Skocz do zawartości
tokarex pontony

WARTA - Sieradz


konanik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość tatamarcelka

woda wysoka? nie żartuj woda jest makabrycznie niska co najmniej brakuje metra wody jak na tą porę roku, przynajmniej tak jest w Sieradzu woda w korycie i jeśli nie popada, to w lipcu będziemy mieć połowę rzeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

bo to jest cofka Jeziorska. Stan wody w Warcie jest poniżej średniej, przynajmniej w okolicach Sieradza. O tej porze woda właśnie ma być jeszcze na łąkach, gdzie rybka powinna odbywać igraszki. Ale wiadomo to jest możliwe w warunkach naturalnych, z uwagi na Jeziorsko klasyczne wylewy już nie występują (pomijając sławetne powodzie, ale to już inna bajka). A swoją drogą ktoś coś dzisiaj połowił? Pogoda była wymarzona, ja miałem zaplanowany wypad, ale wczoraj trochę przesadziłem i nie chciałem siadać za kierownicą :mrgreen: Za to jutro jadę, ale pogoda ma się zmienić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

ale dzisiaj kicha totalna, bardzo duży wiatr zimno i teraz pada, na bolonkę nie da się łowić, dzisiaj tylko trochę drobnicy i postanowiłem wracać. W tych samych miejscach co tydzień temu musiałem ustawiać grunt niżej, więc woda opadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość tatamarcelka

no panowie wczoraj udało mi się wyskoczyć na 2 godzinki ad rzekę pod sieradz i nie powiem brań jazi miałem od groma na ds, ale ciężko z zacięciem, udało się tylko 1 szt, ale od razu poszła z haczykiem. Bolonka skuteczniejsza chyba, spróbuję dzisiaj. Woda podeszłą do góry jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

dzisiaj na wypuszczankę jazik 37, jeden spięty i jedno zmarnowane branie. Ogólnie brań mniej, niż wczoraj, ale za to jazie się pięknie spławiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

ja na drapieżnika nie ruszałem, ale byłem z bolonka wczoraj i dziś totalna chała, troszkę drobnicy, jak by ryby wymiotło. Trochę jestem rozczarowany bo taka piękna aura, ale być może właśnie ta pogoda zadecydowała. Do tego miałem incydent z chamkiem przed duże CH, po prostu przyszedł sobie na moje miejsce i był bardzo oburzony, że mu podsiadłem miejsce, bo ponoć nęci je od marca. No i bezczelnie zmierzał do tego, żeby mnie wygnać, a ja po prostu musiałem z chamkiem się kłócić, żeby w końcu zabrał dupsko w troki...gdzie ja żyję ja pitolę szok ja bym tak nie potrafił :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

aha sorki mówisz o im nie zrozumiałem :grin: Chyba, że jak ja dołożyłem swoje kule, to było już pzrenęcone :grin: Ale przy nim miałem takiego jazika z 35 cm ale się spiął, chyba mu bardzo wtedy ulżyło :grin: A ty konanik byłeś na rybkach masz jakieś wyniki? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie napiszcie szczerze jak to jest u was ze spiningiem na naszej rzece.Zastanawiam się czy to ja robię coś źle czy ryby poprostu brak. Zbadałem cały odcinek od Burzenina w górę aż do miasta Warty i płakać mi się chce szczególnie przy tak niskiej wodzie jakiej jeszcze nie pamiętam na Warcie ,wszędzie piach a ryby brak czasem jakiś pistolecik albo okonek czasami jaź,nawet bolenia nie widać.Odnośnie tego ostatniego to gdzie można się na niego wybrać może Wy wiecie?Czasami można go zauważyć na rzece w miejscowości Warta gdzie jeszcze warto sprawdzić bo już naprawdę zastanawiam się czy się za jakimś innym zajęciem nie rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka

drawa ale się wysiliłeś, żeby koledze pomóc :shock:

zdzislavo w mojej ocenie przyczyna twojego rozczarowania leży po stronie znikomego rybostanu na wspomnianych odcinkach. Należy się pogodzić z tym, że takich ryb jak szczupak, sandacz, sum już tu po prostu nie ma i nie będzie (poza przypadkowymi niedobitkami). Te czasy już minęły, a czynników, które się na to złożyły już mi się nie chce powtarzać. Ja porzuciłem spionning w kontekście tych drapieżników na Warcie. Jeśli chodzi o bolenia, jeszcze się go złowi i zdarzają się rekordowe zgłoszenia, co sugeruje, że aktualne warunki w ukształtowaniu koryta rzeki i stosunki wodne są dostateczne, aby odbył tarło i znalazł rewir do żerowania i schronienia (ale i tak obserwuję znaczny spadek populacji). Ponieważ jest to ryba wymagająca od wędkarza wysokich umiejętności staje się stosunkowo rzadkim łupem. Dzięki temu nie został jeszcze przetrzebiony. Inaczej jest z kleniem, gatunek ten (szczególnie gruby egzemplarz) jest już w śladowych ilościach. Ponieważ jestem starym "kleniarzem" zanik populacji klenia interesuje mnie szczególnie i może dlatego tak wyraźnie to odczuwam. Za to jest na prawdę dużo jazia i próbuję sobie wytłumaczyć co jest przyczyną, że akurat ta ryba zdominowała rzekę. Osobiście myślę, że to skutek ileś tam letniego zarybiania (bo narybek tego gatunku dla pzw jest bodaj taniochą niewiele droższą od karpia).

