Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Troć - ogólna dyskusja o rybie


warszawa_24

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Najbliżej lubuskiego to pewnie Ina, inne rzeki to Rega czy Parsęta. Łowić możesz od 1 stycznia, otwarcie sezonu, sporo wtedy ludzi nad wodą - łowi się gównie kelty, czyli trocie spływające po tarle. Poza keltami cały sezon łowi się srebrniaki, czyli trocie wstępujące z morza - w świetnej kondycji, silniejsze od keltów. Sezon trwa do końca września.

Można też spróbować łowić troć w morzu, jest już traktujący o tym osobny temat na haczyku, pewnie go przeglądałeś troć w morzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć kilkanaście razy i nie mieć żadnego kontaktu z rybą.

znam takich którzy od kilku lat próbują i są bez kontaktu z rybką nawet, a inni prawem frajera, tak jak ja, łowią rybę na pierwszym wyjeździe :mrgreen: ale na następną trzeba potem trochę poczekać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja osobiscie od trzech lat chodze od pierwszego stycznia na Wieprze, niestety bez efektu. W tym roku obserwuje rzeke, ale nie widac duzych lawic jak to bylo innymi latami (przepraszam za brak polskich znakow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, ja już odliczam dni do 1.stycznia. Będę się starał na Drwęcy złapać pierwszą trotkę w życiu. W poprzednim roku się nie udało, ale to nie było najważniejsze. Była przyjazdna atmosfera, każdy składał życzenia noworoczne nowo zapoznanemu koledze, dostałem kilka rad od bardziej doświadconych wędkarzy, a to wszystko nad pięknie zaśnierzoną Drwęca.

fa56de548f40d87fmed.jpg

c1aae24accf918bdmed.jpg

77d86fd4d967fbb7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

witam:) ja mieszkam blisko INY i mam zamiar w tym roku rozpocząc właśnie nad nią ale także na Krąpieli jej dopływie do której wpływają w dużej ilości i duże egzemplarze :) ciąg tych pieknych rybek obserwował mój kolega który nie jest wedkarzem i nie mógł uwierzyć że tu są metrowe ryby ::) był tak podekscytowany:) he he ja mam na koncie narazie jednego kelta z iny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Halo :!: Może ktoś w końcu założy temat "Troć 2010"

Dobrym zwyczajem jest, aby zrobił to ktoś kto tę rybkę złowił i może pochwalić się fotką.

Podobnie ma się sprawa z pstrągami 2010 :wink:

Ja niestety, prawdopodobnie wcześniej jak w marcu na ryby się nie wybiorę, więc na mnie nie czekajcie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.