Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wklejanki


stanley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na imie mam Stanislaw ,jestem nowy na forum.Mam 30 lat i mieszkam w Grodzisku maz.Lowie od dziecinswa,lecz tak na powaznie gdzies od 2-3 sezonow.Glownie glinianki ,oraz Bzura i Pisia w okol. Sochaczewa. Mam pyt.dot wklejanek.Interesuje mnie czy na wklejanki da sie dobrze lowic na blaszki wirowe?Pyt.2:-Czy wklejanka od 8smiu gr.bedzie porownywalnie czula np.do klasycznej szczytowki od 5gr??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

stanley, oczywiście że tak, na wklejki do 10g czy 15g komfortowo prowadzi się zerówki i jedynki, na krótszym patyku do 8g za pewne też.

pomijając drobiazgowe różnice wklejka do 10g teoretycznie powinna być czulsza od klasycznego kija w tej samej gramaturze, docelowo wymyślona pod gumki i mizernie żerujące okonie.

są ludzie którzy brzydzą się tego typu patykiem, tak czy inaczej muszą się pogodzić z faktem że jest niezastąpiona w określonych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jeziorku pod wirówki może sie sprawdzać wklejka ,ale na rzece ..... ?a na rzece z mocnym nurtem ....?

zerówki i jedynki,
komfort też jest nieco subiektywny, więc w takiej sytuacji mogą pozostać tylko zerówki. poza tym wklejka wklejce nie równa(pomijając różne dziwactwa, nieudane patyki) a sztywność węglowej igły może się różnić w poszczególnych modelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak ty łowić sandacze bez dobrej wklejanki np.na rzece?
ostatnimi czasy nie mieć czasu na wypady na rzeka(rzeka być daleko, nie licząc zasyfionej przemszy) i nie łowić sandacz :lol:

a poważnie to są różne szkoły łowienia sandaczy, można mieć dwa kije standardowy i na słabo żerujące ryby, sztywnym się lepiej zacina(co w przypadku okonia nie jest potrzebne, a nawet kij powinien być miększy - kruchy pysk okonia) a na wklejance widać lepiej brania - jednak wątek dotyczy okoniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ole oparłem sie o rzekę i o nie możliwość łowienia wklejanką na niej.Czasami jest po prostu niezbędna do prawidłowego odczytania brania a ja w zupełności sie nie zgadzam z tezą że nie nadaje sie na rzekę.Oczywiście dana gramatura do danej wagi przynęty bądż stawianego przez nią oporu musi być zachowana bo inaczej nijak sie to ma do komfortowego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ole oparłem sie o rzekę i o nie możliwość łowienia wklejanką na niej.
czytaj uważnie, konkretnie i jednoznacznie chodziło o obrotówki(aglia/comet stawiające spory opór) na wklejce okoniowej w granicach 10/15g górnego cw. w warunkach mocnego uciągu - rzeka.

i jest to możliwe, jednak max. wielkość obrotówki jest zależna indywidualnie od kijka i subiektywnej oceny komfortu - przeważnie nr.0 i nr.1.

dwójka(i trójka, większych raczej nie stosuję) to już duży przeskok i osobiście preferuję do niej kij do 25g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pyt.Podoba mi sie kijek jaxon xt- pro new.gen. Zander 8-28gr.Czy ktos zna ten kij? Chodzi mi jakie on ma ugiecie?Czy to nie jest tak ze poza czescia wklejana iest prawie prosta pala? NO i jeszcze jedno(m0ze nie pow.byc w tym temacie)-Czy ktos wie jakie ugiecie maja Jaxony XT Pro new.gen.(nie le,nie ng royal) Nie lubie ugiecia 1\3.i dalej prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale napiszę co znalazłem w sieci:

Spinningi XT-PRO Limited Edition New Concept Spinn - akcja szybka,zrównowazona

Spinningi XT-PRO Limited Edition Spinning - akcja wybitnie szczytowa

Spinningi XT-PRO Limited Edition Jig Spinn (wklejanki) (akcja wybitnie szczytowa? polecane na sandacze, plus przynety gumowe)

Spinningi XT-PRO New Generation Fast Tip Spinn - wybitnie szczytowa, extra szybka

Wszystkie nowe jaxony wklejanki z seri xt pro sa o akcji wybitnie szczytowej z przesztywnionym dolnikiem.

Tutaj do zobaczenia katalog wędek:

http://www.jaxon.pl/pdf/01_jaxon_katalog_2010.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.