciałem złowić jakiegoś drapieżnika szczególnie, że zostawiłem chyba z 10 przynęt w wodzie i byłem troszkę sfrustrowany.

W sobotę sporo wędkarzy było szczególnie na żywca. Na spinning na murku przewinęło się kilku wędkarzy, ale nie widziałem żeby jakieś sukcesy odnosili. Po raz kolejny zwątpiłem, że uda mi się coś złowić, bo widziałem, że miejscowi, którzy znają wodę i metody połowu na rzekach nawet puknięcia nie mieli... W końcu udało mi się znaleźć miejsce, gdzie siedziały sandacze :) Między godziną 12-13 wyjąłem 5 sandaczy od 40-50cm. Wszystkie oczywiście wróciły do wody ;) Łowiłem przede wszystkim na jaskrawe kopytka około 8cm długości z główką 14 gramów. Mimo straty wszystkiego co miałem w pudełku mogę uznać wyprawę za udaną, a szczególnie, że to moje pierwsze sandacze w życiu ;)

Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale już tak mam :D Chciałbym tylko jeszcze zapytać... co do cholery jest w tej wodzie zatopione, że co chwila zrywałem żyłkę o wytrzymałości prawie 12kg jak przyponówkę ?! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj, że się rozpisałeś. Bardzo dobrze, że kolega się dzieli wrażeniami.

W wodzie mogą być cuda, diabli wiedzą co w wodzie lądowało w czasie wojny i tuż po. Znam miejsce gdzie na dnie leży sieć, można cały dzień łowić na koszyk i nie zaczepić ani razu a jeden rzut zbyt w bok i wszystko urwane. Skąd wiem, że sieć? Czasem się zdarzało strzępek na haczyku zobaczyć, sieć z naturalnego włókna więc się powoli strzępi ale plecionkę 0,3 i tak rwiesz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi mówił o jakiejś kłodzie i uskoku, na którym trzeba zostawić trochę przynęt, ale za to są sandacze. Może kiedyś ktoś jakąś sondą przejedzie brzegi i się dowiemy jak to wygląda ;)

Jutro może znajdę czas połowić na jeziorze w Maszewie, ale roboty przy domu dużo więc nie wiem czy mi się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w sobotę (17.05.14) łowiłem na spławik na kuku i białego, bieda straszna była przez 3h złowiłem może z 10 - 15 rybek w tym tylko jedna którą można nazwać płotką reszta to okonki (palcowe) jazgarze i krąpiki. Na grunt nie łowiłem bo byłem akurat przy moście od Celnej, a tam już zarosło roślinnością przy brzegu. Kilka tygodni temu na 3h łowienia na spłąwik na kanale miałem 28 konktretnych płoci. Byli też spinigisci ale efektów nie widziałem.

Tego dnia odwiedziłem też kanał Parnicki (2 okonki) oraz regalice przy moście cłowym, 1 jazgar i 1 płoć do tego paskudny wiatr, i duża cofka z falami na Regalicy więc tylko z gruntu z koszyczkiem łowiłem. Cegielinki nie zahaczałem bo to był pierwszy weeken po otwarciu więc tłoku się bałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.