Skocz do zawartości
tokarex pontony

pierwszy raz na żywca


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

moja metoda na żywca:

zestaw jak do gruntówki:

rurka łamana/koszyk 40g (ma wabić małe ryby w okolice mojego żywca takie zanęcenie na drapieżnika)/przypon + hak podwójny (żywiec za grzbiet) lub pojedynczy (żywiec za pysk)

Że jak :?::shock::???:

Co do:

pytanie jak uzbroić żywca w okolicach płetwy grzbietowej od tyłu pojedynczym hakiem??? słyszałem że często szczupak atakuje od przodu i jest to skuteczniejsze od założenia żywca za grzbiet.

Polecam w szczególności (przeczytać od deski do deski i poszukać jeszcze na forum w innych tematach):

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2547&highlight=%BFywiec

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2311&highlight=%BFywiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

no tak jak na rysunku w załączniku, co o tym myślicie
W pewnych okolicznosciach jest to wyjście ,ale generalnie to lipa ,nawet jak ci się uda ściągnąć drobnice do zestawu i podplynie 100 plotek ,jaką masz szanse że drapieżnik zatakuje wlaśnie twojego ,masz 100: do jednego ze ci się uda ,raczej pomyśl o odwróceniu proporcji czyli 100 drapieżników i jeden żywiec. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiem baba jestem i być może dlatego dla mnie to jakiś kosmos :wink:

madi napisał/a:

Że jak :?::shock::???:

no tak jak na rysunku w załączniku, co o tym myślicie???

Próbowałam to sobie rozrysować, owszem wyszło to samo, no bo jak inaczej :lol: Ale zastanawia mnie jedno, jak zestaw opadnie na dno - koszyk 40g + zanęta - choroba to trochę waży... ale do sedna, jestem ciekawa jak żywiec zachowuje się z takim obciążeniem to nie małym, czy nie jest on uziemiony w pewnym sensie? No skoro próbuje pływać to jednak koszyk, go po troszu blokuje, tym samym szybciej się męczy. Co z kolei nie jest gwarancją, że jak uderzy drapieżnik w ławicę np. 100 płotek to wróci po tego nieszczęśnika.

Nie lepiej, żeby żywiec sobie naturalnie "chodził" ? No prawie naturalnie, ponieważ też jest poniekąd na smyczy, nawet przy otwartym kabłąku.

Sama nie wiem co o tym myśleć :shock:

Pójdę jutro do biblioteki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa jak żywiec zachowuje się z takim obciążeniem to nie małym
zależy może poprostu po kontakcie z wodą stanie się trupem :smile: czasami też mi się to zdaza :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej wyjść nie mogło:)

horoba to trochę waży... ale do sedna, jestem ciekawa jak żywiec zachowuje się z takim obciążeniem to nie małym

według mnie zachowuje się tak samo jak z ciężarkiem, w końcu na wody płynące nikt nie używa małych ciężarków, co do kondycji żywca takim zestawem nie pobijam rekordów odległości :wink: , łowię na odrze między główkami więc jakieś 20-30 rzutu żywca nie zabije sprawdzałem to i po kilku rzutach żywiec był jeszcze całkiem do użytku.

ie lepiej, żeby żywiec sobie naturalnie "chodził"

następnym razem sprobuję naturalnie :lol:

i podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie zachowuje się tak samo jak z ciężarkiem, w końcu na wody płynące nikt nie używa małych ciężarków, co do kondycji żywca takim zestawem nie pobijam rekordów odległości :wink:

Hmm noooo ale jak będzie z tą rurką antysplątaniową, które de facto jest na rysunku, czy ona nie będzie w zestawie pełniła funkcji "zaczepowej", no kurde żywiec chodzi... to mnie zastanawia najbardziej. skorman próbuj jak najbardziej i opisz jak to wszystko wygląda, pewnie nie tylko mnie zżera ciekawość :wink:

jakieś 20-30 rzutu żywca nie zabije sprawdzałem to i po kilku rzutach żywiec był jeszcze całkiem do użytku.
zależy może poprostu po kontakcie z wodą stanie się trupem :smile:

Tu musicie się umówić na mały trening :lol:

następnym razem sprobuję naturalnie :lol:

i podzielę się wrażeniami.

Na to liczymy, zwłaszcza na porównania dwóch metod :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki proponujesz zestaw bez rurki??? z potrójnym krętlikiem???

Kurcze ja nie bardzo w tych sprawach, ale nie wygodniej będzie np. ze sprężyną z własnym dociążeniem?

