Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wymierający gatunek.....


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

... ludzie odważni i honorowi.... :cry:

http://wiadomosci.onet.pl/2682,2126580,policjant_zginal_po_sluzbie__bronil_pasazerow,wydarzenie_lokalne.html

Mam nadzieję, że to będzie początek dyskusji na temat braku tolerancji dla bandytyzmu i uprawnień dla policji. :roll:

Jak długo jeszcze bandyci będą górą? Dlaczego taki zabójca nie dostaje z miejsca kary śmierci? Dlaczego policjant musi wykonywać durne procedury żeby użyć broni? Dlaczego stadionowy bandyta wali w policjanta czym popadnie a on się tylko zasłania tarczą?

Brak słów..... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Dlaczego taki zabójca nie dostaje z miejsca kary śmierci?

Nie wiem co znaczy z miejsca, ale kara śmierci przy takim systemie sądownictwa jak nasz krajowy to grube nieporozumienie

Dlaczego policjant musi wykonywać durne procedury żeby użyć broni?

Ten był po cywilnemu więc broni raczej nie miał. A te procedury nie są tak skomplikowane, i myślę że uchroniły życie wielu ludziom

To że ludzie odważni i honorowi to wymierający gatunek to się zgadzam... Szkoda faceta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy z miejsca, ale kara śmierci przy takim systemie sądownictwa jak nasz krajowy to grube nieporozumienie

W przypadkach nie budzących wątpliwości co do sprawcy i okoliczności.

Ten był po cywilnemu więc broni raczej nie miał. A te procedury nie są tak skomplikowane, i myślę że uchroniły życie wielu ludziom

A ja myślę, że spowodowały sytuację, w której bandyci nie boją się policji, bo wiedzą, że policjant zastanowi się 10 razy zanim sięgnie po broń. W USA policjant tylko raz poprosiłby o niedemolowanie autobusu i niechby tylko bandzior zrobił ruch w jego kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandyci nie boją się policji

Niestety to zjawisko jest coraz częściej obserwowane w naszym kraju. Cała wina spada na system i społeczeństwo, które na to przyzwala. Zwłaszcza znieczulica i chwilowa ślepota naocznych świadków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten był po cywilnemu więc broni raczej nie miał.

Był na urlopie więc broń miał w depozycie.

To że ludzie odważni i honorowi to wymierający gatunek to się zgadzam... Szkoda faceta

Za 3 -3,5 tyś PLN też bym był gatunkiem wymierającym. Szkoda rodziny i własnego zdrowia/życia.

bandyci nie boją się policji, bo wiedzą, że policjant zastanowi się 10 razy zanim sięgnie po broń.

Jak wyżej. Dotyczy to też innych służb.

W USA policjant tylko raz poprosiłby

A niby tacy gamonie i wszyscy się z nich nabijają. Ale jakoś to u nich w czasie hymnu kładzie się rękę na sercu a u nas jak zawsze nic. Tam policjanci, strażacy i żołnierze otaczani są szacunkiem a sądy są sądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w USA się nie obcyngalają.. to fakt. :)

Przepiękne. :twisted: Tak powinno być w Polsce. Jedno polecenie (tak jak na filmie- wyjmij ręce z kieszeni) i jak go nie wykona to od razu gleba.

A nie jak w Polsce kibole walą w policjantów czym popadnie a oni się zasłaniają. Jedno polecenie przez głośnik, kolejny ruch- gumowe kule a jak nie pomaga to ostra. Jeżeli taki gnojek wali policjanta kamieniem czy deską to jest to usiłowanie zabójstwa i tak powinno być traktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak powinno być....jestem tego samego zdania. Wydaje mi się, ze takie a nie inne traktowanie policji wynika z niechlubnej historii. Mam tu na myśli Milicji itp. dziś policja boi sie reagować bo media zaraz rozdmuchają sprawę, że państwo policyjne, że jest jak na Białorusi itp. Policja powinna mieć prawo reagować brutalnie w takich sytuacjach. Następnie każdy przypadek takiej interwencji powinien być sprawdzany przez kogoś by nie dochodziło do nadużyć, ale w naszym kraju policja boi się wszystkiego....ale wcale ich za to nie obwiniam. Za 2000 nie każdy chce narażać życie, niemniej jednak każdy do policji wstępuje dobrowolnie i powinien byc tego świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 -3,5 tyś PLN też bym był gatunkiem wymierającym. Szkoda rodziny i własnego zdrowia/życia.

