Skocz do zawartości
Dragon

Mikado ultraviolet VS Dragon Mystery Camou VS Dragon Thytan


kolek_93

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak przymierzam się do zakupu mojego pierwszego porządnego ( jak dla mnie wystarczy) wędziska Matchowego. miałem wcześniej ruskie teleskopówki więc trochęjestem obeznany oco w tym wszystkim chodzi.

Na wędkę mam zamiar przeznaczyć do 200 zł i upatrzyłem sobie takie o trzy

Mikado Ultraviolet Match 4,20

Dragon Mystery Camou Match 4,20

Dragon Thytan Match 4,20

Ceny u Dragonów takie same c.w tez jednak są cieższe i drozsze od Mikado...

Które z tych wędzisk jest według was najodpowiedniejsze na początek będę łowił głównie na jeziorze liny karasie leszcze płocie, na żyłkę max 0,16. Co możecie ewentualnie innego poleciś w cenie do MAX 200 ZŁ podkreślam to MAX.200:)

Z góry dzięki;) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam Mikado Needle Point Light Match (cena ok 200 zł) i w porównaniu z inną moją matchówką wypada tragicznie. Wędka jest kluchowata, strasznie wolna akcja uniemożliwiająca celne i dalekie rzuty lekkimi zestawami. Nie wydaje mi się, żeby pozostałe odległościówki Mikado w tym przedziale cenowym znacząco się różniły pod względem technologicznym. Na temat odległościówek Dragona nie mam doświadczeń więc się nie wypowiem. Dopóki miałem tylko Mikado wydawało mi się że to spoko wędka, ale różnicę widać dopiero gdy połowisz lepszym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikado Ultraviolet Match 4,20
gdzieś już pisałem o tej odległościówce mam taką łowię nią ale więcej bym jej nie kupił. Kijek szybki nawet bardzo ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia do tego "suchy" tzn mam wrażenie że w każdym momencie może szczelić jak suchy patyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mikado Needle Point Light Match
Miras, ale Lary pisze o innym kiju z mikado. choć nawet w obrębie tego samego modelu, serii mogą wystąpić anomalie w postaci odmiennej akcji. wina zbrojenia na "chybił trafił", kij może być szybki o akcji szczytowej, jednak uzbrojony "nie po grzbiecie" będzie kręcił kółka i wolno gasł z tego powodu(może się również trafić lepiej uzbrojony patyk).
do tego "suchy" tzn mam wrażenie że w każdym momencie może szczelić jak suchy patyk.
to się fachowo nazywa chrust :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, Fakt, moje przeoczenie. Co do zbrojenia to masz rację, czytałem gdzieś o tym. Blank ma twardą i miękką stronę, z tego co pamiętam przelotki powinny być z miękkiej strony. Tak jak mówisz łatwo to sprawdzić przed zakupem, dobrze uzbrojona wędka powinna wychylać się w górę i w dół i szybko gasnąć.

edit:

Już wiem gdzie o tym czytałem. Jest to artykuł Adama Niemca z WŚ nr 4/2008. Jeśli ktoś chce ten artykuł to zapraszam na PW. Zdaje się, że na WCWI też jest coś na ten temat, ale głowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę Ci polecić te tematy:

1

2

Na forum naprawdę było sporo o wędkach w tym przedziale cenowym, były też konkretne propozycje sprzętowe (lepsze i gorsze). Wystarczy trochę poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek_93, mogę polecić Ci np takiego kija: Colmic Victory Pro Match 3,9m. c.w. 2-20g

Mam, używałem w zeszłym sezonie i jestem zadowolony z niego.

:arrow:tutaj masz też trochę o kijach do match'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Browning ambition 4,2 match lub zapewne troche tańszy 3,9m . Mi to wędzisko bardzo pasuje i jest dobrze wykonane ale przyznam że za wielu wędzisk nie miałem w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje ten browning mi się nie podoba..;p :neutral:

za t obyłem dziś oglądać matchówki w Gdańskich sklepach ii

pomacałem Shimano alivio czy jakoś tak.;) nie lezy mi ten kij strana klucha ...i ciężki

Mikado jakiś tam.... za 300 zł boze jak go zobaczyłem to az sięroześmiałem strasznie przy przelotkach grudy lakieru strasznie wykonana.

Ale ale... jeszcze Pani mi podała wędeczkę SERTA..

mówi komuś coś ta firma ? pierwszy raz spotkałem sięz tą firmą na internecie znalazłem coś o tej wędce tylko po jakimś dziwnym języku ;)

A nazywa się ona : SERT wild match 13' 3,90 m

Zakochałem sięw niej waży 192 gramy!! I JEST PIĘKNA!!! I ZAJE****CIE SZTYWNA TAKA JAKIE LUBIE ZA 223ZŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mikado Ultraviolet wg. mnie jest bardzo dobrym kijem.

Posiadam model o dł. 4,2m i jestem bardzo zadowolony. Jakość wykonania oceniam na 4+/5, ponieważ nie jest to najdroższa wędka to zasługuję na tak wysoką ocenę. Praca wędki dla mnie jest również bardzo dobra. Porównywałem z kijami kolegów (jaxon, mikado) i muszę powiedzieć, że mój model wypadał najlepiej pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.