Skocz do zawartości
tokarex pontony

WARTA - Sieradz


konanik

Rekomendowane odpowiedzi

tatamarcelka , niema sensu żywić do siebie urazy przez jakieś nieporozumienia , internet to nie jest najlepsze miejsce na wyrabianie sobie o kimś zdania, chyba, że są to już ewidentne przypadki głupoty (niestety takich mnóstwo).

294tgyh.jpg

Takich par w zeszłym sezonie miałem szczęście zaliczyć kilka, sporo razy wyjąłem kolejne pojedyczne + 50 , wyjąłem jedną 70 , spięła mi się około 80-90 cm sztuka i kolejnych kilkanaście niewymiarków.Powiedzmy, że wymiarowych trafiłem około 30 sztuk (oczywiście przyznaję, że połowa powędrowała na patelnie, i niech spadną na mnie gromy fanatyków C&R bo akurat ich zdanie kompletnie mnie nie interesuje), mam prawo sądzić, że szczupak jest, jednak faktycznie trudno go wyjąć - pomijam fakt, że 80 % procent ryb brało o ściśle określonej porze dnia.Typowa mozolna ''dłubanka'' - setki rzutów na jedno branie, ewentualnie przyłowy okonia i pojedyncze bolki.Bez auta też trudno było by się poruszać, czasem kilka łowisk na dzień, czasem jechałem po obiedzie z Łodzi aby wrócić na kolację do domu - byłem po prostu bardzo często nad wodą.Dlatego w sumie mogę uznać, stwierdzenie ''jest'' nie idzie w parze z ''ma się dobrze''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość tatamarcelka

zgadza się da się wydłubać jeszce co nieco, ale tak jak mówisz dobra znajomośc wody i częsty pobyt nad wodą mogą zaowocować odnalezieniem tych unikatowych miejsc w rzece, które obdarzą rybą. Jeśli poświęci się dużo czasu i mocno skoncentruje jeszcze się coś trafi. Sam napisałeś ile się trzeba było na ten wynik napracować. Wiem po sobie w tym roku staram się być jak najczęściej na pewnym odcinku rzeki i nęcę dość systematycznie jazie. Praktycznie rzadko nic nie złowię, a jeszcze nie zdarzyło mi się nie mieć brań. Myślę, że doszliśmy do wspoólnego zdania, iż w rzece pływa ryb juz o wiele za mało, żeby łowić je sobie tak z doskoku i wszędzie, jak to było za dobrych czasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Tak źle z rzeką nie jest. Od połowy czerwca łowie tylko z "zmyłów" - przykosa. Porzuciłem klenie i inne tego typu. Tylko cięższy spinning. I źle nie jest. Złowiłem w moich okolicach kilka ładnych boleni i na jednej przykosie w okolicach Kamionu trafiłem na sandacze. Nie duże, takie do 65cm, ale tak dawno ich w Warcie nie widziałem, że radości kupa. Byl też nieduży sumek. Wszystko tuż przed (bolenie) i po zachodzie. Rano stałem kilka razy od 4 w wodzie i brań zdecydowanie mniej - w sumie to ich nie miałem.

Trafiłem też kilka spławień brzan (jak ktoś widział kiedykolwiek, to wie że pomylić z inna rybą nie sposóB), ale to zostawiam na koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, ale nie od dzisiaj wiadomo, że rybostan w Konopnicy na chwilę obecną wygląda trochę lepiej niż w Sieradzu.

Zawsze lepiej jest tam, gdzie nas nie ma.

Kolego, wędkuję w tym roku od Tyczyna do Załęcza. Akurat w Konopnicy najmniej (jakoś znudziła mi się tam Warta). Jakiś wielkich różnic nie zauważyłem. Podstawa to znaleźć twardy zmył na przewężeniu rzeki, najlepiej na wejściu w meander.

Dziadek, który uczył mnie wędkować, powtarzał, że zmył musi mieć tz. "zaplecze" - miejsce z którego ryby wychodzą na żer. Takich miejsc szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo iż od urodzenia mieszkam w Sieradzu nad Wartą łowiłem bardzo rzadko. Obecnie praktycznie w ogóle, troszkę jako dzieciak ale wtedy mój sprzęt jak i wiedza i umiejętności były znikome aby coś konkretnego połowić. A chętnie spróbowałbym sił nad rzeką bo podoba mi się klimat rzeki.

@Konopnica może mógłbyś przybliżyć co dokładnie rozumieć przez "zmył" co to jest za miejsce? mogę mieć jakieś swoje wyobrażenie ale nie wiem czy dobrze myślę i może coś na temat tego "zaplecza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo iż od urodzenia mieszkam w Sieradzu nad Wartą łowiłem bardzo rzadko. Obecnie praktycznie w ogóle, troszkę jako dzieciak ale wtedy mój sprzęt jak i wiedza i umiejętności były znikome aby coś konkretnego połowić. A chętnie spróbowałbym sił nad rzeką bo podoba mi się klimat rzeki.

