Skocz do zawartości
Dragon

Brak zacięć na włos


solembum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem początkującym karpiarzem. I w związku z tym mam pytanie i prośbę. A o to sprawa:

zawsze używałem (ktoś mógłby powiedzieć "prymitywnych") prostych zestawów włosowych tzn: przelotowa oliwka 20-30 g stoperek, krętlik, przypon z plecionki no i na końcu włos (węzeł bez węzła). I zawsze miałem 100 % zacięć. Zero pustych. Od jakiś 2 tyg używam zestawów "profesjonalnych": rurka antyspl., bezpieczny klips, ochraniacz antysplątaniowy (wszystko Tandem Baits), no i przypon j.w. I od tej pory mam jakieś 75 % brań nie zaciętych, aż złość człowieka bierze bo nie wiem dlaczego. Czy może mam za lekkie ciężarki (55 g). Łowie na stawach więc nie rzucam daleko.

Bardzo proszę o pomoc i jakieś porady. Z góry dziękuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Od jakiś 2 tyg używam zestawów "profesjonalnych": rurka antyspl., bezpieczny klips, ochraniacz antysplątaniowy (wszystko Tandem Baits)
Nie mam jakoś przekonania do tych zestawów. Kupiłem w tamtym roku użyłem 2 razy i odstawiłem w kąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. problemy z zakładanem rurki antysplątaniowej (są specjalne igły do tego ale nie kupowałem)

2. Materiały z jakich były wykonane są badziewne - np. guma zarąbiście waliła

3. Słabe klipsy - pękały

4. Przerzuciłem się na leadcore - bardzo łatwo się "wiąże" i można samemu kombinować z wykonaniem zestawów w zależności co jest potrzebne we wodzie i ile się ma kasy.

A jak już potrzebujesz odpowiednich klipsów to "niestety" polecam Foxa. Jade na nich od początku roku i dalej sie trzymają.

Weź też pod uwagę że może ryby stały się bardziej ostrożne i słabiej sasysają pokarm. Najlepiej zrób sobie test. 2 te same przypony i różne zestawy końcowe (stary i nowy), zobaczysz jakie będziesz miał efekty i wyciągniesz wnioski.

A i podkreśle to co napisał Dudi jeżeli masz zestawy samozacinające to min 80 g zakładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Foxa

A ja nie polecam - bo strasznie gubią ciężarki - zresztą dla jednych dobrze dla innych źle.

Ja używam star-baitsa teraz i są ok ale ciężko się z nich uwolnć- poprzednio miałem Quantum - i pękały jak krętlik był ciut za duży a po za tym super.

Tak na wszelki wypadek się spytam czy w klipsie blokowałem krętlik, żeby był samozacinający a nie przelotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj założyłem haczyki TB Evolution, które polecił mi gość w sklepie, założyłem ciężarek 80 gr na klipsa no i... miałem branie takie, że aż bombka zadzwoniła o wędkę i klops, karp się nie zaciął. Nie wiem co robię nie tak. Może odległość kulki od haczyka jest nieodpowiednia. Proszę o kolejne rady koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dawno mnie tutaj nie było. Dzięki wielkie za wszystkie porady. Teraz czekam do następnego sezonu i zbieram informacje ;].

Przypuszczam, że kulka była za blisko haka, który tez pewnie był trochę za mały. Tym bardziej jak zastosowałem dip w proszku i to dwie warstwy to ta kulka w ogóle nie miała żadnego luzu przy haczyku. Najprawdopodobniej to było przyczyna, no ale o tym się upewnię za jakieś 4 miesiące ;].

Moge mięc rację koledzy ? Bo na nic innego nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.