Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Router na internet


Amator

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam D-Linka DI-624, nie narzekam, dało radę nawet zmusić go do współpracy z internetem dostarczanym przez Multimedia :)

Ale ostatnio polecano mi Netgeara, który łączy bardzo atrakcyjna cenę (niewiele ponad 100 zł) z łatwością instalacji z płytki CD. Np coś takiego: router netgear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-Link Router AccesPoint DI-524

http://www.allegro.pl/item808666605_salon_d_link_router_acces_point_di_524_wifi_wawa.html

Posiadam i używam od około 2 lat, 0 problemów, konfiguracja wręcz intuicyjna, 0 strat prędkości przy połączeniu Wi-fi, bez problemu wyrabia z 3 komputerami. Wcześniej posiadałem Pentagrama o którym dobrego słowa nie mogę powiedzieć :roll: modelu nie pamiętam, ale wiem że był czarny z lekko zaoblonymi krawędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dopiero teraz zobaczyłem temat ... ogólnie może moja wypowiedź przyda się na przyszłość ... pracuje w jednej ze szczecińskich firm internetowych i mam trochę do czynienia z routerami u klientów ... odradzam edimaxy - urządzenia wieszają się , często tracą transmisje wifi ... podobne rzeczy mogę powiedzieć o urządzeniach asmaxa ... kolejną firmą jest pentagram i netgear ... na pewno lepsze niż dwie pozostałe ale wybierając router do domu proponuję zakupić d linka bądź link sysa np WRT54G2 ... te ostatnie są rewelacyjne pod względem możliwości i ustawień oraz pod względem działania ...

jeśli ktoś z was planowałby zakup karty wifi na usb to only : d link , link sys bądź ovislink

jeśli miałby ktoś jakieś pytanie z tej dziedziny to służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałby ktoś jakieś pytanie z tej dziedziny to służę pomocą

:twisted:

Ok. Sam się prosiłeś.

Mam mały problem:

Siła sygnału znakomita a prędkość spada do 1Mb/s i nie można otworzyć żadnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałby ktoś jakieś pytanie z tej dziedziny to służę pomocą

:twisted:

Ok. Sam się prosiłeś.

Mam mały problem:

Siła sygnału znakomita a prędkość spada do 1Mb/s i nie można otworzyć żadnej strony.

zmień tryb pracy wifi na B domyślnie jest b&g albo mix :mrgreen: przy okazji proponuje zmienić kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artone, kilka dni temu zaczęły się problemy z moim routerem D-link DI-524, mianowicie co jakiś czas gubi sygnał. Upgradowałem już firmware, zmieniałem priorytety firewalla i już nie mam pomysłów co jeszcze można zrobić :roll: coś czytałem że podobno może być to wina zasilacza, który podobno lubi się przepalać. Wina na pewno leży po stronie routera, bo dzieje się tak na wszystkich komputerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DSL-524T ale czegoś takiego nie miałem. Słyszałem o wadliwych zasilaczach.

Ale miałem też tak na Sagemie 840 od neo. Wina była po stronie TP - jakies zwarcie było, pogrzebali w puszcze i jest dotąd ok. Teraz mam netię ale linie tp choć może to pomogło, nie wiem.

Zobacz na innym routerze jak z sygnałem, posiedź na nim z dzień i metodą prób i błędów dojdziesz o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilaczy to faktycznie we wszystkich urządzeniach marki d link zasilacze są podatne na skoki napięcia których w naszej sieci jest dość sporo. Rozumiem ,że wszystkie kompy masz podłączone po wifi ? Jeśli tak to sprawdź na kablu czy w tym samym czasie będziesz miał przerwę. Jeśli przerwy będą też na kablu do router do reklamacji. Jeśli jest po gwarancji możesz spróbować na innym zasilaczu - zwróć uwagę na ilość amperów żebyś nie wysadził routera w powietrze. Ogólnie zaleca się podłączenie wszystkich routerów pod listwy anty przepięciowe. Urządzenia są bardzo czułe na skoki napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem porządnie wyglądający "uniwersalny" zasilacz, pasuje i działa.

Niestety ale przy utracie sygnału nie pojawia się żaden komunikat, po prostu siada GG, programy P2P i cała reszta.

Podczas badania Ping-u zauważyłem pewną zależność, zawsze jest 5 linijek przerwy.

123456z.th.jpg

i to nasunęło mi do głowy, czy może jednak problem leży gdzieś dalej, być może u dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artone, teraz to już w ogóle net mi działa jak chce :roll: 10 minut jest a później przez godzinę go niema. Moim dostawcą jest Global Connect. Zdaje mi się że jest coś w routerku zwalone i przepala zasilacze :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy w ogolę masz połączenie z routerem i czy odpowiada ... sprawdź stan połączenia lokalnego i zapamiętaj adres bramy ... np 192.168.0.1 :mrgreen:

następnie menu start -> uruchom -> wpisz : cmd i kliknij uruchom

w czarnym oknie wpisz : ping 192.168.0.1 -t ( wpisz adres bramy ze stanu połączenia lokalnego )

Jeśli co jakiś czas na kablu będziesz miał przerwy do routera to raczej router jest uwalony. Jeśli chcesz możesz mi go podrzucić na testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.