Skocz do zawartości
Dragon

Odległościówka o akcji parabolicznej ?


Maxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :smile: Poszukuje odległościówki o akcji parabolicznej, długość ok. 3,90m, tak do 150zł. Chciałbym łowić lekkimi zestawami na odległości 30-40m. Może ktoś używa takiej wędki i poleci konkretny model i firmę ? Przy okazji chciałbym zapytać tak po amatorsku: jaki najlżejszy zestaw będe w stanie posłać na taką odległość ? Woda na której wędkuje to nieduże jeziorko, o głębokości ok. 1,8-2,0m.

Znalazłem np. to: MAVER ABYSS MATCH 390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Maxiu, witaj, nie chce tu udawać fachowca, ale ciężko okreslić sprzęt po opisie. Radze najpierw wziąć go do ręki. Może się okazać ze ta wędka to za przeproszeniem "bat", który pod naporem wiatru bedzie się bujał na wszystkie strony, taka wędką ani nie siągniesz dobrych odległości, ani celności rzutu,a tym bardziej skutecznego zaciecia na dalszych odległościach. Poszukaj opini w necie na temat tej wędki, a jeżeli nie znajdziesz, radze Ci zmienić kierunek zainteresowania na coś sprawdzonego. Sam mam w kącie pare do niczego nie potrzebnych wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja rozumiem, żeby wybierać sprawdzone i polecane wędki, a najlepiej samemu wziąć do ręki i poczuć jak leży no ale wiadomo, że w sklepach stacjonarnych nie ma nawet 1/10 tego co oferują sklepy internetowe i sprawdzić po prostu się nie da.

Dlatego proszę o podanie swojego typu wędki o przedstawionych wyżej parametrach. Wtedy poszukam jeszcze w internecie o niej informacji, opinii, a nuż spotkam ją w sklepie to na żywo też będę miał szanse oglądnąć.

Ja podałem tylko przykład jeden, jak widzę, niezbyt trafny skoro w internecie znalazłem tylko jedną i w dodatku bardzo ogólną opinię na temat tej wędki (gość pisał, że używa jej jego znajomy i spisuje się bardzo dobrze ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym zapytać tak po amatorsku: jaki najlżejszy zestaw będe w stanie posłać na taką odległość ?
Jeśli chodzi o odległość rzutu to poza właściwościami wędki olbrzymie znaczenie ma grubość żyłki. Ważny jest też sam spławk - te z obciążeniem własnym są celniejsze i mają większy zasięg. Poza tym splawik musi być prosty - te wykrzywione zachowują się w locie niestabilnie. Sam łowię wędką 6-12g. 420cm o parabolicznej akcji. Żeby zarzucić na 30m potrzebuję spławika z dociążeniem- całość ok 4-5g. Oczywiście przy dobrych warunkach pogodowych. Używam przy tym żyłki 0,14. Gramaturę podaję w dużym przybliżeniu - ostatni raz łowiłem na takich odległościach w wakacje. Dokadniejsze dane będę mógł podać jak zejdzie lód - po praktycznych testach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie tematy na forum w tym dziale, kilka osób pozytywnie oceniało Browning Ambition Match. Ten powinien być w sklepie, bo chyba go kojarze, w weekend sie wybiore zobaczyć.

Żyłki głównej używam 0,18-0,20, spławików ok. 5g (zazwyczaj 3+2, 4+1). Niestety rzuty takim zestawem zwykłym teleskopem (Konger Aviator Travel 3,6 30g) kończyły się gdzieś w okolicach 20m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście używam Jaxona favourite(WJ-FVMM42020) match 4.20C.W. 5-20 (są też 3.90)3 czesciowa od prawie trzech lat i jestem z niej bardzo zadowolony tj z pracy.Nawet po tym jak kolega mi złamał szczytówke i teraz jest krótsza o jakieś 15cm tez dobrze pracuje.Jedyny mankament to składanie jej i rozkładanie.Uzywam jeszcze od czerwca Jaxox digital tele match 420/20.(WJ-DGTM42020)-LINK DO ALLEGRO http://www.allegro.pl/item907899151_jaxon_digital_tele_match_4_20m_5_20g_wysylka_0zl.html

Tą drugą kupiłem dlatego bo się szybciej składa i jest lzejsza od tamtej 3czesciowej (255gr.,307gr) niestety pracuje troszkę gorzej i przy zlozeniu niestety przelotki opierają sie o poprzedni segment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.