Np: http://www.york.info.pl/kat_09a.php?wyb=9 :?:

Może się mylę, ale mi byłoby łatwiej, tylko zanęta bardziej kleista musi być do sprężyny.

Pokombinuj, jutro pewnie po przespanej nocy zjawią się mądrzejsi i pewnie rozwieją Twoje wątpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływa tyle ile mu pozwala długość przyponu

no to jak już zacząłeś Tomku temat :grin: to mam parę pytanek:

Jaki przypon proponujesz (długość i z czego) - Odra szczupak, boleń, sandacz

przeczytałem twój post o sandaczu http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=878&highlight=pierwszy+raz++%BFywca

jak wygląda ten zestaw, ja osobiście na żywca używam spiningu york 270 cw. 10-35, zestaw jak najmniej skomplikowany rurka/koszyk(ciężarek)/podwójny hak/żywczyk za grzbiet i sru do wody :grin:

żyłka poluźniona kabłąk zapięty, kij na trzciny i jak szczupak przywali to widać i zdążę zaciąć, wędka raczej do holu siłowego więc jest trochę zabawy ale ogólnie jest ok :shock:

jednak twoje posty o sandaczach dały mi wiele do myślenia i od następnego razu zmieniam metodę, moja definitywnie wyklucza sandacza, chciałbym jeszcze dodać że żywiec jest dla mnie dodatkiem do DSa :razz:

Dalsze pytania:

2. jak wygląda twój zestaw???

papierek? jak gdzie i po co skoro masz sygnalizator? j

3. ak sygnalizator to jaki i czy żywiec jak chodzi to nie wykazuje brań (nigdy nie korzystałem z sygnalizatorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi napisał/a:

No skoro próbuje pływać to jednak koszyk, go po troszu blokuje, tym samym szybciej się męczy.

Pływa tyle ile mu pozwala długość przyponu- niezależnie od tego czy w zestawie jest ołów czy sprężyna.

No właśnie doszłam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przypon proponujesz (długość i z czego)

W nocy łowię na przypony 40-50 cm z żyłki (0,20- 0,25) w dzień jesienią jak najdłuższy wolfram (ze względu na szczupaka)

papierek? jak gdzie i po co skoro masz sygnalizator?

Naprężenie żyłki , obrazowanie początku brania

czy żywiec jak chodzi to nie wykazuje brań
Papierek przyciśnięty małym kamykiem niweluje wysiłki nawet najmocniejszego żywca. Przy spokojnej wodzie wystarczy sam papierek.

Zwróć uwagę, że to wszystko dotyczy wody stojącej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje tomku za cenne rady,

Zwróć uwagę, że to wszystko dotyczy wody stojącej. :wink:

pls jeszcze o twój sposób na wody płynące, łowię zwykle na odrze, na drapieżnika zasadzam się między główkami, tam woda prawie nie płynie ale mały uciąg ma, jakie rozwiązanie proponujesz na takie warunki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze o twój sposób na wody płynące

Na rzece sandacze łowię b. rzadko. Jeżeli woda płynie bardzo wolno to opisany sposób może się sprawdzić. Na bardzo szybkim kamienistym nurcie u nas na Wiśle sandaczowcy łowią na ołowie po 150 gr, wędka na sztorc, kabłąk zamknięty dopiero pierwsze szarpnięcie to sygnał do natychmiastowego otwarcia kabłąka. A sandacz wcale nie unika kamienistych przelewów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorman, tyle że ten twój kijek to już chyba na żywca / trupka z gruntu nie będzie się nadawał

no niby nie ale między główkami woda tak nie ciągnie więc daje mały ciężarek, a wogle co jeśli zestaw będzie ważył powyżej max cw???

to właśnie tak jest jak małe fundusze i kij by sie do wszystkiego przydał :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są na rynku bardzo tanie kije 3m w 80gr-100gr - ja mam taki i bardzo sie przydaje na trupka / zywca - no i karpiowki.

Ale tez dawniej uzywałem spina - ważne żeby nie rzucać zbyt gwałtownie to może się mu nic nie stanie.

Ale chyba lepiej wydać na drugą wędke niż stracić tego spina, zostać z niczym i później kupować nowego spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kiedys łowiac leszcze złapalem sandacza 30 cm na białego robaka .W sobote własnie wybieram sie na leszcza popoludniu i wieczorkiem kolo 17 chcialbym na zywca sprubowac własnie na sandacza .Dodam ze łowie na Wisle .Co proponujecie na tego zywca ,jaki zestaw ,jakie miejsca i oczywiscie jaka pora ?Mysle ze pomozecie koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.