@Konopnica może mógłbyś przybliżyć co dokładnie rozumieć przez "zmył" co to jest za miejsce? mogę mieć jakieś swoje wyobrażenie ale nie wiem czy dobrze myślę i może coś na temat tego "zaplecza"

Jasne, już wyjaśniam.

W moich okolicach "zmył" = przykosa

"Zaplecze" to taki chyba wymysł mojego dziadka. Zawsze twierdził, wyniki to potwierdzały, a moje obserwację utrzymują mnie w przekonaniu, ze to prawda, że każde, nawet najlepsze miejsce (rynna, przykosa) jest tak dobre, jak dobre ma zakończenie. Czyli to miejsce, gdzie ryba "siedzi".

Przykosa 1 jest wiele lepsza do obławiania (chociaż z życia wiem, że ta druga jest świetnym miejscem na brzany :) )

Może zdjęcie trochę bardziej wyjaśni.

beznazwy3xh.jpg

(zdjęcie z http://maps.geoportal.gov.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konopnica Dziękuję za tak obrazowe przedstawienie sprawy. Pisząc pytanie nawet myślałem o tym abyś zrobił jakiś zrzut z mapki i opisał ale nie miałem śmiałości tak ci zawracać głowy.

Tym bardziej jestem wdzięczny.

Pasowało ty teraz zlokalizować jakieś ciekawe miejsce na rzece i popróbować. Praktycznie nigdy nie łowiłem na rzece poniżej Sieradza (kilka razy w Burzeninie) i raczej rzeki nie zam. Ty piszesz, że łowisz na spinning a chcąc połowić w twoich okolicach na feeder można by liczyć na jakąś rybę (leszcza , jazia itd.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konopnica Dziękuję za tak obrazowe przedstawienie sprawy. Pisząc pytanie nawet myślałem o tym abyś zrobił jakiś zrzut z mapki i opisał ale nie miałem śmiałości tak ci zawracać głowy.

Tym bardziej jestem wdzięczny.

Pasowało ty teraz zlokalizować jakieś ciekawe miejsce na rzece i popróbować. Praktycznie nigdy nie łowiłem na rzece poniżej Sieradza (kilka razy w Burzeninie) i raczej rzeki nie zam. Ty piszesz, że łowisz na spinning a chcąc połowić w twoich okolicach na feeder można by liczyć na jakąś rybę (leszcza , jazia itd.) ?

Jasne, że mozna, chociaż już tak nie łowie.

Nie wiem jak wygląda sprawa z leszczami. Nie wiem czy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopnica a mógłbyś napisać jak wygląda Warta w twoich okolicach? Ja łowię od Tyczyna do Sieradza na spining i prawie zerowe i tak się zastanawiam czy może u Ciebie rzeka tworzy ciekawsze miejscówki czy po prostu w moich okolicach rybek jest jak na lekarstwo bo ludzi popierających no kill tak jak ja jest bardzo mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie Konopnica to taka graniczna miejscowość dla Warty. Poniżej - w stronę Sieradza - robi się "płaska". Ot płynie sobie, w miarę równo, zaczynają się opaski, jakieś delikatne uregulowania. Dla mnie jest nudniejsza niż ta powyżej (ale za to jeżeli trafi się ciekawa przykosa, to jest zazwyczaj z rybami). W górę od Konopnicy, co krok to jakiś przełom z ostrzejszym zakrętem na którym są przykosy. Często zwęża się, tworząc dosyć głębokie rynny. Jest tak z 5 razy bardziej urozmaicona. Jest dużo więcej miejsc do klasycznej warcianej przepływanki (czyli wleczonej).

Myślę, że tak, żeby posiedzieć przy feederku, to lepiej chyba jest w twoich okolicach. Uciąg jest mniejszy i równiejszy.

To zdjęcie wklejone powyżej jest z Walkowa, 6km powyżej Konopnicy.

Jakoś z rybami preferującymi wolniejszy uciąg zawsze w moich okolicach było trudniej. Jest dużo potencjalnych miejsc na brzany, ale spokojnych głębokich rynien za dużo nie ma.

A to, czy ryb jest więcej tu niż tam i na odwrót. To raczej nie. Generalnie trzeba je wytropić i wychodzić. To nie Ren czy też kanały w Holandii, gdzie byle miejsce i ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Byliśmy na Warcie za tamą ludzi od groma ale rybki pociągały bez rewelacji w wymiarach ale zabawa przednia.

Tadek na paprocha trzy leszcze i dwie płocie może nie rekordowe rybki,ale jak na tę wodę to ok .

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.