Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kolowrotki firmy Jaxon


piotrzieba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :D

Który z tych kołowrotków Wy byście dali do kija spinningowego(270cm cw.10-40g) :?: :

Jaxon Fortex XM 100:

-3 łożyska

-przełożenie: 5,5:1

-0,20/160m

Konger Air Cobra:

-4 łożyska

-przełożenie: 5,1:1

-0,22/150m

Moim zdaniem do takich lekkich wędzisk lepiej pasowałby lżejszy i mniejszy kołowrotek (czyli Jaxona) :)

A wasze zdanie na ten temat...proszęodpowiedzcie sami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Bartosz

Do spinningu o wyrzucie 10-40g kołowrotek w rozmiarze 100 będzie nieporozumieniem! radziłbym Ci rozmiar 300. A co do Jaxona to lepiej nie stosuj go do spinningu. Może tego nie wytrzymać! Patrzyłeś może w ofertę Dragona? Tam są całkiem niezłe kręciołki. A z tych dwóch wybrałbym zdecydowanie Kongera w rozmiarze 300. POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego spinningu nie polecałbym żadnego z tych kołowrotków. Podobnie jak Bartosz radziłbym kupić coś z Dragona, np Millenium Pro Fd830 lub jakiś wyższy model.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Lowie rybki juz od ponad 2 lat ale zawsze jak sie zblizaja urodziny mam dylemat: "Co kupic ?" Nie jestem zbytnio "obcykany" na temat doboru modelu kolowrotka i dlatego chce Was poprosic o pomoc w doborze odpowiedniego sprzetu. Otoż interesowalby mnie dobry kolowrotek firmy Jaxon do spinningu i w cenie do 100 zlotych. Jest cos takiego zgodnego z moimi wymagniami ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxonów do 100 zł jest z 15 rodzaji tylko dlaczego Jaxon /chociaż wbrew ogólnej opinii mają pare dobrych sprzętów/ wszyscy będą doradzali ci Dragona a ja w kołowrotkach tanich stawiam na Okumę ze stajni Dragona. Nie podam dokładnego modelu bo nie znam twoich potrzeb ale Okuma jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz ! Teraz tylko bede mial dylemat: "Czy wybrac Okume czy Dragona" ale podolam tej decyzji i napewnoc szybko zostanie ona rozsztrzygnieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja kołowrotkiem Jaxona Fortex XT 100 spiningowałem całe wakacje i moge powiedzieć że działa tylko kabłak nie chciał się zamykać przy kręceniu korbką. Tak poza tym to wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spiningu Jaxon sie nie bardzo nadaje, a Air Cobre mam i używam do lekkiego gruntu i sprawdza się dobrze, ale do spiningu raczej bym go nie polecał. Wybierz coś z Dragona, ja mam na spiningu 10-30g już od 3 sezonów Eclipse II 720 T i sprawdza się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam.

Własnie zaczynam swoja przygode z metoda spiningowa.

Chciałbym się Was doradzić jaki kolowrotek kupic do mojego wedziska w cenie do 80zl?

Jesli mi juz go polecicie to prosilbym o napisanie modelu i grubosci zylki jaka powinienem do niego dokupic.

Wiem,ze grubosc zylki jest istotna i wplywa na brania. Ale czy tyczy sie to tez metody spiningowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór kołowrotka znając tylko kij to tylko tak jak napisał w innym temacie Piotrek " taki aby pasował kolorem" A tak poważnie to na jaką rybę będziesz się nastawiał? Po wędzisku wnioskuję że ma to być uniwersal ale może się mylę.

Poza tym na forum jest mnóstwo o kołowrotkach w tym przedziale cenowym.

Na allegro w tej cenie kupisz sobie CATANE 250 i wg mnie będzie ok. http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszym stopniu szczupak w mniejszym okon...

tez myslalem o catanie i chyba to bedzie dobry wybor...

pytam sie o kolowrotek bo nie wiem jak to jest z tymi lozyskami a z tego co pamietam catana ma malo lozysk..

do czego sluza lozyska i w jakim stopniu sa istotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ktoś z was może posiada kołowrotek Jaxona VX MACHINE 200 i powie mi ktos jak on sie "zachowuję" ?

Bo mam problem z wyborem pomiędzy Jaxone VX MACHINE 200 , a Dragon Team FD920i...

Prosze o rady:)

pozdrawiam i z góry thx :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wybur miedzy tymi dwoma to bierz oczywiscie dragona bo duzo lepszy, ale jesli masz na ten kołowrotek tyle kasy to ja bym Ci radził poczytac uwaznie opinie kreciołkow z tej półki cenowej i wybrac jeszcze lepszy sprawdzony model zebys wiedział ze za tyle kasy kupisz cos pewnego na poczatek jesli chcesz zuc okiem na Schimano lub Abu garcia i poczytaj opinie.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wyborem pomiędzy Jaxone VX MACHINE 200 , a Dragon Team FD920i...
Rozbierzność cenowa i jakościowa w przypadku tych dwóch kołowrotków jest tak duża ze wydaje sie być jasne ze lepszy będzie Dragon.

JAXON V no i Dragon Team

Aczkolwiek Jaxon mimo nazwy :cool::lol: wygląda w miarę solidnie dodam ze na pierwszy rzut oka bo na kiju go nie miałem. Niestety niepokojący jest mocny spadek ceny Jaxona od daty premiery potaniał ok30% i to pewnie nie ostatnia obniżka cenowe tego modelu.

Z tych przykładów wybór jasny : Dragon :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radze, jesli masz wydac ponad 200pln to poszukaj a znajdziesz napewno cos bardziej opłacalnego bo od tego dragona w tej cenie sa lepsze i pamietaj ze firma dragon jesli chodzi o kołowrotki to nie ma sie czym chwalic taka jest oczywiscie obiegowa opinia jak i moja. Dodam jeszcze ze parametry tego dragona czyta sie całkiem ciekawie ale po pewnym czasie uzytku raczej juz tego zauwazac nie bedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.