Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dobry poradnik


czerwcowy0520

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Polecam ci publikację "wędkarstwo gruntowe" MULTIKO Jest to wydawnictwo składające się z 2 tomów ,w 1 tomie jest wszystko na temat metod spławikowych natomiast w 2 tomie jest masa informacji na temat łowienia na grunt.

Oby 2 części na allegro dostaniesz za 86 zł razem z wysyłką,troszkę drogo ale warto.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, te 2 tomy to bardzo ciekawe kompendium wiedzy, do tego polecam też lekturę haczyka no i jeszcze nad wodą praktyka. Niedługo kończy się sezon spławikowo - gruntowy więc będzie dużo czasu na studiowanie literatury. A od wiosny praktyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziekuje Wam serdecznie, myślałem właśnie o tej pozycji. Jeśli chodzi o wędkarstwo spławikowe to chciałbym tylko uzupełnic i skonfronmtować zdobytą przeze mnie wiedze (łowie już 12 lat) skupiam się głównie na łowieniu metodą odległościową i przystawką ze spławikiem. Wszelkie tyczki, baty i bolonki mnie nie interesują. Lowie tylko matchami. Czy wg Was znajdę w niej potrzebne informacje? Na temat rodzajów obciążeń, spławików, kompletowania sprzetu i zestawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowie tylko matchami. Czy wg Was znajdę w niej potrzebne informacje? Na temat rodzajów obciążeń, spławików, kompletowania sprzetu i zestawów?

hm.... :roll:

łowie już 12 lat

Sądzę ze z takim doświadczeniem raczej powinieneś coś dopisać do tej książki w temacie match ;)

Z drugiej strony jednak słowo pisane mistrzów też ma jakąś moc. Jest tam trochę o odległościówce. Może lepiej będzie jak zajrzysz do księgarni jakiejś i przejrzysz sobie obydwa tomy i wtedy zadecydujesz co jest Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, Jeśli chcesz dobry poradnik dla spławik owca to polecę ci Wędkarstwo Spławikowe -Zbigniewa Dziedzica ,kto to był [nie dawno zmarł] Zbigniew Dziedzic chyba nie muszę dodawać ,postać znana w świecie sportu spławikowego.Jest to poradnik sportowo -szkoleniowy wiele w nim porad potrzebnych w zawodach ,ale bardzo dużo o sprzęcie i o zestawach ,fakt wydanie stare ,ale wiele rzeczy w nim omawianych jest aktualne do dzis .Zapytasz gdzie kupić ,odpowiem od razu nie wiem ,szukaj na alegro ,czy antykwariatach ,na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poszukaj sobie "Przewodnika Wędkarskiego" jakieś 5 czy 6 segregatorów

niezwykłe kompendium wiedzy na temat każdej z metod a jeśli chodzi o metodę angielską jest jedną z najbardziej cennych publikacji jakie ukazały się w naszym kraju

opis sprzętu

schematy zestwów

opisy spławików

łowienie w rzece

powybierasz mnóstwo wiadomości.

posiadam mnóstwo gazet z lat 1950-2009 i przyznam szczerze że naprawdę mało się piszę o tej metodzie zostaje tłumaczenie z języka ojczystego hahah

swoją drogą ciekawi mnie kiedy doczekamy się własnej rubryki w gazetach wszak metodą angielską łowi nas sporo a nie umniejszając feeder czy karpiowanie bądź spinning wygrywają z metodami spławikowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.