Zatem jeśli myślisz o powtarzalnych sukcesach w spinningu, to sugerowałbym bolenia, ale to nie tak łatwo, w tym temacie trzeba się wyspecjalizować, tj poświęcić niejeden sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie szczerze jak to jest u was ze spiningiem na naszej rzece.Zastanawiam się czy to ja robię coś źle czy ryby poprostu brak. Zbadałem cały odcinek od Burzenina w górę aż do miasta Warty i płakać mi się chce szczególnie przy tak niskiej wodzie jakiej jeszcze nie pamiętam na Warcie ,wszędzie piach a ryby brak czasem jakiś pistolecik albo okonek czasami jaź,nawet bolenia nie widać.Odnośnie tego ostatniego to gdzie można się na niego wybrać może Wy wiecie?Czasami można go zauważyć na rzece w miejscowości Warta gdzie jeszcze warto sprawdzić bo już naprawdę zastanawiam się czy się za jakimś innym zajęciem nie rozejrzeć.

Zbadaj odcinek rzeki (prawy brzeg) od Biskupic w górę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powiem, że szczupak jest i nawet w zeszłym sezonie miałem piękną sztukę na kiju, która robiła ze spinem Black Star 5-25 g ze starej serii co chciała... jednak narażając się na gromy od użytkowników forum powiem, że tajemnicy gdzie, co i jak nikt kogo nie znam osobiście i nie darzę go sympatią się o nich nie dowie... Z niewiadomych mi przyczyn (pomimo wielu ciekawych łowisk) ta ryba bierze w kilku konkretnych miejscach na kilku km odcinku rzeki i nigdzie indziej.Odkryłem te miejscówki podczas wielu całodniowych wędrówek i tysiącach pustych rzutów.Niemniej tak jak piszecie - z rybami ogólnie coraz gorzej, ale czemu się dziwić skoro za kilka lat jeśli nic się nie zmieni będziemy po prostu mieć pory suche, które zamienią tą piękną rzekę w strużkę przez którą skakać będą krowy...

Byłem w tym sezonie jak do tej pory tylko raz nad rzeką z racji tysiąca ważnych spraw i goniących mnie obowiązków.Po tym co zobaczyłem powiem, że chyba trzeba zbierać na paliwo do auta, bo chcąc połowić na rzece muszę jechać z Łodzi na dzikie rejony Wisły lub Bug, Odra ... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Ja tam powiem, że szczupak jest i nawet w zeszłym sezonie miałem piękną sztukę na kiju, która robiła ze spinem Black Star 5-25 g ze starej serii co chciała... jednak narażając się na gromy od użytkowników forum powiem, że tajemnicy gdzie, co i jak nikt kogo nie znam osobiście i nie darzę go sympatią się o nich nie dowie... Z niewiadomych mi przyczyn (pomimo wielu ciekawych łowisk) ta ryba bierze w kilku konkretnych miejscach na kilku km odcinku rzeki i nigdzie indziej.Odkryłem te miejscówki podczas wielu całodniowych wędrówek i tysiącach pustych rzutów.Niemniej tak jak piszecie - z rybami ogólnie coraz gorzej, ale czemu się dziwić skoro za kilka lat jeśli nic się nie zmieni będziemy po prostu mieć pory suche, które zamienią tą piękną rzekę w strużkę przez którą skakać będą krowy...

Byłem w tym sezonie jak do tej pory tylko raz nad rzeką z racji tysiąca ważnych spraw i goniących mnie obowiązków.Po tym co zobaczyłem powiem, że chyba trzeba zbierać na paliwo do auta, bo chcąc połowić na rzece muszę jechać z Łodzi na dzikie rejony Wisły lub Bug, Odra ... :sad:

kolego już ja wiem kogo nie darzysz sympatią, ale pomińmy to :lol:

Natomiast, to, że miałeś spotkanie z 1 sztuką i coś tam jeszcze zahaczyłeś, to za mało, żeby mówić, że w rzece jest szczupak. Ja też na terenie rezerwatu miałem świetną sztukę i kilka piędzdziesiątaków, przez jeden sezon szczupakowy, ale na Bugu tyle ryb robi się w 1 dzień (sprawdzone). W zeszłym roku (wrzesień i grudzień) w naszych okolicach zostały złowione 2 ponad 5kg brzany, ale to nie oznacza, że brzana w rzece jest, tylko po prostu zdarzają się jeszcze pojedyncze osobniki. Na 100 wędkarzy ktoś coś trafi. Też mam nadzieję, że trafi mi się jeszcze jakiś okaz w tej rzece.

P.S nie zazdroszczę ci braku czasu na ryby, znam ten ból...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.