Skocz do zawartości
tokarex pontony

Silniki elektryczne do łodzi i pontonów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel

heja

klamka zapadła kupiłem dzisiaj akumulator

jes to :zap marine 110ah oraz ładowarke firmy telwin

zobaczymy jaki wybór zrobiłem już niedługo

mam nadzieje że już w kwietniu wypróbuje (musze)

napewno dam wam znać jak się sprawuje silnik wraz z akum.i ładowarką

napisze szczegółowo

pozdrawiam wszystkich i

dziękuje wszystkim którzy próbowali mi pomóc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość daniel

dzięki za wiadomośc kolego mam nadzieje że mój sprzęd będzie dobry jak twój

czeka mnie jeszcze zrobienie kotwic do łodki (mam już jedne) ale to są na duże wody

musze zrobić mniejsze i jak to zrobie można już pływać na wielkieeeeeee okazy

mam nadzieje żę ten rok będzie udany

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zastanawiam sie nad tym pierwszym za 307 i chyba sobie go kupie tylko niech ktoś powie jak ma taki czy jest dobry.no i na ile pływania starczy ..no wiecie jak to jest lepiej popytac jak kupowac w ciemno :razz:a panowie jeszcze jedno łADOWARKA DO żELóWKI???? jaka taka tańsza i dobra do 60ah a TAKI zwykły prostownik nie nadaje sie dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka taka tańsza i dobra do 60ah a TAKI zwykły prostownik nie nadaje sie dlaczego??

Ja mam taki.

Ładuję nim aku 110 Ah i daje radę. Jedyna wada to czas ładowania okolo 48 h.

Kupiłem w zeszłym roku też na Allegro za 69 pln. Mały ale jestem z niego bardzo zadowolony.

A na pytanie dlaczego odpowie Ci google.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zastanawiam sie nad tym pierwszym za 307 i chyba sobie go kupie tylko niech ktoś powie jak ma taki czy jest dobry.no i na ile pływania starczy ..no wiecie jak to jest lepiej popytac jak kupowac w ciemno :razz:a panowie jeszcze jedno łADOWARKA DO żELóWKI???? jaka taka tańsza i dobra do 60ah a TAKI zwykły prostownik nie nadaje sie dlaczego??

Ja ma ten akumulator. Na razie popływałem na nim jakieś 2 godziny silnikiem Minn kota 34, łódka 3,35, 2 osoby. Pływałem na dość dużej fali - prawie cały czas na 5 biegu. Nie zauważyłem spadku siły. Niestety nie wiem jaki był spadek napięcia bo nie miałem miernika, ale ładował się potem jakieś 2 godziny. Akumulator jest zgrabny, nie za ciężki, szkoda tylko, że nie ma rączki.

Mam też taką ładowarkę jak kolega wyżej i akumulator 60Ah ładuje około 15 godzin do max.

Do żelówek muszą byc specjalne ładowarki bo ładują mniejszym prądem, a ostatnie 10% to już całkiem małym. Ponadto nie ma ryzyka przeładowania akumulatora - a tego żelówki nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITKA no wielkie dzięki teraz wiem co i jak no i zabieram sie do kupna ale widziałem ładowarki za 88.00 zł do 90ah no i taka kupie jest bardzo podobna do tej twojej ,,i tera tylko zostaje poczeka na maja i szczupaki niech sie boją hihi hihh :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam pytanie CZY ZELóWKę TRZEBA ZAFORMATOWAC PRZY PIERWSZYM łADOWANIU jeśli tak to jaki jest najlepszy sposób .właśnie kupiłem żelówkę 65ah no i nie chcem zrobic jakiegos błedu podczas pierwszego ładowania,wiadoma sprawa szkoda kasy ,,, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam jestem nowy na tym forum chciałbym zaśięgnąć informacji na temat silnika elektrycznego shakespeare 54. może ktoś się z czymś takim spotkał , czy się da tym pływać łódką 4m długości płaskodenną i trochę ponad 100kg wagi. z góry dziękuję . :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podłącze się pod temacik.

Przeczytałem wszystkie tematy związane z silnikami i akumulatorami po trzy razy ale jak każdy laik jestem skołowany.

Może ktoś z Was miałby jakieś przemyslenie o tym co napiszę.

Znalazłem na Allegro następujące silniczki:

- NERAUS 48 LBS uciąg 1000 kg cena 700,00

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=361241048

- SHAKESPEARE 44 uciąd 930 kg cena 760,00

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=357302617

- Minn Kota Endura 40 uciąg 850 kg cena 795,00

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=360261775

- ZICO Turbo 40 lub 50 uciąg 1300/1650 kg cena 700,00

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=362587235

- ES 48 - JAXON uciąg 900 kg cena 602,00

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=361188719

W akumulatorach to nie mam wielkiego wyboru:

- AKUMULATOR ŻELOWY PANASONIC LC-X1265PG 12V / 65Ah cena 320,00

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=346897491

- AKUMULATOR ŻELOWY OERLIKON 92Ah/12V cena 450,00

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=346914014

Prosze o radę. Chciałbym wydać 1000 -1100 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lodke 3,2m o wadze 70kg. Chcę kupic do niej silnik elektryczny ale nie wiem jaki.

Powiedzmy, że mam na oku dwa: minn kota 30 i minn kota endura 36 i załóżmy, że cena tych dwóch modeli jest jednakowa. Powiedzcie proszę jaki silnik w tym przypadku jest lepszy i dlaczego? Ciekawi mnie głównie jak długo będzie można pływać na tych silnikach podłaczonych do akumulatora 100ah. Nie wiem także na którym silniku przepłynę dłuższy dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa moc silnika, to uzyskiwanie większych prędkości i większego poboru prądu. Mam podobną łódź i silnik motorguide thruster z uciągiem 30 lbs, który spokojnie daje radę. Gdybym miał do wyboru 30 i 36 lbs w tej samej cenie, to bym brał mocniejszy - jeżeli aku ma starczyć na dłużej, to zawsze można pływać na niższych biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda mi się ten zapas
Tak ,w razie załamania pogody ,chodzi tu przede wszystkim o płynięcie pod fale ,mocniejsze silniki lepiej sobie z tym radzą.Jeśli pragniesz mieć mocny i oszczędny silnik kup z Minkote Maxum 50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jaxona lbs 40 akumulator 65 panasonika pływałem już na nim jakiesś 6 h i jeszcze go nie ładowałem wiec myślę ze kupowanie 100 ah moja sie z celem no ale jak kogo stac prawda .???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem silnik motor guide 36lbs do tego akumulator zap marine 100Ah :twisted: silnik juz mam na aku czekam myśle ze pierwsze wypłynięcie pontonem z silnikiem juz w długi weekend mam zamiar wyładować na silniku cały akumulator sprawdze czas i podziele sie opinią.pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.