Jakie 3-3,5 tysiąca? taką pensje dostaje komendant komisariatu w Krynicy-Zdroju :) Zwykły szary policjant przez kilka pierwszych lat swojej służby dostaje 1800 zł netto :) (prewencja)A wiem stąd że mam dość szerokie grono znajomych policjantów z którymi współpracuję od czasu do czasu :)

wsłuchać się czysta prawda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Już przeszło i jest zarządzenie komendanta głównego. Co z tego skoro do takiego przestępcy trzeba oddać 8 strzałów ostrzegawczych a dopiero później walić w nogi.

Chociaż z drugiej strony to można przytoczyć starą prawdę:

"Lepiej żeby mnie trzech sądziło niż czterech niosło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu gdy byłem w wojsku mówili mi że na warcie jak stoję to lepiej abym zastrzelił typa niż miałby przeżyć bo z tego tylko kłopoty będą.

Myśle ze podobnie jest tu ,mam kolegę co w prewencji służył parę lat a dla swojego i rodziny spokoju przeniósł się do wrd bo jak mówił nigdy nie wiedział czy wróci do domu.

Zmiana prawa pomogła by nie karanie tych co bronią swojego czy też przypadkowych ludzi interwenujących lecz sprawców .Dziś ja jako pracownik ochrony muszę się zastanowić czy warto w niektórych przypadkach interweniować w pracy ,bo z tego tylko kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszło nie przeszło ... kolesiowi okradali auto dorwał gościa i potocznie mówiąc obił mu ryja i miał masę problemów ... gdzie tu sprawiedliwość ? tam samo jak ktoś ci wejdzie do domu wpierdzielisz mu i możesz mieć kłopoty a w niektórych stanach za wejście na swoją posiadłość możesz lać i patrzeć czy równo puchnie i nic ci nie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego skoro do takiego przestępcy trzeba oddać 8 strzałów ostrzegawczych a dopiero później walić w nogi.

Mój dowódca mówił; najpierw zabij a potem sprawdzaj kto cię od tyły zachodzi. Tak i w tym przypadku, najpierw wal w nogi a potem 8 razy w powietrze, kolejność cbdu. W broni rejestracji nie ma :grin:

dawno temu gdy byłem w wojsku mówili mi że na warcie jak stoję to lepiej abym zastrzelił typa niż miałby przeżyć bo z tego tylko kłopoty będą.

Nie tylko w wojsku. Co jedne zeznania to nie dwoje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to żeby każdy szary człowiek miał prawo zabić człowieka - chodzi o to żeby czuć się bezpiecznie a wyznaczaniem sprawiedliwości powinny zając się odpowiednie organy ale na pewno nie w taki sposób jak dziś ale chociaż jest druga strona medalu : móc się bronić a nie tak jak teraz : ruszysz gówno i zacznie śmierdzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

móc się bronić a nie tak jak teraz : ruszysz gówno i zacznie śmierdzieć

No właśnie gówno spełnia swoją rolę jak jest przysypane. Nieuchronność i dotkliwość kary jest najważniejsza a nie luksusy podczas garowania i patrzonko raz na rok z lafiryndą. Bardacha i biedrona w kącie a nie wideo i atlas do ćwiczeń, chyba, że "kopanie gliny" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówisz kolego to ma być kara a nie wczasy ... wystarczy popatrzeć na zagraniczne więzienia w USA co tam się dzieje - jeszcze trochę i u nas też do tego dojdzie ,że w więzieniach będzie większa "gangsterka" niż na ulicy ... za to w Kolumbii itp nie mają tak lajtowo :mrgreen: ... przykład prison break więzienie w panamie - tak mniej więcej to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.