Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciasto proteinowe


oszolom87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dużo można wyczytać na temat kulek proteinowych ale co do ciasta proteinowego jako przynęty to nie znalazłem zbyt wiele w internecie. Ciekaw jestem czy łowiliście i z jakim skutkiem na ciasta proteinowe albo czy sami takie ciasta wytwarzacie w domowych warunkach. Interesuje mnie wszystko na ich temat począwszy od wytwarzania (przepisy), przechowywanie i skuteczność takiej przynęty, w odróżnieniu od kulek proteinowych o których znajdziemy informacji od zatrzęsienia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam ponownie. Widzę że nikt nie podjął tematu więc zapytam czy ktoś próbował łowić na ciasto proteinowe takie jak do robienia kulek tylko po ugotowaniu kulek ponownie je zmielił i tak wytworzone ciasto próbował przechowywać a następnie łowić formując kule na haku? Czy to w ogóle zda egzamin czy ciasto szybko rozmoknie w wodzie i spadnie z haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszolom87, mija się to troche z celem dlaczego używamy kulek - bo są twarde.

Jak nie masz w łowisku żadnych innych ryb to sobie możesz łowić na ciasto - przepisów na kulki masz w necie zatrzęsienie - na tym portalu w odpowiednich tematach znajdziesz cos dla siebie.

Po drugie - metoda włosowa zwiększa szanse zacięcia ryby - a ciasto na haku zmniejsza.

Po trzecie - będziesz musiał częsciej przerzucać bo po podskubywaniach plotek itp nie będziesz pewny czy masz coś jeszce na haku, więc będziesz robił więcej zamieszania w łowisku, co nie wpłynie na połów okazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.