Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym sezonie nie było problemów. Ja zostawiałem auto zaraz jak się zaczyna "9" i ten długi cypel (zakaz wjazdu autem na cyple). I zazwyczaj szedłem kawałek na nogach. Ale spokojnie można dojechać do plaż, a nawet i dalej.

 

edit:

Tu masz dojazd do najdalszego miejsca, do którego dojeżdżałem, a mam nisko zawieszone auto. Nie wiem jak w tym roku i jak jest po ulewach. Ale wydaje mi się, że powinno być ok.

Edytowane przez morelowy
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Byłem dziś w godzinach 6-13 na zbiorniku nr 9, rzucałem metodą i na spawik z robakami, kuku i na włosa z małymi kulkami. 

Kilka skubnięć na spławik z białym robakiem, kuku cisza, czerwony cisza, kulki cisza, jakaś masakra zasypiałem tam... Czy to normalne ? Był ktoś tam ostatnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na 9. Od 7 do 11. Dwie wędki jedna metoda druga koszyk. Białe robaki i dendrobena. Cały czas coś się działo ale bardziej skubania niż jakie kolwiek konkretniejsze branie jeden mały lin na brzegu i jeden leszczyk. Jedyne co mnie zaskoczyło to widok jak płynąca młoda kaczka nagle znika pod wodą i tylko parę piór zostaje. Sum? Szczupak?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.07.2016 o 14:47, nofer napisał:

Dziś byłem na 9. Od 7 do 11. Dwie wędki jedna metoda druga koszyk. Białe robaki i dendrobena. Cały czas coś się działo ale bardziej skubania niż jakie kolwiek konkretniejsze branie jeden mały lin na brzegu i jeden leszczyk. Jedyne co mnie zaskoczyło to widok jak płynąca młoda kaczka nagle znika pod wodą i tylko parę piór zostaje. Sum? Szczupak?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Sumy na przylasku są i wielkie szczupaki też, więc ciężko powiedzieć.

Ps. Koledzy jak teraz podczas ŚDM z dojazdem na Przylasek? Da się wjechać od strony Niepołomic i prze NH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem rano i od strony Igołomskiej czy to wjazd na Przylasek czy na Branice widnieje znak zakaz wjazdu strefa III bla bla bla wczoraj jeszcze był przekreślony a dziś to już nie wiem jak tam jest. Jak dla mnie to jest jedne wielkie nie porozumienie....

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co za chore poj**y, przez ten CYRK na ŚDM, mamy zamknięte większość wód stojących poza Kryspinowem gdzie w tym okresie jest PIERDYLION plażowiczów...

no nic pozostaje znowu pojechać gdzieś na komercje... Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Przylasku, potwierdzam co napisano wcześniej wszędzie na bocznych drogach stoją znaki zakazu ruchu, na razie pozaklejane. Także jakby ktoś chciał wjechać od strony ,,Meksyku" czy od Branic to może być problem. Ja wjeżdżałem od rzepakowej i póki co znaku nie ma. Przylasek praktycznie pusty, niestety rybki na zero.

Swoją drogą to istny armagedon przez te ŚDM, nie dość że przez cały dzień latają śmigłowce i to bardzo nisko to jeszcze MPO zmieniło czas pracy na godziny nocne i dzisiaj w nocy wywozili śmieci o 3.30,a wiadomo jak się tłuką przy tej czynności, okno w nocy otwarte i po spaniu. Jak będziecie gdzieś jechać samochodem to uważajcie na pielgrzymów, to jak chodzą to masakra, nie patrzą że mają czerwone światło tylko idą. Wczoraj jak jechałem na rybki na trzech przejściach ze światłami miałem taką sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, morelowy napisał:

No trzeba uważać, ale nie ogarniam tego, że jak o przez bity tydzień w całym roku nie pojedziecie na ryby to was skręca. Trochę zrozumienia...

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Wiele osób ma w tym okresie wolne w pracy, bo dojazd zajmuje zbyt dużo czasu albo po prostu nie da się pracować.

Jest czas na rybki a niema gdzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do organizacji mogę podać jeszcze kilka innych przykładów gdzie są popełnione karygodne błędy w organizacji lub zabezpieczeniu tej imprezy.. Tak się składa że mój dobry znajomy jest wojskowym i od przeszło miesiąca stacjonuje w brzegach, więc co nieco znam sytuacje.

Co do cyrku, tak to dla mnie właśnie wygląda i przypuszczam że nie tylko dla mnie :wacko: każdy ma swoje zdanie.

Skoro Kraków nie jest w stanie odpowiednio zorganizować takiej imprezy, nie powinien się za to brać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, podłącze się do dyskusji. W 100% potwierdzam to co pisze Salto, mi tez już ze 3 razy ludzie wchodzili dosłownie na maskę na czerwonym świetle, jak pokazywałem ręką ze jest czerwone światło to mi wesoło machali i szli dalej... W mojej części miasta (Krowodrza/Bronowice) żyje się w tym tygodniu rewelacyjnie, zero korków, zero kolejek w sklepach, pełne półki,  żyć nie umierać. Oczywiście darcie papy w nocy przez pielgrzymów jest dość problematyczne, upał, otwarte okno, moja córeczka ma bardzo słabe spanie... żeby nie było totalnego off topu, chce się wybrać na ryby w sobotę rano i zastanawiam się czy gdziekolwiek dojadę, bo piątek i sobota to chyba momenty kulminacyjne? Myślałem o Dąbiu lub Tyńcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na Wisłę ze spławikiem w okolice Wawelu, wczoraj rano zasiadłem niedaleko Wodnej Policji która znajduję się na ul. Tynieckiej, rzucałem metodą i spławikiem. Szczytówka nie drgnęła ale spławik szalał, czepiał się leszcz i karaś, ten drugi rzadziej ale dwa okazy ważyły dobrze ponad kilo :) Dojazd bezproblemowy lecz kilku obcokrajowców zaciekawiła moja osoba i zawracali "gitarę" ale z samego rana nie było ich tam wielu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.07.2016 o 15:29, Seprioth napisał:

Polecam na Wisłę ze spławikiem w okolice Wawelu, wczoraj rano zasiadłem niedaleko Wodnej Policji która znajduję się na ul. Tynieckiej, rzucałem metodą i spławikiem. Szczytówka nie drgnęła ale spławik szalał, czepiał się leszcz i karaś, ten drugi rzadziej ale dwa okazy ważyły dobrze ponad kilo :) Dojazd bezproblemowy lecz kilku obcokrajowców zaciekawiła moja osoba i zawracali "gitarę" ale z samego rana nie było ich tam wielu ;) 

Jakiej gramatury podajników do metody używałeś na tym odcinku Wisły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Elast93 napisał:

Jakiej gramatury podajników do metody używałeś na tym odcinku Wisły?

Koszyk 60g, wkoszyku 2mm krab na przemian z halibutem (czasem obydwa mieszam i też podobne efekty) za to kulki 10mm kuku, truskawka lub halibut na każdą z tych kuleczek skusił się zarówno lechol jak i karaś.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.07.2016 o 09:40, Elast93 napisał:

Co do organizacji mogę podać jeszcze kilka innych przykładów gdzie są popełnione karygodne błędy w organizacji lub zabezpieczeniu tej imprezy.. Tak się składa że mój dobry znajomy jest wojskowym i od przeszło miesiąca stacjonuje w brzegach, więc co nieco znam sytuacje.

Co do cyrku, tak to dla mnie właśnie wygląda i przypuszczam że nie tylko dla mnie :wacko: każdy ma swoje zdanie.

Skoro Kraków nie jest w stanie odpowiednio zorganizować takiej imprezy, nie powinien się za to brać. :lol:

100 % racji!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio byłem w sobotę z dwoma kompanami na 9. Nocka brań mało 6 wędzisk w wodzie kombinowania chyba na wszystkie przynęty i tylko jeden karp taki 40 plus na brzegu. Nad ranem spławik i zabawa z wzdregami ale z wymiarami to raczej przedczkole.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nofer napisał:

Ostatnio byłem w sobotę z dwoma kompanami na 9. Nocka brań mało 6 wędzisk w wodzie kombinowania chyba na wszystkie przynęty i tylko jeden karp taki 40 plus na brzegu. Nad ranem spławik i zabawa z wzdregami ale z wymiarami to raczej przedczkole.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam pytanie do osób dłużej łowiących na Przylasku ( ja byłem tam do tej pory 2 razy). Chodzi mi o głębokość łowisk  12,13 i 14. Jak głębokie są?

Do tej pory byłem na 12 i 14 i wychodzi mi,że jest tam ok.4 m. Jest to dla mnie nie lada wyzwanie ponieważ próbuję łowić na odległościówkę 3,9m  ze spławikiem zamontowanym na stałe:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad z bratem i kumplem na przylasek od 8:30 do 15:00.

Brat pochodził ze spinem naokoło mniejszych akwenów ale wyjął tylko kilkanaście pistoletów 20-45cm. Natomiast ja z kumplem po dwie wędki z gruntu ale zarówno na słodko jak i na śmierdziuchy ryby praktycznie nie brały, kolega wyjął karasia i dwa małe liny a ja aż jednego lina na metode. 

Porażka białoryb nigdzie nie bierze :huh: 

Jeszcze popróbuje kilka razy na brzegach lub bagrach i czas wziąść spinning do ręki..

Co do głębokości dokładnie nie powiem bo nie sondowałem dna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.